• Advertisement

Забележителностите на Хамбург,какво да не пропуснем?

Забележителностите на Хамбург,какво да не пропуснем?

Мнениеот nona » 11 Декември 2006, 12:16:36

Отиваме една тайфа за 3 дни, какво трябва и какво би могло да се види? Мерси!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Liska » 11 Декември 2006, 12:57:26

http://www.miniatur-wunderland.de/
http://www.planetarium-hamburg.de/html_4/index.php

И разходка около езерото или с лодка (корабче). Непременно вижте и пристанището!
Ще поразмисля още малко и ако ми хрумне нещо ще пиша пак ;)
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот bachinkata » 11 Декември 2006, 16:54:52

Ей тия две нещица си ги бива, въпреки че на първото лично не съм ходил, но казват че е страшно готино:

http://www.thedungeons.com
http://www.restaurant-fischerhaus.de/

Ресторант4ето е много спретнато с тонове вкуснотии и има едни смешни келнери-дядовци :)

За кафе е най-готино в Балзак зад Ратхауза http://www.hamburg-magazin.de/ga_coffee.htm

или има сега едно ново с типично американски асортимент в една малко уличка до БъргърКинг на центъра. Забравил съм му името за съжаление, но може би някой от съфорумците ще помогне.

Ами това е набързо. Много приатно изкарване и забавления :D
Аватар
bachinkata
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот nona » 11 Декември 2006, 22:52:44

Мерси за бьрзите отговори, има ли православна цьрква, коя беше? И като музеи кой си заслужава, все пак сме само 3 дни, знам за рибния пазар и нищо пове4е. Ще искаме Stadtführung, кьде има туриски4еска информация... Вси4ко като трикс и типс ме интересува, МЕРСИ!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 11 Декември 2006, 23:40:15

Е как пък никой не предлага да се види и St. Pauli, Reeperbahn, Davidstraße, Hamburg? Та то това си е баш Хамбург. :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bachinkata » 11 Декември 2006, 23:56:41

Велинград, виждам че добре си запознат с тоя град ;) Явно някой се опитва да покрие малко по-неудобните макар и по-зрелищни страни на този град :oops: Като гледам Нона ще се изявява като първокласна туристка, така че с един гайд и няколко автобусни обиколки ще успее да се запознае и с тия страни на Хамбург, които предлагаш.
Аватар
bachinkata
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 12 Декември 2006, 00:07:10

bachinkata написа:Велинград, виждам че добре си запознат с тоя град ;)

Их пък ти...виждал съм само, минавал съм от там..., ама си заслужава :wink: Къде другаде може да се види Tова?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот catzila » 12 Декември 2006, 10:14:37

Зависи с колко пари разполагате...ама има доста какво да се види - може да се ограниîте естествено с St. Pauli, Reeperbahn, там може да се видят някои неща не само през нощта, като операта на St. Pauli, секс музея. planten und blumen е не малък парк с доста красиви кътчета, виждам че препоръчват и най-голямото гробище в Европа (ъа раъходки, разбира се :lol: ). Аъ съм била в Планетариума, на шоу с музиката на Pink Floyd, билета е 9 Евро, но наистина заслужава да се види. Най-големия музей в Европа блиъо до централна гара, няма начин да не го видите :wink: Приятно изкарване!
Аватар
catzila
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот bachinkata » 12 Декември 2006, 10:57:28

Е най-накрая да се изкаже и някой, който живее в Хамбург! Благодарим ти Катзила :D Иначе ще ви разкажа за една страна сценка в един от кварталите споменати от Велинград. Та значи до един Макдоналдс, гледам няколко девойчета спретнати в нещо като айробик екипи (от тия шушляковите) и кибичат на студа. Ама бяха като от един отбор издокарани и съвсем се открояваха от типичния немски пейзаж. За мое още по-голямо учудване, се оказа че това не са само тия 2-3 момета, които първоначално видях, ама една цяла уличка! Ей така, стоят си на верижка през стриктно 3 метра и края им не се вижда. По едно време първото девойче заприказва един минувач и се отдалечи от плочката си. Веднага като в трета рота, всички останали минаха 3 метра в ляво и мястото бе запалнено. След като отлъчилото се девойче приключи любезната обмяна на реплики с усмихнатия младеж, се върна на предишното си местенце и отново цялата уличка се отмести, тоя път 3 метра надясно. Кво да ви кажа, не се виждат всеки ден такива строеви упражнение :roll:
Прав е Велинград, има какво да се види в Св. Паули... :))
Аватар
bachinkata
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Liska » 12 Декември 2006, 11:00:12

Reeperbahn-a, обаче девойките да внимавате! Имало някъде, някаква улица забранена за жени. Затворена с предупредителни знаци. Ако нарушите забраната, били излизали и набивали нарушителката...
Гробището е наистна страхотен парк, но препоръчвам през пролетта, когато рододендроните са цъфнали.
И забравихме старият тунел под Елба! С асансьорите, даже и коли го преминават.
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nona » 12 Декември 2006, 22:10:57

Zoo, аквариум, вивариум...заслужава ли си, ще бьдем и с 2 малки де4ица. Ина4е за ули4ката разбрах, 4е е само малка 4аст от нещото,което задьлжително ще видим! Благодаря на вси4ки за отговорите!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Liska » 13 Декември 2006, 21:11:35

Зоото е задължително, щом сте с малки деца! Жалко, че не е лято, но пак е страхотно! Пак за тях влакчето-модел (пък и за големите...аз вече наизуст съм го научила ;) и в планетариума това са страхотни забавления! Но за по-малки деца филмчето в планетариума е много реално, та може да се разтекат сълзички...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 24 Юни 2007, 12:12:11

много малко видях за няколко часа (отидохме и се върнахме в един ден и имаше работа...), но много интересен и приятен град. има си собствена атмосфера, някак си във въздуха витае нещо. хората са любезни, поне на берлинчани така им се струва. :D естествено, веднага ни прави впечатление, че никой не стои вдясно на ескалаторите и не може да се препуска надолу. и ако сте решили да бързате в центъра, започвате да се блъскате като билярдна топка в малките, големи и още по-големи групички от хора, които си вървят някак хаотично. дадох си сметка как препускам в Берлин и че това тук е невъзможно. нещо много странно, ама в Хамбург се почувствах малко като... ами някъде в България. не знам и аз защо.

иначе видяхме една изложбата на Bunte Götter (която беше целта на пътуването), после аз отпраших в библиотеката да се снабдя с едни копия на една книга, която в Берлин е Kriegsverlust. и имах възможност да видя колко е поддържан университета, ама наистина, в сравнение с нашите тук и колко е приятно и там. после малко обикаляхме по улиците (реката и пристанището са страхотни!) и жалко че нямаше повече време да потънем в атмосферата на града вечерта. отпрашихме си обратно за Берлин... дори една бира не можах да пия, но с удоволствие бих се върнала.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Малко ориентир в Хамбург?

Мнениеот geraldo » 16 Октомври 2010, 23:53:24

Здравейте,с един приятел сме решили да посетим сряда или четвъртък Хамбург и исках да попитам къде се намира главната улица,тъй като смятаме да повършеем из магазините,тоест къде са концентрирани най-много на едно място и в близост ли е до централната гара? Мислим и за варианта да отидем вечерта и да обиколим из прословутия репенбан,и на сутринта по магазините..заслужава ли си според вас? Благодаря предварително
Аватар
geraldo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Re: Забележителностите на Хамбург,какво да не пропуснем?

Мнениеот TOLIO » 6 Ноември 2010, 01:20:09

ХУбаво ще е да отидете на репербана към петък вечер, събота че тогава има най-много хора и забавления :) До ЖПгарата има доста магазини и даже много са наоколо няма начин да не ги видите има точно до самата гара магазин от типа "за техника" Сатурн страхотен магазин на 5 етажа само с техника Препоръчвам ви да го видите. Също наблизо е и кметството а преди него има доста хубави магазини за спортни облекла на Адидас на Пума на доста хубави марки. за Репербана има Убан на всеки 40мин и няма начин да се загубите. Квартала се казва Сант Паули и там са концентрирани много дискотеки и много забавления. тръгва се от Хаунтбанхоф Центъра и така.. ;) мисля че поне малко съм ви ориентирал на самия център е ЖПгаратаот там и за там има постоянна връзка с убаните и есбаните :) обиколих Хамбург доста добре когато бях там и е много красив град Препоръчвам го на всеки който иска да разгледа да отиде :)
Be as you are
Аватар
TOLIO
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Следваща

Назад към Хамбург