• Advertisement

Забележителностите на Хамбург,какво да не пропуснем?

Re: Забележителностите на Хамбург,какво да не пропуснем?

Мнениеот max » 6 Ноември 2010, 17:27:22

На мен пък Хамбург не ми хареса. НЯма никаква архитектура, само един Ратхаус. Реката е хубава, но е далеч от центъра и не може да се разходиш дотам пеша. Търговската улица е транспортна и минават автобуси, а сградите са мрачни и грозни. Няма и трамваи, а всичко и под земята метро. Бремен е много по-приятен и удобен, отколкото Хамбург. Реката е точно до центъра, с крайбрежна улица с много заведения. Центърът е изцяло старинен. Няма метро, но има трамваи и няма поздемен живот :) Хората са по-дружелюбни и скромни, отколкото в богаташкия Хамбург. Всеки си има вкус, но на мен не ми харесва Хамбург. Отидох с надеждата да снимам, но картата остана почти празна, просто нямаше какво да се снима...
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Re: Забележителностите на Хамбург,какво да не пропуснем?

Мнениеот VesselinAtamian » 9 Септември 2012, 09:31:16

Понеже темата не е обновявана отдавна, а и живея от 3 месеца в Хамбург, като ще имам тепърва 2 години магистратура в ТУХХ, нека малко я актуализирам.

Rathaus-a е хубав да се види, също така не трябва да се пропусне разходка край Binnenalster-a. Ако разполагате със свободно време и малко пари - разходка с корабче по Алстер-а - мисля че актуалните цени са 15-16 евро на човек. Хубаво е, защото освен в езерото, корабчето минава и покрай каналите.
Разходка из HafenCity и Speicherstadt определено си заслужават! Там за по-любопитните е най-големия музей на макети тип влакчетата Pico - Miniatur Wunderland. Входът преди беше 10 евро, като обиколката вътре е 60 мин. Точно до него е Hamburger Dungeon - един от четирите Дънднъжна в Европа, с вход 20 евро и обиколка 90 мин. Лично мога да го препоръчам.

Който иска да се наслади на хубави гледки и пейзажи - U3, станция Baumwall, Landungsbrücken. От последната тръгват и малките фериботчета на градския транспорт, от 61 нагоре номера. Возенето с тях е с карта или билет за градски транспорт. Крайбрежната алея също е много приятна за разхождане, също започваща от Landungsbrücken.

За шопинг манияците - на главната търговска улица - Mönckebergstraße, има всичко. Скоро ще почнат намаленията на летните колекции в Galeria Kaufhof i Karstadt-a. Освен това, във всеки от по-големите крайни квартали - като Wandsbek например, има също собствен Karstadt, където има други намаления.

За нощен живот - Reeperbahn. Мога да препоръчам Große Freiheit 36, дискотеката се намира в най-известната пряка на Репербана - Große Freiheit, на 2 мин от S Reeperbahn. От локалите мога да препоръчам няколко, намиращи се на ул. Hamburger Berg, точно в средата на Репербана, при КФС-то вляво е пряката. Иначе интересно е, че първият път, когато купувах сувенири за семейството, ги купих точно от Репербана, защото там се оказа, че бяха най-евтини, а обиколих де що имаше сувенирни магазини из центъра.

Зоопаркът и аквапаркът също са много готини - Hagenbeck Tierpark, на едноименната метростанция. Комбиниран вход е 36 евро за двете, като вътре можеш цял ден да си прекараш.

Три пъти годишно, за по 1 месец, има Hamburger DOM - това е увеселителен парк, изцяло съставен от Trailer-и. Датите са винаги едни и същи - началото на Ноември - началото на Декември е зимния, през Април е пролетния, средата на Юли - средата на Август е летния. Силно за препоръчване!

И, накрая разбира се, Пристанището. Края на месец Май е ежегодния Hafengeburtstag, с парад на корабите. Много е краси, миналата година го пропуснах, догодина трябва вече да го посетя. Общов зето всяка седмица има нещо интересно на пристанището, преди 1 месец беше Cruise Days, с жива музика, оупън-еър-дискотека насред портовете, 3-часов парад на кораби и много бира. Около пристанището винаги има нещо случващо се.

Потребители благодарили на автора VesselinAtamian за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

VesselinAtamian
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 8 пъти

Предишна

Назад към Хамбург