• Advertisement

който знае да каже!

който знае да каже!

Мнениеот tefal » 23 Август 2010, 08:31:29

Септември заминава за Саарбрюкен(там ще съм студентка) и искам да си направя checkliste :-k .Не знам от къде да започна и какво е длъжен да направи всеки чужденец,когато пристигне ](*,) .Всяка информация ще ми е от помощ ;-)
tefal
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: който знае да каже!

Мнениеот affetto » 23 Август 2010, 11:12:47

Ето един линк от университета в Касел, където можеш да откриеш информацията, която ти трябва. Мисля, че условията са еднакви навсякъде в Германия: http://www.studentenwerk-kassel.de/Checkliste.31.0.html
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 7 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот tefal » 23 Август 2010, 12:06:19

за Zertifikat Ihrer Krankenversicherung ще мога ли да представя само здравна карта или ще ми са нужни още документи
tefal
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот affetto » 23 Август 2010, 12:36:42

Ако не искаш да сключваш договор с немска здравна каса, просто си изваждаш от България Европейска здравна карта и с нея отиваш в някоя здравна каса в Германия и от там ти издават документ, с който потвърждават, че си осигурен/а и че си versicherungsfrei oder nicht versicherungpflichtig. По този начин си спестяваш около 50 евро на месец.
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот affetto » 23 Август 2010, 12:39:11

Ето още малко информация, за това каква трябва да правиш, когато пристигнеш: http://www.studentenwerk-kassel.de/Erst ... .29.0.html
Аватар
affetto
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот tefal » 23 Август 2010, 20:28:44

искам да се осигурявам в Германия...коя здравна каса е най-добре да избера ....и други какво докоменти ще ми са нужни да си взема от България.
tefal
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 23 Август 2010, 20:38:10

tefal написа:искам да се осигурявам в Германия...коя здравна каса е най-добре да избера ....и други какво докоменти ще ми са нужни да си взема от България.

tefal,
не смяташ ли, че е по-добре да прочетеш, какво е написано до сега в другите Теми? Може и да звучи отблъскващо за нов-новеничък, пристигнал тук, но всичко това, което питаш е отговорено- иска се само четене. Ха представи си, че всеки от новите студенти, пусне своя Тема със заглавие "който знае да каже"?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот tefal » 23 Август 2010, 21:31:06

иначе съм чела ! и не съм срещнала отговор защо някоя здр.каса е по-добра от друга
tefal
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот wawy4ka » 24 Август 2010, 01:32:43

tefal, чисто информативно, да знаеш, че правописът и пунктуацията ти не са особено leserfreundlich.

Колкото до здравните каси, повечето или май всички имат еднакъв членски внос, разликите в големите 2 (ТК и АОК) са пренебрежими за студенти. Тъй или иначе, когато се записваш, ще те налетят промотъри на касите и можеш да ги питаш какви са им конкретните плюсове. Много каси плащат на членовете си различни здравни курсове, това май е основната разлика - кой какви и колко курса заплаща.
Wenn Du morgens aufstehst und Dir nichts weh tut, dann bist Du Tot.
Аватар
wawy4ka
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот tonitoni » 7 Юли 2011, 15:05:49

здравейте казвам се антоанета и идвам от българия с моето семейство живеем вече четири месеца търсим си работа но ни казвам че без разрешително не могат да ти вземат ние искама да останем да живеем тук ако някое знае начин как да стане това моля отговорете
;
tonitoni
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 7 Юли 2011, 18:29:12

Съжалявам, но тази "Тема" е толкова не на място, че ще биде заключена. То и името и едно...
tonitoni,
нада ли, някой ще ти отговори тук. Все пак, попрочети специалните за въпросът ти Теми, и ако не намериш отговор, то питай там. Уапех!

p.p. онова с точките и запетайките, май и на тебе ти е чуждо...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Назад към Саарбрюкен