• Advertisement

Случайно някой да има път към Саарбрюкен?

Случайно някой да има път към Саарбрюкен?

Мнениеот Lorito » 4 Август 2007, 19:43:32

Здравейте! От отдавна съм решила, че ще кандидатствам в Германия, но тъй като намския ми език в училище беше втори не успях да го науча като хората, а и нямах толкова време. И все пак, реших да кандидатствам за курс по немски език в университетите като след това ще си изкарам нужните изпити и ще продължа със следването. Но както и да е...попълних и изпратих документите и до вчера чаках за отговор с най-голямо нетърпение и то най-вече от университета в Саарбрюкен. И това беше първият Zulassung, който получих! Оказа се, че ме викат много рано и почти нямам никакво време за подготовка, но ако има някой, който да заминава тази година или вече да следва там, ще се радвам да се запознаем! Иии само едно въпросче - с автобус, с кола или самолет е по-добрият вариант? Понеже много су чудя как да пътувам, а вече трябва да действам! :roll:
Аватар
Lorito
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот 661XX » 5 Август 2007, 00:24:55

Първо - честито за приема :)
По-важно е да имаш къде да се настаниш, а за пътуването не се притеснявай толкова. Тук в СБ е почти невъзможно да си намериш жилище през септември и през март, затова не отлагай!
За пътуването - като за първо идване бих избрал варианта автобус/кола, защото има възможност за повече багаж. За автобус ще ти препоръчам фирмата, която започва с "К" и завършва на "арат", защото другите две стават само за тъща или свекърва :D

ПС цените за общежитие са от порядъка 200-250 EUR.
Аватар
661XX
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот Lorito » 5 Август 2007, 16:07:43

Мерси много за полезната информация, 661XX! :) За квартира и аз това съм чувала, че много трудно се намира и все пак ще гледам да се запиша в някое от общежитията. Тъй като пристигам на 29-30 август, ще гледам веднага щом ме разпределят за кое ниво съм, да си занеса документите за общежитието! Намерих го онлайн, ще ги подготвя, така че като отида там да не губя излишно време, а направо да действам! :roll: За транспорта вече май съм го решила - ако има вариант за чартърен полет (малко вероятно, ама трябва да проверя) ще съм със самолет. Или направо ще търся фирмата, която ти ми каза. Защото за автобуси идея си нямах какво да търся. Това поне е някакъв ориентир! Мерси много още веднъж! А ти какво следваш там, ако не е тайна? :P
Аватар
Lorito
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 5 Август 2007, 16:45:44

Един път цветен е оригиналност, два пъти цветен е досада, три пъти цветен ще се трие. Заболяха ни очите! Иначе добре си дошла! :)
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Mishle » 5 Август 2007, 20:34:00

ех.. саарбрукен, как сам спала на това летище, малко и компактно и тая година го изпробвахме :wink:
виж www.condor.de
BS - SCN 30.08 199еу
много е, но поне е direct, ако кацнеш някъде другаде има да се лашкаш из тия гори
ама зависи и от къде в бг си
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот Lorito » 5 Август 2007, 22:44:03

Един път цветен е оригиналност, два пъти цветен е досада, три пъти цветен ще се трие.

Идеята ми не е била да оригиналнича, просто така съм си свикнала да пиша - цветно, но щом тук е прието така, ще карам и без цветно. Тъкмо ще спестя и време! :)
Mishle, мерсаж за линка - проверих как стоят нещата с пътуването по въздух. Аз ще пътувам май на 27-28-ми август, но голяма разлика в цените няма. Само че ще проверя и за вариант с рейс, тъй като съм от София и Бургас ми е леко далечко, но при всички положения може да се прибегне и до прекачване тук от влак на самолет в България, отколкото в Германия. :) А в случай че пътувам със самолет, знаеш ли дали е много далече аерогарата от самия глад. Малко тъпичък въпрос, ама съм доста дезориентирана, та затова питам... :oops:
Аватар
Lorito
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mishle » 6 Август 2007, 00:23:38

не е далеко, 27мин с R10 автобус , който е доста редовен, билета май беше 3,50 eu
Tова е до централна гара (Hbf) после до къде ще ходиш е отделно време и пари

абе заключи някъде багажа и направи едно море в бс за един ден, кво има да му мислиш :lol:
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот 661XX » 8 Август 2007, 01:16:01

Lorito написа: ..За квартира и аз това съм чувала, че много трудно се намира и все пак ще гледам да се запиша в някое от общежитията. Тъй като пристигам на 29-30 август, ще гледам веднага щом ме разпределят за кое ниво съм, да си занеса документите за общежитието! Намерих го онлайн, ще ги подготвя, така че като отида там да не губя излишно време, а направо да действам!

Не знам за кое общежитие си гледала, но имаш право само в частно (поне до преди 1 година беше така). Моят съвет е да си търсиш място още от сега - и по телефона става. Този Zulassung (ако е за уни-то) ти дава право на място независимо от нивото ти на немски, та можеш да наблегнеш на това и да си резервираш стая. От опит ти казвам, че места в общежитията няма още от началото на септември. Дори и Jugendherberge-то е заето.
Това са общо взето вариантите ти :wink:

ПС следването ми е тайна :D
Аватар
661XX
Тукашен
Тукашен

Мнениеот loly » 19 Август 2008, 21:50:28

здравейте! тази година и аз заминавам за германия и искам да питам как става записването за общежитиепо е-майл или по телефона и каква информация трябва да им дам тели трябва да ми пратят предложение със свободни стаи или аз трябжа да питам за всяка сграда отделно
Аватар
loly
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот 661XX » 31 Август 2008, 14:55:23

Здравей loly!

Аз бих се обадил по телефона, просто за мен е по сериозно. Ако има нужда от доуточнения може да се ползва E-Mail.
За общежитията се обаждаш на всяко по отделно. В общежитието на Bruchwiesenanlage и в Cusanushaus има доста българи, може да се пробваш първо там.
За стаите - доколкото знам на Bruchwiesenanlage има само един вид, а в Cusanushaus и на Dudweilerstr. има по няколко вида стаи с различна цена.

ПС и за да не се чудиш - цената може да ти я кажат kalt или warm.
kalt - означава без nebenkosten, т.е. без ток, вода, парно и т.н.
warm - означава с включени nebenkosten.
Аватар
661XX
Тукашен
Тукашен

Re: Случайно някой да има път към Саарбрюкен?

Мнениеот miro111 » 13 Юли 2011, 11:37:57

Здравейте на всички! Тази година кандидатствам в Заарбрюкен и искам да попитам за е-mail или скайп на някой който е е в Заарбрюкен .Притеснено ми е понеже не познавам никой,който да е там.Благодаря предварителнo :)
miro111
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Саарбрюкен