• Advertisement

Готови за EU ?

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот nikolay » 4 Май 2006, 16:41:56

ангелинка ми се подиграва за пореден път, нищо конструктивно няма в думите й, освен чиста злоба и обида към мен, защото не може да повярва с мъртвата си душица, че има чисти хора.
Жал ми е за теб драга, но уви безсилен съм да ти помогна. Хора на твоята възраст са комай загубени вече, защото само злобата им ги крепи. :roll:
Ако се беше напънала да прочетеш малко по-сериозно постинга ми, щеше да видиш, какво съм написал за харесващите другарите, но уви хора като теб и Люк в старанието си да избягат емоционално от един проблем налитат на друг подобен, но сега явно не ви стига аналитичен потенциал да разберете това. :(
Намирам за скандални изказвания като тези на Люк, че ние трябвало да се задоволяваме с трохичките, които ни отпускат като подаяние. Аз не казвам утре да тръгваме да превземаме света. Нищо подобно не съм изтърсил. Ние просто трябва да си отстояваме позицията, а хора като вас двамата, всякаш са платени на чужди разузнавания, само седят по разни форуми и мътят главите на младите хора, че видите ли, надежда всяка оставете, примирете се, че сте в Матрицата, оставете тя да ви оноди спокойно, защото шанс няма.
Грозно ми е, когато ви чета бездушните постинги, Люк поне не е толкова злобен като ангелинка, но и неговото поведение е неприемливо за мен. Вие предавате държавата си. Не че е нужно, но явно сте пъзльовци и двамата и не вярвате, че можем да я стабилизираме, затова предпочитате да сте предатели, но поне първи да предадете държавата си, за да ви назначат новите ви господари на някаква службица и вие да получавате някакъв дял от трохите.
Тъжно ми е от вас двамата. :(
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот liverbird » 4 Май 2006, 18:47:02

@nikolay, има много вярно в думите ти, че сами трябва да се оправим. Но проблемът с тази идея е, че никой не знае точно как. Пред кой и как да си отстоим позицията? Ако си го правил вече сподели как точно си го направил и имало ли е резултат.
Мислила съм по въпроса и се чувствам като в капан и безсилна. Ако кажеш практически какво точно трябва да се направи с теб съм, както аз, така и много други млади хора. Лесно е да се искат и да се говорят тези неща, но им липсва практичност и успеваемост. За жалост :(
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AnGeLy » 4 Май 2006, 21:34:29

nikolay4o, няма нужда да се замислям над клишираните ти популистки изказвания. Сигурна съм, 4е дори романа "Мъртви души" не си про4ел, мили мой, но виждам ти харесва да изполвзаш този израз. Зву4и гръмко в изпълнените ти с елементарен патос ре4и, предназна4ени да ентусиазират хората с ниво на умствени възможности под средното (разбирай глупаци). Тая истина, която уж казваш и която liverbird прозира в твоите думи, вси4ки я знаем. До гуша му доийде на българския народ от оправя4и като теб, които казват истината. Такива като теб освен да размахват ръце и да надъхват тъппата за друго не ги бива. За пореден път ще го кажа: Ти си един Волен 2, вместо да раздаваш гръмки ре4и за родолюбие, докато си седиш в Германия, направо се отправяй кьм централата на АТАКА. Мястото на бат Волен сте се оваканти скоро.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот velingrad » 4 Май 2006, 21:55:31

МОЛЯ Ви @AnGeLy и @nikolay,
никой няма полза от вашият "дуел"Изображение
Явно е че няма да станете "dicke Freunde", ама от лични нападки "нема файда" :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот pim1985 » 4 Май 2006, 22:46:10

@NIkolay,не виждам да величая Англия,просто казвам,че тя налага мнението си,мисля че е очевадно.Аз какво да направя,че са най-влиятелната държава в Европа,знам колко пъти са ни прецаквали и въобще не са ми толкова приятни,просто правя констатация.Чети внимателно и знай едно,рано или късно България ще пребъде,дали след 5 години,15 или 50,аз имам надежда и имам огромното желание да завърша тук и да се върна в България да помогна някак по примера на нашите велики Възрожденци,които са направили България чудото на Балканите и Европа.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот dunno » 4 Май 2006, 23:56:20

velingrad написа:Готови за EU ?

Винаги готови! Нали така, пионерчета?

AnGeLy написа:Какьв патос!!! Сь6то като преz 1945!!! Ето го поредния, който е полу4ил просветление и е раzбрал как дa ни оправи!!! Другарки и другари, нека се хвнем zа рьце и градим светлото бьде6те на Бьлгария!!! A nikolay 6те ни маха от трибуната като другаря Брежнев и 6те насьр4ава иzпадналата в еуфория тьлпа!!!

Те, ей-тва се вика революционен подтик, бравос!

velingrad написа:Изображение

Пък смайлито на Велинграда сваля каски просто...
Аватар
dunno
Тукашен
Тукашен

Мнениеот nikolay » 5 Май 2006, 10:51:46

Когато аз нарекох "некомпетентно" изказването на ангелинка, че според нея не трябвало да се занимаваме с базите на САЩ, а с корупцията в България, се аргументирах, с факти, защо тези бази са в ущърб на нашата икономика и държава като цяло, все пак тя се разрева, че съм я нарекъл некомпетентна и от "кумова срама" ми редактираха мнението, сега за пореден път показва, че не изчита внимателно съдържанието на моите постинги, вчера на няколко пъти ми отправя неаргументирани нападки, днес пак ме сравнява с един човек, който за мен е под достойнството ми да обсъждам. Това за мен са обиди, но както казах егото ми не стои на преден план, ето защо й ги прощавам и няма да моля никой да й трие обидните квалификации към мен, нека всички видят качеството на българските дипломати и журналисти, които седят в Германия и хабят нашите данъци, а полза роду – йок. :(
“Мъртви души” съм чел, да права си, че не използвам смисъла на израза както е в романа, но аз и никъде не съм твърдял, че се изразявам по примера на Николай Гогол. Там става дума за тарикати като теб, които търсят, как да доят държавата. Това са ранните буржоазни форми на корупция, срещу която руската интелигенция на 19 век си бунтува. Това още по-добре личи при Достоевски, който анализира и психиката на руския народ с цел да му покаже кусурите му, но по ирония на съдбата и Достоевски е бил обиждан, че мрази и критикува само народа си, вместо да му пише памфлети за възхвала.
Както и да е, класическа литература няма да обсъждам с агностици като ангелинка, която не може да схване, че аз използвам израза “мъртва душа” в смисъл че в душите на хора като нея не живее никаква надежда, че там има само нагаждачество и угодничество към силните на деня, по-модерно е да ти кажа, че си верен служител на Матрицата. Да "израза" е използван с друг смисъл, но никъде не съм чувал Гогол да му държи патента и аз да нямам право да влагам смисъла, който желая. Ако се беше зачела внимателно в постинга ми, щеше надявам се да разбереш смисъла, който влагам и нямаше да се излагаш с това неподготвено изказване, още повече че пак ме обиждаш без аргументи. За твое сведение пак повтарям, да чел съм и Гогол и почти всичко на Достоевски, самият аз съм му луд фен и се опитвам по негово подражание да будя моят народ. Да Достоевски е майстор на перото и истински благородник и никога нямаше да изпадне в ситуацията да обсъжда с такава като теб смисъла на посланията си, КОГАТО жена като теб му заявява в очите, че "нямало, какво толкова да му чете, щото й бил ясен". Ти си жалка жена, съжалявам те, но повече на този етап не мога да сторя за теб. Ти си много грозно агресивен човек при това по един омразен и разрушителен начин. Ти не търсиш разбирателство, а само да обиждаш. За разлика от теб аз не избивам комплекси, моята критика е насочена към това да променям хората, правя го. Ако от мен зависи бих бил приятел и с теб, защото сме данъкоплатци на една и съща държава и имаме общи интереси. Вместо обаче ти да забелязваш това, ти само се опитваш да се подиграваш с опитите ми за будителска дейност. Да знам, звучи малко наивно, да звучи и надуто, ако не и много, но … това е начина, друг уви няма. Някой трябва да се прежали и да се излага, от една страна злобни хора като ангелинка ще ми се смеят, но белким другите забележат нещо в примера му. Не страня от никой човек, който намира сили да надмогне егото си и да работи с мен. Аз самият не се боря заради егото си, не искам нищо ангелинке, не искам нито пари нито слава, не искам и утре народа да казва за мен, каквото и да било. Стига ми тая награда да погледна назад някой ден и сам да съм доволен от това, че съм дал всичко от себе си, за да функционира по-ефективно тая държава утре, респективно и света. В библията има една притча за талантите, нямам намерение да проповядвам сега, но съветвам всеки поне нея да е чел, струва си. Ето за това го правя ангелинке, не за да махам от някакви си трибуни. Но явно перверзна душа като теб не може да прозре добротата, ако ще истински ангел да бях, какъвто определено не съм. Ти си злобен човек и това руши всяка конструктивна наченка в комуникацията ни. Не можеш да критикуваш градивно, само хапеш, за да защитаваш перверзията, с която вече си решила да се ангажираш. Поведение като твоето е крайно вредно за напредъка на света, в какъвто и аспект да го погледнем.
Има една стара мъдрост, която съветва да уважаваме и враговете си, така че дори враг да ти бях, пак си струваше да вникваш в думите ми, но явно мързела и емоцията ти са велики и няма да ти дадат спокойствието да се замислиш трезво над думите ми.
В крайна сметка, смирено те моля за извинение за обидността в тона ми, но аз не ти желая злото, желая да се разбираме, но за целта първо трябва да се изчитаме внимателно един друг и да се замисляме над думите си. Трябва да се научим и на самокритика. Не съм болшевик, не съм комунист, но самокритиката е полезно нещо за всеки интелигентен човек, явно ти страхувайки се да не те заклеймят като комунистка си решила да се отървеш и от нея, но си допуснала голяма грешка.
Нека се опитаме да работим заедно за България! Нека ако имаш противно на моето мнение, не да чувам обидите ти, че съм бил Волен 2, а да чуя, кое точно в твърденията ми е грешно. Искам анализ, а не жалка обидна помия. Не че ме притеснява да ти чета и помията, но не променяме нищо така. Казах и продължавам да твърдя, че допускането на договора за базите на САЩ в този му вид е крайно неизгоден за България, крайно неизгодни икономически условия, злоупотреби с нашите данъци, няма никакви други ползи, освен “повишаването на сигурността”, както напоследък нашите министри се напъват да ни обясняват. Явно осъзнаха и те, че икономическа полза няма, та поне да се задоволяват с някаква си сигурност. Аз обаче лично не се чувствам застрашен, нито пък мнозинството от хората в България. Така че питам външния министър Ивайло Калфин, от какво ще ни пазят американските войски господинчо??? Нека всеки, който се чувства застрашен от нещо да си каже. Па да видим де е Киро на кирия с тая “защита”.
За мен всичко това е източване на българските данъци, защото ние сме построили с наши пари тези бази, ние и сега ще плащаме повече от половината от издръжката им, за да могат де факто почти безплатно да си ги ползват американците. НЕ аз съм против тази некадърна държавна администрация. За чуждестранните инвеститори, вместо американски войски ще е много по-изгодно да намалим данъците, а не да ги харизваме на американците. И на малките деца тук е ясно, че те идват у нас само заради стратегията си за превантивни удари, насочена сега към Иран. Ето защо единствено САЩ профитират от използването на въпросните бази у нас. България НЕ получава нищо в замяна! Напротив, ощетява се българския данъкоплатец, ощетява се и евентуалният чуждестранен инвеститор. НЕ, няма изгода за нас в никаква степен от американските войски у нас и ще го повтарям всеки ден, докато и такива дървени глави като ангелинка ме чуят. Ние българските данъкоплатци губим, те - САЩ печелят. Просто е, трябва само да не се мразим, а да се стараем да работим заедно. :!: :!: :!:
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот AnGeLy » 5 Май 2006, 12:27:22

nikolay4o, моето мом4е, оправя4и като теб с лопата да ги ринеш. Не желая да ми прощаваш нищо, ти за кой се смяташ, за Господ ли? Бил направил компромис сьс себе си, бил ми прощавал. За кой се мимислиш ти изобщо? Надяваме се да останеш все така на ниво изпълнени с патриоти4ен патос безсмислици и строене на въздушни кули. Защо не отидеш на прощад4ето в Мюнхен, където Хитлер е произнасял ре4ите си, и не размахаш дясна ръка пред екзалтиралите тълпи! :D :D :D
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот polia » 5 Май 2006, 13:39:10

Цитирам още веднъж изказването на Велинград ...

Моля ви, помислете, защо!?!?!

velingrad написа:МОЛЯ Ви @AnGeLy и @nikolay,
никой няма полза от вашият "дуел"Изображение
Явно е че няма да станете "dicke Freunde", ама от лични нападки "нема файда" :wink:
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот liverbird » 5 Май 2006, 14:04:31

Надявах се nikolay да отговори на моя така конкретен, точен и прост въпрос, вместо да продължава с клишетата, които никому не са нужни и със спора с колежката.... :roll:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

ливърпулке ...

Мнениеот nikolay » 5 Май 2006, 14:23:15

Твърдението ти, че никой не знае точно как е преувеличено. Правилно е да се каже, никой от хората, които познаваш до момента. Правилно е да се каже, че и такива злобари като ангелинка нямат идея, какво да сторят за това и кудкудякат тук срещу мислещи хора, защото друго не могат, но не могат да приемат и факта, че са некадърни управници. Не познавам въпросната ангелинка, но патоса с който ме напада и защитава сляпо милото и правителство, показва, че тази женица е на служба на това правителство по един или друг начин. И тя яде от тази маса, макар и само трохи, но на такива като нея и това им стига.
Ние сме демокрация. По конституция всеки българин е длъжен да упражнява контрол върху държавната администрация, по закон сме длъжни да се грижим за държавата си, а тя забележи не е душевно яловата ангелинка и тотално импотентното ни правителство. Държавата това са данъците, които плащаме, дето е хазната, там е държавата. Ето за харченето на тези данъци, тези пари, трябва да внимаваме и да следим зорко. Защото това са наши пари. Те не бива да попадат в ръцете на безотговорни хора, както де факто се получава сега. Когато не си съгласна с действията на управляващата партия ти като българска гражданка си длъжна да потърсиш адекватни хора, с които заедно да предприемете нужните стъпки по закон за промяна на статуквото. Ето тук е твоята и моята и на всеки един от нас отговорност, да намерим нужната среда от хора, с които да постигнем промяната. Тя е възможна, но не като се надяваш на импотентни хора, а като сама предприемеш действия.
Демокрацията иска мотика, а не молитва. ;)
До момента се чувстваш в капан, защото сама не си сигурна, какво трябва и как да бъде сторено, но ти се иска да се надяваш на някой дето имаш за държава и гледаш на него едва ли не като на цар. Но това в което България днес се е превърнала не е никаква демокрация, а средновековна монархия, в която управляващата върхушка никой млад човек не подлага на съмнение, а само се надява, че тази върхушка, ще се опомни и ще му отпусне малко въздух да си поеме. Ето това е илюзия, която идва от липсата на достатъчно инициативност в млади хора, точно по тази причина и наричам мнозинството млади хора в България - "мъртви души".
През зимата на 1997г. Слави Трифонов без да го коментирам сега, той в предаването си запали свещичка пред камерите на националната телевизия в памет на "мъртвите" български студенти, които търпяха една некадърна социалистическа върхушка да се подиграва с бъдещето им. Истината е, че от малки сме свикнали с мисълта, че пораснеш ли, трябва да напуснеш България. Ние сме се превърнали в един развъдник за кукувици, които сами не знаят, как да си направят гнездо, само да търсят как да се приспособят към чужди гнезда, а на това ние дори благородно му викаме - космополитно мислене.
Истината е, че без да си оправим собствената държава, нямаме морално право да ходим по чужди гнезда.
Практически, трябва да се обединим и да изработим ефективна перспектива за управлението на държавата ни. Това е като цяло, за детайлите вече зависи от всички нас заедно. А и най-важното трябва да се пазим, от пропагандата на пиявиците, които и така са доволни от статуквото в България, защото са се залепили на точното местенце и цоцат сладко-сладко. :shock:
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот nikolay » 5 Май 2006, 14:28:26

николай за разлика от ангелинка не му плащат да е "черна станция", а между постингите си се опитва да бори рака в най-добрия институт на Германия, Макс-Планк в Мюнхен.
Може малко да забавям някои отговори, за което се извинявам, но не съм забравил и никой не ми е безразличен.
O:)
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот admin » 5 Май 2006, 14:50:17

Честно казано като чета двамата най-активно спорещи, искрено се надявам някой ден да не се доберете до власт. С балканска безцеремонност и нарцистични изблици пътят води, точно натам където сме в момента като държава. За мен тази тема вече е съсипана от вашия междуличностен спор.
And God said, "Let there be light," and there was light.
Аватар
admin
Администратор
Администратор

Снимки: 269
Статии: 1
Благодарил: 1 път
Благодарено: 4 пъти

...

Мнениеот nikolay » 5 Май 2006, 15:05:17

а за мен интелигентните хора могат да отсяват зърното от плявата ключарю.
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот bgpower » 5 Май 2006, 15:06:38

По-умният замълчава и не пада на нивото на другия!
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Политика