• Advertisement

Готови за EU ?

За политиканите, че се препълни общия форум.

хехехе

Мнениеот nikolay » 5 Май 2006, 15:11:39

и сега гледаш майтап, никой повече не отронва дума, от страх да не се изложи, че е по-тъпия. ;)
Васко обаче винаги става за мерудия. :D
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот AnGeLy » 5 Май 2006, 22:01:35

admin, в спора се ражда истината, е казал един мой приятел :)
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот nikolay » 8 Май 2006, 09:37:29

При това не е само истината да се роди, ами и хората да се научат, да комуникират с добронамереност и осъзнаване на факта, че колкото и да се карат, и мразят, пак са данъкоплатци на една и съща държава. 8O
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Luke » 8 Май 2006, 10:56:44

пак са данъкоплатци на една и съща държава.

ми не са :lol: гражданството не е предпоставка за плащане на каквито и да било данъци и/или здравни осигуровки :lol: Цялата държава мисли как да го направи, но за сега не особенно успешно 8)

Без разбирането, че хората мислят по различен начин и приемственост на чуждото мнение се получава ситуация на шофьор на маршрутка, изненадан и шокиран от факта, че пътниците беснеят и не се радват на малоумната селска чалга, надута до дупка.
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

браво на Люк

Мнениеот nikolay » 8 Май 2006, 11:13:24

Ами който не е данъкоплатец на една държава, той не прави реално за нея много. С което се поставя под въпрос принадлежността му към въпросната държава. Една държава съществува най-вече благодарение на общата данъчна система, разбира се така поне функционират огромното множество държава по цял свят от векове. А това, че в маршрутката на някой му се иска да слуша чалга, а на друг Вивалди е въпрос на разбирателство между различните мнения, което няма нищо общо с държавата, примера на Люк е напълно нерелевантен. Дали на Люк не му се иска да си плаща данъците не е въпрос на личен избор, не е въпрос на приемане на различни мнения и плурализъм, а въпрос на недоразбрана демокрация и свободия. За негово успокоение ще добавя, че дори да се прибере до България и да си плати летищната такса или пък да си купи кофичка кисело мляко или бира и вече е платил данъци в България. Изобщо осъзнаването на държавничеството е един сложен и многолик процес, в който се иска много старание и абстрактно мислене дори.
Желая ти успех по този не лек път мили ми Люк! [-o<
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Luke » 8 Май 2006, 14:05:02

:) Освен да ти направят клуб "николай" друго не виждам какво може да се направи. Тъй или иначе май всички потребители с теб си говорим. Предполагам защото сме заблудени и простосмъртни.

Ами който не е данъкоплатец на една държава, той не прави реално за нея много.

Ма разбира се. Абсолютно. Кой не скача е червен. В аоунсу преподаваха 5 години специално такива тактики. Дребни душици.

С което се поставя под въпрос принадлежността му към въпросната държава.

Ако някой не живее в държава Х и данъчното му облагане не е там, то той не е гражданин на страната Х? Или в случая са данъците, след малко друго ще стане основното мерило за нац. принадлежност. Аонсу нали.

Една държава съществува най-вече благодарение на общата данъчна система, разбира се така поне функционират огромното множество държава по цял свят от векове.

Бинго. И като не ни стигнат от останалата шепа хора в България дай да съберем от всички (национализация). Позната стратегия.

А това, че в маршрутката на някой му се иска да слуша чалга, а на друг Вивалди е въпрос на разбирателство между различните мнения, което няма нищо общо с държавата, примера на Люк е напълно нерелевантен.

Абсолютно е нерелевантен за държавата. За теб се отнасяше.

Дали на Люк не му се иска да си плаща данъците не е въпрос на личен избор, не е въпрос на приемане на различни мнения и плурализъм, а въпрос на недоразбрана демокрация и свободия.

Това направиха и от Здравната Каса - няма значение къде сте, кои сте и какво правите там - българите плащат И в България! Определено с малоумниците от парламента имате общи схващания. Като онзи от здравната каса от турски произход.

За негово успокоение ще добавя, че дори да се прибере до България и да си плати летищната такса или пък да си купи кофичка кисело мляко или бира и вече е платил данъци в България.

Мне. Подкрепил съм икономиката и съм платил ДДС. Данъците нямат много общо с потребителските такси.

Изобщо осъзнаването на държавничеството е един сложен и многолик процес, в който се иска много старание и абстрактно мислене дори.

Абсолютно! А ако от 5тия път не стане е по-добре да се насочим към това, което ни се отдава и ни прави полезни на обществото. Очевадно с другото се вреди.

Желая ти успех по този не лек път мили ми Люк!

И аз на теб за твоя си път Николай! Не е моя работа да ти го квалифицирам - той си е твоят път. И мнението си е твое. :)

И накрая един коментар си позволявам за останалите, които четат глупостите - има хора, които много пишат и много говорят. Зад 1 гръмък лозунг прокарават цяла философия и политика. Много от коментарите в тази тема са извадени от силно комунистическото време. Точно Онова, което накара хората да намразят комунизъма като идеология и да го свалят от сцената въобще. Тези хора не са обучени на друго - те преработиха старите лозунги и ги извадиха с ново послание. 99% от случаите с цел противопоставяне на нещо. Защото само разединеното общество, което следва водачи е годно за управление и манипулиране от тях. Те толкова си могат просто.

Времената се менят, наученото - не. Идеята си остава същата - има 1 прав, който обикновенно нищо не отбира, и всички останали са идиоти и трябва да се подчиняват и слушат. Ако не - замерят ги с домати, ругаят ги, а при повече власти ги затварят (или карат да плащат за малоумни неща).

Това, което ме радва е, че виждам днешното поколение със собствено мнение по въпроса. Мнение, което дори и погрешно се гради на логика и разсъждения, не на пропаганда. А това означава, че след 10-15 години подобни лозунги ще предизвикват само насмешка и ще срещат възпитано мълчание и пренебрежение, а болшинството ще живее добре и с правилни разбирания.

:)
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

...

Мнениеот nikolay » 8 Май 2006, 15:16:54

Уважаеми Люк,
Благодаря за постинга, с който се опиташ да ми отвориш очите, защото аз вярвам той не е за да ме обижда или нагрубява. Съзирам в теб желание за разбирателство и ефективна комуникация и не ти се сърдя за моментите, които не си разбрал в писаното от мен. Имам доста работа сега, затова ще си позволя да си запазя правото за отговор за по-късно, но междувременно ще те помоля да ми обясниш, какво е аонсу, защото не го откривам в интернет никакво съдържание към тази дума, макар да имаше разни сайтове, които казват къщата на аонсу или не знам си какво друго.
Лек ден
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

продължение ...

Мнениеот nikolay » 8 Май 2006, 16:52:16

Мили Люк,
Много мило от твоя страна да искаш да правиш клуб на мое име, аз не съм като Христо Стоичков и дори паметник да тръгнеш да ми правиш няма да казвам, какви топки да позлатяваш. Изобщо “демокрацията” за теб, както и за много други хора позволява да правите каквото искате, независимо от уместност и приличие.
По същество, не съм виновен, че съм някой, който има свое изградено мнение за едно или друго нещо, опитвам се да излагам тук източници на информация, да препращам и към други сайтове, за да може всеки да си изгражда собствена представа за света. Явно си доста по-възрастен от мен, щом имаш такъв развит комплекс срещу комунизма. Явно някой твои кошмари от пустото аонсу, което предполагам е учебното заведение, което си завършил, са оставили трайни следи в съзнанието ти и сега всичко го сравняваш през тази призма. Моля се някой ден да можеш да излезеш от този аоунсувски калъп. [-o<
Никъде не съм забранявал на някой човек да има мнение различно от моето, просто искам факти и аргументи. Ти нито по въпроса за договора със САЩ, нито по която и да е друга тема си ми показал някакви факти, нито дори дедуктивни заключения повече от това, че присъствието на американските войски ще повиши спокойствието на западните инвеститори, нещо което изтърси преди няколко седмици пак в този форум, аз веднага тогава ти казах, направих допитване сред моите колеги и никой не каза, че ще се чувства по-сигурен с американски войски в България. Нещо което още тогава ти писах, но ти май го прие като цензура … нямам думи, с които да квалифицирам начина по който разбираш чуждото мнение, но определено не се опита повече да ми говориш за сигурността, с което се надявам, че поне по този въпрос сме се разбрали. Аз не държа моето мнение да е онова, което се налага. В едно мое предишно писъмце до другия форумен апологет “ангелинка” се опитах да кажа, че не държа на егото си. Плюя, пикая и всичко останало бих правил върху собственото си его. Опитах се да обясня защо пиша тук. Но ти явно се комплексираш от поведението ми и от факта, че често излагам аргументи срещу които само ти остава да мрънкаш, че съм си налагал мнението. То не е мое мнение, нямам МОЕ мнение в смисъл, че то не е мой патент и аз не получавам никакъв оргазъм от факта, че някой се е съгласил с мен за нещо. Аз съм обикновен човек, който поне за нещо си е отворил очичките и сега се опитва да покаже това, което е видял и на друг. Не знам защо определена категория хора като теб и ангелинка търсите някакви доказвания и налагания над другия в спора, но за мен спорът не е средство да си градиш самочувствието. Това което правя тук, го правя от гражданска отговорност, а не от опит да си градя самочувствие. Напротив, “жертвам” от свободното си време, защото съм демократ и мой граждански дълг е да сигнализирам на сънародниците ми за проблемите пред които е изправена нашата държава. Ти се дразниш от това ми поведение, търсиш винаги емоционалната страна на нещата, рядко анализираш смисъла на твърденията ми, може би защото си “над тия работи” и много ги разбираш и не искаш да се ядосваш с идиот като мен … . Не знам, само твое видение са подбудите ти. Това като цяло за отношението ти към мен. Този път си ме зарадвал с малко повече факти, които ще коментирам последователно сега.
1. цитат: никъде не съм казвал, че "кой не скача е червен", никъде не съм казвал, че всички трябва да изповядват една емоция или една религия!!! Нещото което ти убягва е, че държавата е реален субект, който не е емоционално хрумване на никой от нас. В него не е нужно да се скача, да се правят първомайски или гергьовденски паради или манифестации, култ към този или онзи, но онова, което държавната администрация, която управлява държавата прави, го прави с данъците, които данъкоплатците плащат. Реално съучастието на всеки гражданин към държавата се изразява в плащането и/или грижата за държавната хазна, признавам говоря малко поетически, както ангелинка би се изразила – с патос, но го правя, защото знам, че сте интелигентни хора и можете да разбирате достатъчно добре смисъла на писанията ми, когато не се емоционализирате прекалено много. Не знам, какво са ти преподавали в аоунсу или както там се пише, но това което ти говоря ми е останало като впечатление от четенето на книги, които може би са били сред забранената литература в любимото ти аонсу.
2 цитат: Не е задължително да живееш в дадена държава и да плащаш определено количество данъци за да принадлежиш към нея. Изразих се така: “…той не прави реално за нея много.” Данъкоплащането е най-основния процес, но не е единствения, както казах по-горе, има и други функции, с които човек може да се грижи за хазната на държавата ни, дори и да не плаща на мига някакви данъци. Важното е поведението на въпросния човек да е да го наречем: “данъкоугодно”. Понякога не е нужно да наливаш вода в каца без дъно, по-добре е да й сложиш дъно, което макар сам по себе си да не е процес на носене на вода, отново е отговорен процес, към онези, които носят водата. Така че, не знам защо това аоунсо толкова те е комплексирало, но повярвай ми примерите ми са изцяло от природата и механиката извличани и нямат нищо общо с простотиите, които явно са ти наливали в главата там и от които ти сега се боиш да не се окаже, че те зарибяват пак. Не съм чел на Ленин нищо, но съм чувал една негова малоценна мисъл: “… победихме природата, а сега ние ще правим, каквото си искаме” или нещо такова. Ако намериш сили да преодолееш критичността в тона ми и гледаш чисто конструктивно на думите ми, повярвай ми, не желая да те комплексирам по никакъв начин, та ако успееш с това, ще видиш, че примерите ми са си свързани със света на природо-математиката и в тях няма емоции, няма ленинизъм нито каквато и да е подобна доктрина, няма и николаевизъм, както може би си се изкушавал на моменти да се пошегуваш с мен. Тонът ми признавам е критикуващ, но той е такъв, защото повече от 16 години моите сънародници само залитват по емоции, преди скачаха да докажат, че не били червени, други пък демонстрираха, че са червени на пук на първите. Изобщо … емоции. Малко мисъл, малко факти, слаба дедукция. Само емоции. Ето за това и държавата ни е на този хал. Въпреки, че дори ти си чувал за завета на хан Кубрат, нещо си пропуснал. Пропуснал си, че ефективната конструктивност изисква човек да забрави емоциите си. Хан Кубрат не е бил комунист, но пак е събрал синовете си и им е заръчал да се държат заедно, това все още не е аоунсуффски комунизъм. Но емоционалните българи, когато не са респектирани от гологлавата глава на някой намусен хан, търсят бързо причини да се обиждат и карат по между си. Ето това е причината да не търсиш градивните думи в речите ми, а само с какво съм те бил обидил. Е ти като ме обиждаш с поведението си, аз да съм се нацупил? Да съм седнал да те плюя, колко си такъв или онакъв? НЕ! Това не значи, че трябва да забравяме критичността, но човек трябва да търси смисъла на думите, а не интонацията им. Аз не съм гологлав хан, не мога дори да гледам сърдито, хиля се лесно и в общи линии съм веселяк. Не ти говоря думите си от някакъв пиедестал на човек, чувстваш се над теб или някой друг. Говоря ти от желание да зацепим заедно по-ефективно и да вършим работа в името на държавата ни.
3. цитат: Извода ти, че предлагам национализация е грешен, нямаш доводи, с които да подкрепиш, че от смисъла на думите ми следва да правим национализация. Дори напротив, ето сега ти казвам, че не смятам за уместно да се прави каквато и да е национализация, най-малко защото съм от род, който е страдал от национализация, прадядо ми, кой го знае в кое дере е изгнил, мир на паметта му, а баба ми до ‘89 година вярваше, че е фашист, нищо, че през ’44 е била на 18 и единственото което умее е да работи всеотдайно, а "греха" й е, че е била дъщеря на баш-чорбаджията на селото. Пак казвам, нямаше право да правиш извода за национализацията, защото нямаш аргументи, само стари “калъфи за правене на сапун”от аоунсуто.
4. цитат: Примера за Вивалди и чалгата, ако се е отнасял до мен, отново е не релевантен, защото аз никъде не съм настоявал ти да слушаш чалга, нито пък съм настоявал да изповядваш убежденията ми. Факт е, че сме граждани на една и съща държава, ако ти все още си такъв де, от който факт следва да се грижим за тази държава, това не е насилничество от моя страна ти да слушаш чалга, било ако и думите ми за теб са чалга. Това е пледиране за ред в държавата. Никъде не искам да ме проповядваш, а да работиш за хазната на България. Ето в случая с американските бази ти не го стори. :(
5. цитат:Непонятно ми е, как успя да си извадиш извода, че пледирам като при здравната каса, всеки да плаща! Примера отново е неуместен (не релевантен), защото касата както и ти правилно изтъкваш изисква от нас веднъж подписали договор, ако не го разтрогнем по специален предложен от тях начин, да продължаваме да плащаме до гроб. Нещо, с което аз тотално не съм съгласен и съм изразил тази си позиция, където му е мястото, когато му е било времето, факта че не е имало ефект, показва и стойността на сегашната управляваща олигархия. Но данъците наистина не са въпрос на личен избор и не могат да са, защото те не са просто гаранцията за една конкретна услуга (да кажем здравно осигуряване), а те са мерилото за държавност. Ако познаваш стойностни германци тук би трябва да си го научил вече, тук определено никой няма да ти се разсърди толкова, че си паркирал неправилно или превишил скоростта, но дори семейството ти ще реагира много рестриктивно срещу теб, ако те хванат да не плащаш данъци. Тези думи ги цитирам почти дословно от германски източник. :) Както казах обаче за кацата и водата … няма да се повтарям.
6. цитат: Не знам, какво ти се отдава, то е въпрос на твой личен избор, дано да има нещо, което ти се отдава, но най-важното е, когато си избрал да си гражданин на България, ти трябва да имаш търпението да мислиш абстрактно и да участваш активно в процеса – демокрация, защото тя действително е процес, а не е даденост, която или я има или няма. Тя е един дълъг и мъчен процес, изграждането на който има и моменти на неудовлетворение, аз все пак те моля да намериш сили да продължиш да мислиш и да потискаш емоциите си в моменти, когато се изисква приоритет на анализаторската роля на мозъка. Иначе си прав за онова, което представляваше комунизма, както и за това защо се провали. Уви, след падането на комунизма дойдоха тенденциите на делене, цепене, люспене и какво ли още не, когато “демократичните” партии се нароиха около хора с високо самочувствие и лесна обидчивост, хора не способни на критика, хора, които бягаха от критиката като дявол от тамян и я заклеймяваха, че е комунистическа отживелица. Хора, които самите те бяха обработени по т.нар. от теб аонсувски калъпи и си останаха едни злобни и рушащи диалога хора. Примерите са в парламента сега, един Иван Костов например така и никога не прие критика от определени хора, за което и си плати политическата цена. Ето защо трябва да сме внимателни и да филтрираме ефективно изказвания, които имат за цел да използват нашите емоции.
7. цитат: Има една болест, която се нарича логорея и се изразява в бърборене с паралелен семантичен недостиг на въпросните словоизлияния. Така че ако мили ми Люк ти не забелязваш семантика в речите ми, можеш да ме посъветваш да ида на лекар, с който да се консултирам за въпросната болест. Ако ли има друга причина да не улавяш значението в речите ми, тогава и извода трябва да е друг. ;)
Люк, наа мен ли ми се струва само или в разговора ни с теб наистина се опитваш да ми се доказваш нещо? :roll:
Имаше едно добро котараче, дето викаше на мишлетата: "момчета, нека да живеем задружно!" Обаче май никога не обясни, в какво се изразява да се живее задружно, пък то и на мишлетата хич не им се слушаше, а на теб Люк мили, как ти се струва? Какво е да се живее задружно?
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Luke » 8 Май 2006, 17:22:12

:lol: Сега, след като не можеш да се измъкнеш от директно поставените от теб теории, докато вдигаше лозунгите, започва дезинформацията и заливане с безполезна такава докато заглъхне последната буква от всеки поставен неудобен въпрос. И това е от Аонсу, което аз дори не съм виждал (по-млад съм и от теб сигурно!), но за което достатъчно съм чел и слушал докато си бях в България. ;) Е, много Българи добре са ви научили и без да сте го посещавали. ;) Мда...крадецът дето вика дръжте крадеца, докато е спипан по бели гащи, всички сме виждали.

Аз не ти се обиждам а искренно се забавлявам!
Изобщо не ме интересува семейството ти, ти, историята ти и личния ти психо портрет, колегите ти, събраните от теб материали и т.н. Нито пък ще ти давам направление за лекуващи специалисти. Нито пък ме интересува каквото и да било, което ти имаш до момента като идеи (след като се запознах с тях)
:)

Това което направих беше да коригирам неточностите в изказванията ти и да извадя от зад лозунгите същинския смисъл. Някой може да ги сметне за интересни. ;)

Сега, след изчерпване на подтемата спирам флейма и се връщам обратно на темата на дискусията: "Готова ли е БГ за ЕС?"
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nikolay » 8 Май 2006, 17:32:53

Люк обвиненията ти нямат аргументация, абсолютно безпочвени са, стратегията на крадеца, дето викал ... я прилагаш ти към мен.
Аз най-търпеливо свързвам всичките и мои и твои изказвания, ти си този, който използва само заклеймявания от рода, кое било от аоунсо и кое не. Не успя нито един мой аргумент да обориш, нито да изложиш ясно своето мнение по дадена тема подкрепяйки го с факти. Само трябва да слушаме, как нищо не те интересува, но пък пишеш тук с цел да компрометираш старателни хора.
Няма да ви развалям лафчето с ангелинка. Аз не виждам, какво повече мога да коментирам с хора, които не се постараха изчерпателно да прочетат дори един постинг и да анализират в детайли нещата, за които говоря. Само комплекси виждам и затова ми писна да си губя времето тук.
успех желая на частния ви форум. Тук различното мнение не се уважава, тук се търсят само налагане на изгодните за някому трактовки. Ти никога не доказа нищо, нито с какво се повишава сигурността ни от базите на САЩ, нито механизма на икономически просперитет от това. Само празни приказки, които си бяха истински обиди към мен, за пореден път вместо дискусия, просто рушиш. Наистина нямам повече време да си го губя тук.
н
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Re: ...

Мнениеот velingrad » 8 Май 2006, 17:46:03

nikolay написа: но междувременно ще те помоля да ми обясниш, какво е аонсу, защото не го откривам в интернет никакво съдържание към тази дума, макар да имаше разни сайтове, които казват къщата на аонсу или не знам си какво друго.

АОНСУАкадемия за обществени науки и социално управление

MfG
velingrad
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот velingrad » 16 Май 2006, 06:17:54

Изображение

Това пита на днешният ден Bild

A тук разясняват няколко ентусиасти, доколко може да се вярва на този вестник :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот polia » 16 Май 2006, 09:01:26

Много интересна статия! :-) Някои хора имат доста свободно време явно! :-)

velingrad написа:A тук разясняват няколко ентусиасти, доколко може да се вярва на този вестник :wink:
Аватар
polia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 16 Май 2006, 09:08:42

Тази Меркел само им насажда омраза с/у чужденците и работните места, които заемат. А защо не вземат да си управят 1во социалната политика, за да я няма ситуацията, където за 800евро лежиш в леглото и мързелуваш, докато държавата се тревожи за нарасналия брой безработни, а за 900евро на месец трябва да се блъскаш 5дни в седмицата по поне 8часа на ден(неквалифициран труд, де). Ами, че то е пределно ясно, че при това положение ще има сума ти и безработни. И те вместо да измислят начин безработните им да имат мотивация да работят и да се размърдат те се оплакват, че чужденците им били виновни и вземали работата на немците.
Имаше и по телевизията един репортаж за някакви работници правещи пътен участък. Те бяха всички румънци, само ръководителят им беше немец, та той обясни: "Предпочитам чужденците не само заради по-ниското заплащане - по бързи и по-ефективни са. Ако наемем немци няма да успеем да свършим проекта навреме....". Тази ситуация ми беше пределно ясна и преди да видя репортажа, но най-сетне показаха и истината; жалко обаче, че много рядко се случва, а най-вече се оплакват и хленчат тъпите медии.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AnGeLy » 16 Май 2006, 16:43:08

liverbird, подобен репортаж има всяка пролет за работниците на полетата за аспержи, до един вси4ки поляци и работодателите не желаят немци.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Политика