• Advertisement

9.09.1944г.-10.11.1989г.-факти, събития, коментари

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: 9.09.1944г.-10.11.1989г.-факти, събития, коментари

Мнениеот CHBG » 7 Юли 2015, 07:36:48

olga написа:Mann mann mann. Пропагадна, пропаганда. Все повече ми приличаш на платен трол.

Наскоро публикуваха бюджета за тази година за предизборни тролове на партиите.

И това ли е пропаганда, olga?

http://www.faktor.bg/politika/na-vseki- ... ditel.html

Ако да, според теб Левски и Раковски са най-големите "предизборни тролове на партиите". Знаеш ли, колкото повече чета подобни на твоите изказвания, толкова повече започвам да разбирам какво е искал да каже Левски, написвайки в предсмъртните си часове в тефтерчето си: "Народе????" ...и толкова повече започвам да се срамувам, че съм се родила българка.

P.S.: Във връзка с дискусията по една друга тема ме беше попитала (а и не само ти) защо пиша в този форум. На теб лично отговорих, че пиша от скука. На такъв въпрос - такъв отговор.

Потребители благодарили на автора CHBG за мнението:
vl
Рейтинг: 4%

Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот olga » 7 Юли 2015, 11:21:46

CHBG написа: Във връзка с дискусията по една друга тема ме беше попитала (а и не само ти) защо пиша в този форум. На теб лично отговорих, че пиша от скука. На такъв въпрос - такъв отговор.

Никога не съм те питала защо пишеш в този форум.

Питах те защо пишеш в тема, която не те интересува.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот olga » 7 Юли 2015, 14:09:02

CHBG написа: ...и толкова повече започвам да се срамувам, че съм се родила българка.

Аз пък не се срамувам, че съм българка.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот vl » 10 Август 2015, 01:37:18

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 483 пъти
Благодарено: 191 пъти

Мнениеот max » 10 Август 2015, 19:45:57

Гнусна прозападна лъжлива пропаганда с репортаж за почивката в България на море през 1989 г. по радио "Свободна Европа". Цените изобщо не бяха такива, каквито ги е измъдрила тази ПАТКА. Безсрамна лъжа по западни медии...!
http://socbg.com/2015/08/%D0%B7%D0%B0-% ... D0%B0.html
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот vl » 11 Август 2015, 01:21:56

Съгласен съм с тебе, но се отклоняваш от темата! Тя не е за пропагандата в онези години на радио "Свободна Европа". Тя е за верни събития и факти. Кой каквото си спомня.....

В края на 80-те самолетният билет от София до Бургас струваше 20лева, а до Варна-22. Тоест за двама възрастни отиване и връщане 80лева, а за децата или пак толкова или наполовина. Вече не помня до каква възраст цената беше наполовина. За 4членно семейство с кола излизаше по-евтино. Не е вярно, че за карти се е чакало с години. Посочените цени тук също са доста завишени. По принцип почивните станции и столове към тях винаги са били мизерни и затова нашето семейство никога не е ходило по такива, а всеки път на частна квартира във Варна. И те не бяха скъпи.
Вечеря за 60лева? Може да е било така в шведския хотел на "Дружба". Но не е сигурно.....Той в онези години беше най-скъпия.
Като погледнах коментарите-не е вярно, че тогава морето е било чисто, както и плажовете. Във Варна беше мизерно, а понякога и на "Зл.пясъци". Най-добре беше на "Албена".
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 11 Август 2015, 18:38:33

vl написа:Съгласен съм с тебе, но се отклоняваш от темата! Тя не е за пропагандата в онези години на радио "Свободна Европа". Тя е за верни събития и факти. Кой каквото си спомня.....

Ами не се отклонява, казва си го в прав текст: имало е пропаганда на запад, която е изопачавала фактите по безсрамен начин. Българите бяха подложени на тази пропаганда и в края на осемдесетте, осем от десет човека се чувстваха прецакани, че не карат мерцедеси и не ходят на почивка на Лазурния бряг в петзвездни хотели.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот vl » 12 Август 2015, 01:05:13

Тук ще ти възразя. Пропагандата на "Свободна Европа", "Дойче веле" и "БиБиСи" ряпа да яде.....Тяхната беше нищо в сравнение с партийната просъветска пропаганда, която ни заливаше отвсякъде. Тонове лъжи.......Може да се опитам да си припомня някои особено известни. Например за Чернобил първите дни след аварията, та чак до днес. Освен това тези радиостанции бяха редовно заглушавани и не всичко можеше да се чуе. Предполагам, че заглушаването ще изуми доста от младите, които са израснали или родени след 1989г. И още.... Някои хора са били пребивани в милицията заради слушане на тези радиостанции! Поради това роднини ми се караха и ме заплашваха, че и на мен може да се случи. Е, не ми се е случвало.
Това за Мерцедесите и Лазурния бряг са твои или може би чужди лъжи, които повтаряш! Не вярвам много хора да са имали точно такива мечти . Повечето от нас бяха доволни, ако СБА и МВР ни пускат веднъж на 7-8г. да видим дивия запад. И то по най-сиромашкия начин с носене на консерви и многократно спане в автомобила. Защото някои нямаха такова щастие. Тях не ги пускаха по различни причини. Или ги пускаха само в източния блок.
За разлика от сега конвертируемата валута в Бг тогава беше твърде малко(можете да поразсъждавате защо) и господа-другарите бързо я консумираха с командировки и екскурзии. А за простолюдието каквото остане.....
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 12 Август 2015, 08:21:27

vl написа:За разлика от сега конвертируемата валута в Бг тогава беше твърде малко(можете да поразсъждавате защо)

Разсъждаваме: политиката на меркантилизъм се провежда, грубо казано, от индустриално изостанали страни спрямо по-развити такива, за да се даде възможност на местните производства (бизнеси на новобългарски), да усвоят новите технологии и да се се подобрят в условията на изкуствено занижена конкуренция. Защо се прави това? Всеки нормален потребител би търсил максимиране на качеството и минимиране на цената. С тази политика се поддържа евтин собствения продукт, правейки го конкурентноспособен както на вътрешния, така и на външния пазар. Примери: Япония пред двайсетте години на миналия век, Южна Корея 40 години след това. Подобен ефект се постига и с увеличаване на митата, примерно Швейцария с хранителните продукти, само че така не се печелят външни пазари.

Сега: според условията на валутния борд, БНБ трябва да държи валутни резерви извън страната, най-малкото равни на левовете в обръщение. По нататък: БНБ не може да девалвира лева, за да стимулира износа и потисне вноса. Демек, сега конвертируемата валута не липсва, защото реално България няма собствена валута.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот bknf » 12 Август 2015, 09:19:55

vl, Пропагандата на "Свободна Европа", "Дойче веле" и "БиБиСи" ряпа да яде. Тяхната беше нищо в сравнение с партийната просъветска пропаганда, която ни заливаше отвсякъде. Тонове лъжи.

А сега - в днешни дни, съответните официални немски медии - в немското си информационно пространство, как работят? Премълчават ce много много реални факти, а за сметка на това показват неща, които са изкуствено създадени.
Същото е било тогава и в НРБ. Премълчавали са реални успехи на тогавашната българска икономика - а са тръбяли за някакви си "политически" права и свободи. Е после дойдоха "демократите", след демократични избори - финансирани кой знае откъде, и я унищожиха тая икономика, с реално производство. И сега съответно, "потребителите" също ги заливат c тонове от информация - изкуствено създадена.

vl, Освен това тези радиостанции бяха редовно заглушавани и не всичко можеше да се чуе

Не е вярно - ти лично откъде знаеш, че не е можело да се чуе?
Лично аз съм слушал..

vl, Това за Мерцедесите и Лазурния бряг са твои или може би чужди лъжи, които повтаряш! Не вярвам много хора да са имали точно такива мечти!
я малко по-спокойно, с лъжите и мечтите ;)
ти откъде знаеш, какво е истина и какво - лъжа?

vl, Тонове лъжи.......Може да се опитам да си припомня някои особено известни. Например за Чернобил първите дни след аварията, та чак до днес

Добре, ще си ги припомним тогава.
По времето на чернобилската авария във властта беше Горбачов. Искаш ли да ти опиша подробно, каква точно (информационна) политика той е провеждал, с каква цел и за чии интереси?

vl, Съгласен съм с тебе, но се отклоняваш от темата! Тя не е за пропагандата в онези години на радио "Свободна Европа". Тя е за верни събития и факти.

И също така - не може да отделяш различни въпроси едно от друго, и да ги разглеждаш като продукти.
Тук са обувки, там радио, а ей там - автомобили.
Нещата са взаимно свързани и си влияят едно на друго.
Още повече такива въпроси, които засягат развитието на една държава (като организация).

vl, Някои хора са били пребивани в милицията заради слушане на тези радиостанции! Поради това роднини ми се караха и ме заплашваха, че и на мен може да се случи. Е, не ми се е случвало.

Освен това, сега като има от всякъде информация - хората да не би да живеят по тая причина - по добре? ;-)

vl, морето..плажовете..почивните станции и столове към тях..

А това ли е най-важното в живота? :)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 286 пъти
Благодарено: 450 пъти

Мнениеот vl » 12 Август 2015, 11:20:57

Откъде съм знаел, че предаванията на споменатите радиостанции се заглушават??? Майтап ли си правиш? Това беше публична тайна! Цяла Бг беше осеяна със смущаващи предаватели! Те редовно бръмчаха на същите честоти! Често чувахме само тяхното бръмчене!

Откъде съм знаел какви са мечтите на хората? Доста разговори съм водил с кого ли не. Даже познавам хора, които никога не са излизали от Бг и нямат желание. Някои от тях се хвалеха, че са обиколили цяла Бг с екскурзии от ТКЗС-то.

Колкото до успехите на нашата икономика, неведнъж съм припомнял как левът се обезцени 3пъти от 1975г. до 1989г.

И на теб ли трябва да припомням, че не се наемам да изразя предпочитания-дали сега се живее по-добре или тогава се е живеело? Обясних го подробно в тази тема:http://zaedno.de/forums/viewtopic.php?f=50&t=20697

Сега също има доста дезинформация. И тема ви пуснах предишните години, но мълчахте!

Няма да коментирам кое е най-важното в живота. Оставям го на вас, по-мъдрите и знаещи от мен.

Колкото до Чернобил, ако Брежнев беше на власт, информацията щеше да бъде същата.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 12 Август 2015, 12:12:20

Да не говорим пък и за другата атомна катастрофа - фокушимската. С американския реактор от 70-те години.
И как беше там с информацията.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот vl » 12 Август 2015, 12:16:51

За нея не зная нищо и не съм се интересувал. Но мога да попитам моята доцентка по атомна и ядрена физика.

Всъщност зная, че там имаше земетресение и големи вълни, докато в Чернобил безумен и опасен експеримент!(А не човешка грешка!)

Но все пак тази тема НЕ Е НИТО за Фокушима, нито за Чернобил.
Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 12 Август 2015, 12:35:46

vl, Колкото до Чернобил, ако Брежнев беше на власт, информацията щеше да бъде същата.
Може - не го познавам лично - не знам ;-)

vl, мога да попитам моята доцентка по атомна и ядрена физика
Тя може и да не се е занимавала точно с това.
Но, ако ти сам се заинтересуваш - ще намериш необходимата информация.

vl, Всъщност зная, че там имаше земетресение и големи вълни, докато в Чернобил безумен и опасен експеримент! (А не човешка грешка!)

Става дума за информационната политика - нали ти нея спомена, и за нея стана думата?
Исках да кажа, че "западняците" с нищо не се отличават от останалите.

Аа, вълните значи, били виновни.. :)
Cамо че, като са я приемали в действия тая централа, главния (американски) инженер отказал да подпише протокола за сигурност.

И не вълните са виновни, а липсата на независим източник на ток за резевния ел. генератор.
Дизелов, да речем.

Безумен и опасен експеримент, казваш.. Нали помниш за Горбачов, дето ти казах че тогава той е бил на върха на държавата. А знаеш ли, кой и кога е взел изобщо решението, за провеждането на тоя такъв, "експеримент" ?

vl, Но все пак тази тема НЕ Е НИТО за Фокушима, нито за Чернобил.
А кой почна да говори за Чернобил и даде пример с него?

Що се отнася периода до 89-90 година..
Интересно е и нещо съвсем друго. Атентата срещу папата, с обвиненията към българския посланик - така наречената "българска следа". Както и събитията покрай преименуването на българските мюсюлмани. И тогава, е бил на власт, споменатия по-горе - Горбачов.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот vl » 12 Август 2015, 22:18:10

Че кой друг, ако не Горбачов?! Той ЕДНОЛИЧНО Е РЕШАВАЛ ВСИЧКО! Дори и какво да се прави в Чернобил! И преименуването на нашите турци(не мюсюлмани)....Но....преименуването беше извършено през зимата 1984 и 1985г! А Горбачов кога дойде на власт??? С 21 октября 1980 года по 24 августа 1991 года — член Политбюро ЦК КПСС, с 9 декабря 1989 года по 19 июня 1990 года — Председатель Российского бюро ЦК КПСС, с 11 марта 1985 года по 24 августа 1991 года — Генеральный секретарь ЦК КПСС[28] ......Сега остава да ни кажеш,че си го познавал лично още през онези години..... Виж Сталин и Брежнев са били демократи и то от най-хуманните.......

Потребители благодарили на автора vl за мнението:
rusenec
Рейтинг: 4%

Аватар
vl
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Политика