Венецуела

За политиканите, че се препълни общия форум.

Re: Венецуела

Мнениеот ivo75 » 10 Февруари 2019, 19:15:06

VaskoLeon написа:
ivo75 написа:Мисля, че ясно, кой, какъв е, майна. Демократ шизофреник :mrgreen: , явно с тежки отклонения, но си има специалисти и ако си пиеш предписаните хапчета, има шанс да престанеш с плещенето на глупости, измислици и лъжи. Но пък тогава няма да си ти :mrgreen:

Браво Ивчо, те това вече са истински "аргументи"! Като ви се изчерпат аргументите все бъркате в онова мръсно челмедже с обидите на лична основа? [-X

Не го обиждай, само му кажи, че е бивше сенилно комуне! :) :)

Не се обиждам, левски майна, защото не съм, комичното е, че крадецът вика дръжте крадеца. Типично по комунистически повтаряш, като развален грамофон едни и същи обиди, независимо, за какво иде реч :mrgreen: И все някой друг е виновен, и всичко е фейк. Тотална шизофрения, колко е велик майнаград, но пък си купувам бърлога при шопите. Те комунистите злите, обаче Чавес е демократ :mrgreen: Обърни внимание на здравето си, че не се знае, кой бежанец ще ти бърше дирника в старческия дом или в лудницата, накъдето си се запътил бодро, фантазирайки си...
estira написа:Ще помоля Vasko Leon/Vasko Levski да реши от кой свои акаунт ще пише и да използва само него. В противен случай другият ще бъде незабавно изтрит...

VaskoLeon написа:..много ни бъркаш нас двамата с брадчеда!...клар?
:toothy10: =D>
Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот itzo » 11 Февруари 2019, 11:57:20

Драги ми колеги,
като си приказваме как лошите американци искат да бутнат Мъдурко по съвсем други причини от декларирания мерак за демократизиране, не забравяйте, че едно време дедо Иван се е вдигнал да ни освобождава от турско робство горе-долу по същите съображения, нямащи нищо общо със "свободата на братята-славяни". Щот какъв процент от населението е участвало в Априлското въстание? Правилно. Ще рече, останалата част е била доволна от управлението на султана, анадънму? Па вземете попрочетете записките на апостол Захария(ама не орязания вариант от соцшколото), да видите с какви аргументи са подкокоросвани селяните да се вдигнат срещу властта и после може пак да си похортуваме кое-как...
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 223 пъти

Мнениеот ivo75 » 11 Февруари 2019, 13:11:22

itzo написа:Драги ми колеги,
като си приказваме как лошите американци искат да бутнат Мъдурко по съвсем други причини от декларирания мерак за демократизиране, не забравяйте, че едно време дедо Иван се е вдигнал да ни освобождава от турско робство горе-долу по същите съображения, нямащи нищо общо със "свободата на братята-славяни". Щот какъв процент от населението е участвало в Априлското въстание? Правилно. Ще рече, останалата част е била доволна от управлението на султана, анадънму? Па вземете попрочетете записките на апостол Захария(ама не орязания вариант от соцшколото), да видите с какви аргументи са подкокоросвани селяните да се вдигнат срещу властта и после може пак да си похортуваме кое-как...

Не съм чел З. Стоянов в оригинал, но съм видял с очите си в Русе, в музея на баба Тонка, как местното население е помагало в залавянето на остъците от айдуците на онзи брадатия, дето виси на портрет със страшна сила във всяко едно обществено здание. Същият, който е плячкосал австрийски параход за да тормози мирната рая и да я подбужда към бунт срещу благия султан. Същият този се е изпарил, като дух, нищо че на 02.06 вият някакви сирени. Нищо не е останало от него, ни вест, ни кост. Факт е само, че се опитал да троши рахатлъка на мирната и доволна рая, която с удоволствие е харчила париците от наградата за залавяне на останалите живи айдуци. Напълно разбирам, че наследниците на тия същите са събрали много омраза срещу Русия. Как така ще ги освобождава от грижите на благия султан? И да имперските амбиции на Алекс II са навредили особено на рахътлъка на раята, запазвам си обаче правото да съм доволен, че тогава България е попадала в сферата на руските интереси, а не на британските, например. Оставящи българите на милостта на султана.

И да благодарен съм на руските имперски амбиции и не ме е срам да го призная публично. Срамувам се заради онези от Враца през 1875 и техните наследници днес.
Последна промяна ivo75 на 12 Февруари 2019, 00:25:45, променена общо 1 път
estira написа:Ще помоля Vasko Leon/Vasko Levski да реши от кой свои акаунт ще пише и да използва само него. В противен случай другият ще бъде незабавно изтрит...

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 11 Февруари 2019, 13:40:55

ivo75 написа:

Не съм чел З. Стоянов в оригинал, но съм видял очите си в Русе, в музея на баба Тонка, как местното население е помагало в залавянето на остъците от айдуците на онзи брадатия, дето виси на портрет със страшна сила във всяко едно обществено здание. Същият, който е плячкосал австрийски параход за да тормози мирната рая и да я подбужда към бунт срещу благия султан. Същият този се е изпарил, като дух, нищо че на 02.06 вият някакви сирени. Нищо не е останало от него, ни вест, ни кост. Факт е само, че се опитал да троши рахатлъка на мирната и доволна рая, която с удоволствие е харчила париците от наградата за залавяне на останалите живи айдуци. Напълно разбирам, че наследниците на тия същите са събрали много омраза срещу Русия. Как така ще ги освобождава от грижите на благия султан? И да имперските амбиции на Алекс II са навредили особено на рахътлъка на раята, запазвам си обаче правото да съм доволен, че тогава България е попадала в сферата на руските интереси, а не на британските, например. Оставящи българите на милостта на султана.

И да благодарен съм на руските имперски амбиции и не ме е срам да го призная публично. Срамувам се заради онези от Враца през 1875 и техните наследници днес.

Царска Русия не е това дето дойде след 1917! Да не се забравя... Иначе по идеологически причини подкрепям Ицо
Лустрация... това е страхотно!
http://desebg.com/
Ожени се непременно - или ще случиш на жена, или ще станеш философ
Аватар
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 162 пъти
Благодарено: 59 пъти

Мнениеот ivo75 » 11 Февруари 2019, 14:03:56

schachmatter написа:
Царска Русия не е това дето дойде след 1917! Да не се забравя... Иначе по идеологически причини подкрепям Ицо

За теб знаем, ти предпочиташ нацистите пред болшевиките. Пу, да му се не види, твоите обаче са загубили мача :mrgreen: Освен черно и бяло, обаче има и други цветове. Съществуват и политически необременени позиции, въз основа на факти и следствия от определени действия. Но! Ти си мрази, не те спирам...Знаеш, че ме е грижа, как се чувстваш. Мрази си, ей така да ти олекне....няма значение, дали идеологически или просто, ей тъй. Няма никакво значение, защо... :mrgreen:

П.П. Сигурен съм, че Ицо ти е благодарен за подкрепата(в какво точно?) по идеологочески причини. Може дори да го потвърди публично, представяш ли си, каква чест :mrgreen:

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 11 Февруари 2019, 14:27:27

ivo75 написа:
schachmatter написа:

За теб знаем, ти предпочиташ нацистите пред болшевиките. Пу, да му се не види, твоите обаче са загубили мача :mrgreen: Освен черно и бяло, обаче има и други цветове. Съществуват и политически необременени позиции, въз основа на факти и следствия от определени действия. Но! Ти си мрази, не те спирам...Знаеш, че ме е грижа, как се чувстваш. Мрази си, ей така да ти олекне....няма значение, дали идеологически или просто, ей тъй. Няма никакво значение, защо... :mrgreen:

П.П. Сигурен съм, че Ицо ти е благодарен за подкрепата(в какво точно?) по идеологочески причини. Може дори да го потвърди публично, представяш ли си, каква чест :mrgreen:

ххаххахах благодаря ти изхилих се на глас... :mrgreen:
не съм за нацистите бре...как можеш да си го помислиш ти, уж образован човек
Аватар
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 11 Февруари 2019, 14:46:37

ivo75 написа:

Не съм чел З. Стоянов в оригинал, но съм видял очите си в Русе, в музея на баба Тонка, как местното население е помагало в залавянето на остъците от айдуците на онзи брадатия, дето виси на портрет със страшна сила във всяко едно обществено здание. Същият, който е плячкосал австрийски параход за да тормози мирната рая и да я подбужда към бунт срещу благия султан. Същият този се е изпарил, като дух, нищо че на 02.06 вият някакви сирени. Нищо не е останало от него, ни вест, ни кост. Факт е само, че се опитал да троши рахатлъка на мирната и доволна рая, която с удоволствие е харчила париците от наградата за залавяне на останалите живи айдуци. Напълно разбирам, че наследниците на тия същите са събрали много омраза срещу Русия. Как така ще ги освобождава от грижите на благия султан? И да имперските амбиции на Алекс II са навредили особено на рахътлъка на раята, запазвам си обаче правото да съм доволен, че тогава България е попадала в сферата на руските интереси, а не на британските, например. Оставящи българите на милостта на султана.

А, вовИде, както казват на ...едно място? Ако не бяха руските имперски амбиции още да си кютаме под сянката на падишаха. Така де, когато Падишахът официално се самообяви за такъв, времето мисля наближава :mrgreen:
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 11 Февруари 2019, 15:13:18

schachmatter написа:
ivo75 написа:
schachmatter написа:

Що да си го мисля, ти го казваш, но аз си го мисля. Неее, не така, ето виж:

schachmatter написа:
Ти кажа между нас си...предпочитам бандеровци пред болшевици :mrgreen: особено от "организацията".
Както пише Суворов, за влизане рубла, за излизане - две. Това се отнасяше за ГРУ, но при КГБ сигура е същото. Съответно и методите са еднакви. Ко си гледал и the red sparrow, ще знаеш за какво ти хортувам.

Не ти отива да се правиш на склеротичен :mrgreen:

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот schachmatter » 11 Февруари 2019, 15:40:50

ivo75 написа:
schachmatter написа:
ivo75 написа:
schachmatter написа:

schachmatter написа:
Ти кажа между нас си...предпочитам бандеровци пред болшевици :mrgreen: особено от "организацията".
Както пише Суворов, за влизане рубла, за излизане - две. Това се отнасяше за ГРУ, но при КГБ сигура е същото. Съответно и методите са еднакви. Ко си гледал и the red sparrow, ще знаеш за какво ти хортувам.

Въх, хвана ма по бели гащи, признавам се за хванат :mrgreen:
Аватар
schachmatter
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo75 » 11 Февруари 2019, 15:47:01

schachmatter написа:
ivo75 написа:
schachmatter написа:
ivo75 написа:
schachmatter написа:

schachmatter написа:

Въх, хвана ма по бели гащи, признавам се за хванат :mrgreen:

Въй, немой, уж човек с образУвание. :mrgreen:. Не е ясно само, къде се е образувало...

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 11 Февруари 2019, 20:07:13

Образуванието се образува в училището. Офтопик, понеже спомена, че не си чел бае Захария в оригинал:

...Населението мислеше, че апостолите не са тръгнали само по себе си, че тях ги е проводила някоя царщина, например Русия, Сърбия или Румъния. По тая причина мнозина от тях не намираха за нужно да се обясняват пред простолюдието, че тия са бедни, изгонени и компрометирани младежи, тръгнали по собствена своя воля, без знанието на някоя царщина; защото, ако кажеше човек истината, то щеше да изгуби мисията му пред очите на масата...

Първото нещо, което всеки апостол трябваше да каже най-напред в селата, се захващаше от въпроса за самосъхранението.

— Известно ви е вече, братя, че турският комитет в Цариград, който се състои изключително от фанатици-софти, е решил всеобщо клание на българите!… Това клание ще да се започне идущата пролет. Цял рой от ходжи и софти пъпли вече из турските села да разгласяват своето решение. Джепанетата във всеки град са отворени вече за турското население, на мало и голямо се раздават оръжие и фишеци; джамиите са се преобърнали на дебои; страшни ще времена да настанат за нашия народ, дете в майка ще да заплаче и пр. — бяха стъпателните проповеди на апостолите в ония села, гдето нямаше още комитет, гдето кракът на Дякона не беше стъпил, защото в такъв случай нямаше нужда да се разправя надълго и широко за деятелността на турските комитети.

Разбира се, че в истинността на горните думи по него време нямаше човек, който да се усъмни. На часа още измежду присъствующите ое почваше разговор, кой какво видял и научил било в града, като ходил на пазар, било в ближното турско село и пр.; а апостолът, който беше пуснал вече мухата, радваше се в душата си, че стрелата му е ударила на място.

Такива ми ти работи. Фейкнюз, както обича да казва Васката.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivo75 » 11 Февруари 2019, 20:21:11

itzo написа:Образуванието се образува в училището. Офтопик, понеже спомена, че не си чел бае Захария в оригинал:

...Населението мислеше, че апостолите не са тръгнали само по себе си, че тях ги е проводила някоя царщина, например Русия, Сърбия или Румъния. По тая причина мнозина от тях не намираха за нужно да се обясняват пред простолюдието, че тия са бедни, изгонени и компрометирани младежи, тръгнали по собствена своя воля, без знанието на някоя царщина; защото, ако кажеше човек истината, то щеше да изгуби мисията му пред очите на масата...

Първото нещо, което всеки апостол трябваше да каже най-напред в селата, се захващаше от въпроса за самосъхранението.

— Известно ви е вече, братя, че турският комитет в Цариград, който се състои изключително от фанатици-софти, е решил всеобщо клание на българите!… Това клание ще да се започне идущата пролет. Цял рой от ходжи и софти пъпли вече из турските села да разгласяват своето решение. Джепанетата във всеки град са отворени вече за турското население, на мало и голямо се раздават оръжие и фишеци; джамиите са се преобърнали на дебои; страшни ще времена да настанат за нашия народ, дете в майка ще да заплаче и пр. — бяха стъпателните проповеди на апостолите в ония села, гдето нямаше още комитет, гдето кракът на Дякона не беше стъпил, защото в такъв случай нямаше нужда да се разправя надълго и широко за деятелността на турските комитети.

Разбира се, че в истинността на горните думи по него време нямаше човек, който да се усъмни. На часа още измежду присъствующите ое почваше разговор, кой какво видял и научил било в града, като ходил на пазар, било в ближното турско село и пр.; а апостолът, който беше пуснал вече мухата, радваше се в душата си, че стрелата му е ударила на място.

Такива ми ти работи. Фейкнюз, както обича да казва Васката.

Благодаря, но не съм сигурен, горното оправдава, или какво, кого? И предлагам да отговориш в- Като Русия няма втора. Нали кръстилия се на една другарка, се погрижи за всички любители на Русия да има специална тема, където да изразяват чувствата си. И твърдеше също, че на тия с късата памет, преходите са им много дълги. Бих добавил са само в преход...и не стигат доникъде. Русия е освободила и гърци, румънци, сърби, но те не са нашия хал. Пита се в задачата Русия ли ни е виновна за това, което сме?

Аватар
ivo75
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот VaskoLeon » 11 Февруари 2019, 23:59:07

ivo75 написа:Пита се в задачата Русия ли ни е виновна за това, което сме?

Старческа деменсия ли те друса, че си забравил, че за състоянието на България от почти 30 години са отговорни ваште другари от Брюксел и Вашингтон? Твоята партия МАЙКА ни вкара в тази ситуация! :mrgreen: :mrgreen:

Ти самият приклякваш от удоволствие как Тръмп щял да сложи друг "президент", кучи син, ама ваш кучи син във Венецуела! :)
Последна промяна VaskoLeon на 12 Февруари 2019, 00:03:25, променена общо 1 път
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 53 пъти
Благодарено: 45 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 12 Февруари 2019, 00:00:57

Мадуро и военните само чакат "кучият син" да стъпи накриво или да мигне, за да го тикнат в дранголника за държавна измяна!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 53 пъти
Благодарено: 45 пъти

Мнениеот itzo » 12 Февруари 2019, 07:17:57

:-({|=
VaskoLeon написа:Мадуро и военните само чакат "кучият син" да стъпи накриво или да мигне, за да го тикнат в дранголника за държавна измяна!

О, ти, който пцуваш комунистите за това, че са арестували инакомислещите. И който се кефиш на комуниста Мъдуро за това, че арестува инакомислещите. Само на един въпрос ми отговори честно: не е ли тясно в пространството между двете ти уши ...за двете ти личности? Щото още при Максо, който по едно време беше почнал да обижда на "джендър" у мен възникна интерес към такъв вид клинични случаи ;-)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Политика