• Advertisement

успях да открия предизборната платформа само на Атака.

За политиканите, че се препълни общия форум.

успях да открия предизборната платформа само на Атака.

Мнениеот aw_neli » 19 Септември 2006, 18:44:09

Представям я на всиЧки, като с това нито ВИ агитирам, нито заявявам лиЧното си отношение.Съвсем безпристрасно я показвам.Който намери и на останалите претенденти, нека ги представи, за да може всеки , който е заинтересован, да се ориентира.

Атака и Волен Сидеров:

Волен Сидеров: Като държавен глава ще работя за:
1. Обявяването на ДПС за неконституционна партия в нарушение на чл. 11 ал 4 от Конституцията – чрез сезиране на Конституционния съд.

2. Смяната на това продажно и небългарско правителство с българско, национално отговорно – чрез сезиране на Конституционния съд и вето над законите на кабинета.

3. Привличането и настаняването на около 2 милиона българи зад граница у нас - чрез правомощията на президента да дава гражданство.

4. Връщане на 10-те милиарда долара, които Турция ни дължи за имотите на тракийските българи от 1913 г. – чрез правомощията на президента да представлява България в международните отношения.

5. Сваляне на новините на турски от държавната телевизия БНТ - чрез квотата на президента в Съвета за електронни медии

6. Възстановяване на държавността и търсене на отговорност от мафиотите, като създам специално бюро за разследване и връщане на откраднатите капитали от българския народ – чрез спецслужбите, подотчетни на президента.

7. Защита на българския производител и предприемач в условията на членство в ЕС – чрез директно лобиране пред чужди контрагенти.

8. Спасяването на доказано безопасните реактори на АЕЦ “Козлодуй” – чрез директно лобиране пред кръгове в Евроструктурите.

9. Провеждане на референдуми по важни въпроси: чужди военни бази у нас, членство във военни блокове, политически съюзи и изпращане на наши войски зад граница - чрез правомощията на президента да прави предложения пред Народното събрание.

10. Изобличаването на всички далавери, извършени от досегашни правителства и свързани с тях силови структури – чрез правомощията да получава информация от всички служби и чрез правото на президента да прави преки обръщения към народа от националните медии.
Щастието не е спирка, която можеш да достигнеш, а начин на пътуване!
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот aw_neli » 19 Септември 2006, 18:45:12

Моля, не ме нападайте :D

Аз мисля, Че за да се бориш с противника си, или да направиш избор между няколко възможности, Човек трябва да се информира.И най веЧе, да не ругае инакомислещия.Но, нека да си дадем възможността да се запознаем с всеки претендент документирано.Съпоставяйки правомощията и изсилваниата, ще си правим сметка кой по-малко ще ни излъже в оЧакваниата. :roll:
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad_1 » 20 Септември 2006, 13:49:28

След прочитането на програмата на г-н Сидеров се усеща полъха на патриотизма и родолюбието.Смятам ,че ако всичко това бъде изпълнено, България ще тръгне нагоре,това е отваряне на вратата към успешното бъдеще.А аз съм сигурен в изпълнението на тази програма ,защото Волен Сидеров доказа с държанието си в парламента и с подадените от парламентарната група на "АТАКА" проектозакони ,че изпалнява ангажиментите поети в предизборната програма на
"АТАКА" на педишните парламентарни избори.
АЗ МУ ВЯРВАМ!!!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!

БОЯТ НАСТАНА!!!
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Franken » 20 Септември 2006, 14:05:20

Велинграде, преди около 70 години един викаше "Deutschland über Alles"!
Franken
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 106 пъти

...

Мнениеот nikolay » 20 Септември 2006, 14:19:17

Нели,
незнам защо реши, че някой би те нападнал за това, че оповестяваш програмата на Сидеров, и според мен хората трябва да знаят за какво ДА и за какво да НЕ гласуват.
Намирам някои от точките в програмата на Сидеров за разумни, но някои от точките са неясно обяснени, не виждам гаранция за реализирането на някои обещания базирани на лобиране, защото депутатите в европарламента в болшинството си се показаха като неприемащи политиката на Атака, така че не съм сигурен, как и къде ще успее Сидеров да лобира. Съгласен с преразглеждането на договора за базите ни, НО проблема е, че той ще представи погрешно обосновката. А тя е само една и е финансова. САЩ не заплащат и 1/100-тна от реалната цена, която струва ползването на базите ни. Освен това трябва да имаме пълното право да определяме каква мисия ще могат да изпълняват тези войски. Трябва да има гаранции за екологията ни, защото сега ние сме пред реалната опасност ако те предизвикат еко-катастрофа у нас, то ние сами да трябва да се справяме с отравяния или замърсявания, а това може да струва ужасно много пари, а и здравословни проблеми за хората в тези райони. Другото е, че държавата ни няма нужда от купуване на нова военна техника, държавата ни има нужда сама да развива икономиката си в една или друга сфера. Това трябва да отстоява един истински български президент. Нямаме и нужда от тъпашките военни паради на която да ни демонстриварт новите си смотани джипове или хеликоптери. Имаме нужда от инфраструктура и развита наука. Уви за това не виждам сериозни гаранции в програмата на Сидеров.
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

и още

Мнениеот nikolay » 20 Септември 2006, 14:23:10

Една пък (първата жена канцлерка) каза, че ще възвръща гордостта на нацията и ще я върне в челната тройка на най-велики нации в Европа. Тъй че ... "веселото" продължава. :(
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad_1 » 20 Септември 2006, 16:47:03

Лошо е когато някой почва до смесва патриотизма (национализма) с националсоциализма(фашизма)
Franken, помисли малко над това.А лозунга -всяка нация за своята държава.
Ако бях писал "ЗА РОДИНАТА" сигурно щеше да ме зачепнеш със "ЗА РОДИНУ,ЗА СТАЛИНУ",та ще те помола да ми обясниш разликата.
Трябва да правим разлика ,м\у човек обичащ родината си и опитващ се поне малко да допринесе за просперитета и, и човек който мрази раличните нему етноси и религии.
Аз не мразя никого.Няма значение какъв си ,каква религия изповядваш след като с това не пречиш на другите и не ощетяваш никого.
За престъпниците-процес,присъда,затвор.Без значение на религия етност и принадлежност.
За тези ,които с проповедите си целът всяване на омраза към българския етнос,разрушаване целоста на държавата и втълпяването на собствената регигия ,като най-правилна-изясняване на националността им ,глоба и връщане в страните им с черен печат в паспорта.
На заграбилите -конфискация съд и затвор.
Всеки трябва да си плати за своеволията.
Смятам,че това поне малко ще ти отвори очите.
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

:)

Мнениеот nikolay » 20 Септември 2006, 16:51:46

номер едно,
ще се радвам, ако започнеш да говориш за държавата ни, а не за родината ни. Хората с разум правят своя държава. Емоционалните диваци живеят с спомените за родината си.
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad_1 » 20 Септември 2006, 16:58:51

Няма проблеми николай.използвай "държавата" там където смяташ ,че е необходима, ако с това се променя нещо
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот nikolay » 20 Септември 2006, 17:00:55

с това се променя УЖАНО МНОГО приятелю, ама много. Проблема е май, че не разбираш защо държа на тази разлика. Ето това е проблема и на хора като Сидеров, не го мразя, даже не го наричам луд. Той просто не знае някои неща, които аз съм разбрал и не само аз за щастие.
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad_1 » 20 Септември 2006, 17:08:46

пробвай агитката си другаде мойто момче.аз съм достатъчно възрастен за да имам собствено мнение,така ,че смятам спора ни за приключен.
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот aw_neli » 20 Септември 2006, 17:15:37

Ако запоЧнем да говорим за Родината като за Държавата, то с това се дистанцираме от Родината.Ако с държавата отъждествяваме държавността или политиката на управляващите, тогава навлизаме в политиканство.А ко за някой, Държавата Х се слива с Родината Х, то тогава къде е проблема?
Родолюбието и страданието към липсващата ни Родина , желанието по един или друг наЧин да сме съприЧастни към политиЧеската обстановка в РОДИНАТА ни се изразява разлиЧно за всеки Член на обществото ни. Това обаЧе не би трябвало да ни тласка към конфронтации. Разликата между национализма и нацизма е една стъпка.но тази стъпка не се ли прекраЧва и от други, не толкова отявлени националисти? Не се ли управляваше и Германиа от националист?
Въпросите задавам на себе си- аз също все още не съм ориентирана към определен кандидат.
Последна промяна aw_neli на 20 Септември 2006, 18:09:09, променена общо 1 път
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

но не от самовлюбеност :)

Мнениеот nikolay » 20 Септември 2006, 17:40:08

самоцитат:
Хората с разум правят своя държава. Емоционалните диваци живеят в спомените за родината си
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

черезвичйно за нели

Мнениеот nikolay » 20 Септември 2006, 17:42:10

aw_neli,
тук личните съобщения са ограничени само до 5 на ден, а на емейла явно не ми получаваш мейлите на кирилица. :(
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aw_neli » 20 Септември 2006, 18:08:00

aw_neli написа: ...Въпросите задавам на себе си- аз също все още не съм ориентирана към определен кандидат.
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Политика