• Advertisement

Защо се заключват темите за политика?

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот valjo » 28 Септември 2006, 14:21:47

Николай, много лично го вземаш. Сякаш се идентифицираш с някои от споменатите... Нямах предвид конкретно теб.
Колкото за това, че не става дискусия между мен и теб - вярно е. Просто сме като две радиостанции на различни вълни. Аз си имам един тертип на изложение - сбито, схематично подредено. Ти предпочиташ дългите многословни изложения. А и не виждам никъде (не само с мен) у теб желание да дискутираш - ти просто поучаваш другите. Затова и не продължавм започнати с теб дискусии - не защото не ми "отърва", а защото е безмислено - не се получава. А и нямам твоето време да се заседявам в И-нет.
Не се засягай, нищо лично няма в това. Макар и да не дискутирам с теб, аз попреглеждам многото ти писания. Понякога намирам интересни неща в тях.
Аватар
valjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 28 Септември 2006, 14:22:12

Николай, уважението към възрастните и особено ако си някой хлапак и държиш тон учителката си е серизоен повод за размисъл. И не е нещо като анекдот, а нещо, от което да се поучиш. Най-малкото защото макар и пораснал, не си разбрал какво е да уважаваш и почиташ събеседника си. За 3 години си мисля единствения, на когото писах, че не желая да получавам ЛС от теб. Тоест изстрелял си си патроните поне по отношение на мен.
Петров има пълно основание, че пак започваш с неадекватното си поведение. За последен път! Тръгни си с мир или се придъжай към приетите норми за поведение!
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот valjo » 28 Септември 2006, 14:36:12

Чудесна идея, Петров! Подобен е един от принципите на английските денди клубове. Ако някой иска да стане член (и има препоръките), го приемат за пробен срок. През това време името му стои на една черна дъска във фоайето. Ако през време на пробния срок никой не изтрие името му, го приемат.
Така и нашите (на Заедно, де) форуми могат да станат като клубове на съмишленици (не казвам единомислещи). Като не те харесва форума, ще трябва да си ходиш и ако искаш, можеш да си направиш свой форум (или тема) където да си привлечеш свои съмишленици.
Само трябва да се измисли механизма за оценка. Трябва да е нещо като % отрицателни гласове от общия брой участници в дадена тема. А не знам дали има възможност да се броят участниците в дадена тема. Нека Админът да каже.
Аватар
valjo
Редовен писач
Редовен писач

ай лъв ю олл

Мнениеот nikolay » 28 Септември 2006, 14:44:11

Ще се напикая от смях.
Бай дендита. :wave: :walk:
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот valjo » 28 Септември 2006, 14:52:37

Е, не е неочаквана реакция ...
Аватар
valjo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот valjo » 28 Септември 2006, 15:02:48

Хей, Админе, защо не отвориш един форум "Мъдростта на Николай" и да направиш Николай там модератор. Който иска, нека да ходи там и да го слуша, т.е. да го чете. Аз бих хвърлял по едно око от време на време. Стига да не си остане сам (в което се съмнявам). Но така и той сам ще може да си прецени притегателната сила на изложенията си.
В името на многообразието на мнения, философии (а и психологии) да имаме и такова място...
Аватар
valjo
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот mammamia » 30 Септември 2006, 18:35:10

ppetrov написа:А дали не е възможно да може да се включва опция за Рейтинг, и потребителите сами да си изгонват някого от когото им е писнало?

P.Petrov,с риск да плагиатствам,ама все хубави идеи имаш за страницата.Защо не пуснеш отделна тема във форума,като анкета?
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 30 Септември 2006, 22:10:30

Sub_Zero написа:
ppetrov написа:А дали не е възможно да може да се включва опция за Рейтинг, и потребителите сами да си изгонват някого от когото им е писнало? Някой нахален, дето само тъпче форума с блудкави разсъждения, не допринася с никаква полезна информация, обижда, мисли се за някакъв вид господ? Като събере отрицателен рейтинг над някаква граница да си ходи и толкова.

Нещо като номинация за изгонване : ) не е лоша идеята

фактът, че идеята не е реализирана досега, говори сам за себе си. методът, който има смисъл, е на интеграцията, не на разделението.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 1 Октомври 2006, 20:55:28

Какво лошо има в различиата на мненията? Най-лесното е да се отрече нещо, когато не може да се намери аргумент. В такъв случай не е ли по-добре да подминем, вместо да си галим нахалос клавишките?
пази душата си от замърсители
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

за демокрацията и плурализма

Мнениеот nikolay » 4 Октомври 2006, 18:18:44

Мисля, че става пределно ясно, кой има душа и доброта и кой е само едно повърхностно нафукано денди, което му дай да се загради с измислените си норми за лукавост и лицемерие.
Аз не виждам, как ще се оправи държавата, защото много хора растат с евтините философийки, на индивидуализма и лицемерието. Аз нямам нищо против такива хора, защото дори те, колкото и да ги имам за плиткоумни са ми сънародници и за разлика то тях аз искам да намеря начина и с тях да живея заедно в една държава. Това става с една логическа ефективност в поведението и разсъжденията. Трудно е, когато някой се има за велик развит характер, който трябвало да уважаваме и да му лижем сигурно обувките, щото той бил вече на възраст и не знам си още какво. Тъжно ми е, че лесно погребваме логиката и се радваме на евтините си трикове да запушим устите на тези, които мислят, но явно трябва да мога да се смиря сега и да оставя подобна една дискусия, защото с думи май нищо не ще постигна в момента срещу хора, които нито за миг не подлагат на съмнение писанията си. Това е живота. Надявам се, България няма и сега да загине, просто ще отнеме още много време докато евтината еснафщина изчезне и бъде напълно заменена от умението да се мисли и да се следва логика без пристрастия. Уви това няма да стане и утре.
Лека нощ! :roll:
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 4 Октомври 2006, 19:14:14

Мда, весели истории пак се случват.
Директно да си кажа и аз мнението:
-(нали се водя Мод) - не става тая работа без модератори Николай, не става! Дори и в най, ама най-демократичното общество си ги има - в лицето на едно Правителство например. Е знам ще "кажеш": "Да ама то (правителството) ще е демократично избрано." Ти обаче и такова (правителство) отричаш.А тук не става така - sorry! Структурата е друга.
И аз не ти се обаждам (макар и да исках!), но по други причини.
От километрите постинги, предоставени на внимамието ни, трудно (за много хора) може да се "отсее" конкретното и важното. Не става въпрос за "Мълчанието е злато", но кратко, сбито и конкретно ми харесва повече.Не става и въпрос, за "колегиално" отношение към другите Мод-и - често се "джавкаме" и с тях. Лично аз СЪЩО съм достатъчно "дърт", за да съм в състояние сам да решавам кой, какво и колко. Не че съм помъдрял, но съм патил и видял.
НачинЪт на водената от теб "дискусия", за съжаление в повечето случаи е равносилно на поучаване, а не рядко и обидно. Дори да не го мислиш, умееш да водиш тази дискусия, само с подобно мислещи. Опънели се някой, почваш със сърказъм да го убеждваш, колко е "недоразвит". Не е ли показателно, че само определени (и то малко) хора се впускат в диспут с тебе?
Щом си за "смирение" - смири се, поне докато се появят желаните от теб събеседници.
Ох, нямам време да се занимавам със подобни щуротии. И за в бъдеще ще се Модерира както до сега, а може и по-...

п.п. И понеже папката ми с Лични Съобщения показва "Папката ви Съхранени е 1140% пълна" - моля да ми щадите времето!
Отговарям на всеки, но понякога и аз изнемогвам.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

до Велинград

Мнениеот nikolay » 5 Октомври 2006, 10:53:59

Уважаеми г-н Модератор,
Бихте ли ми обяснил кратко и сбито, що за мъж на възраст от 30-40 години си слага като аватар снимка на загадъчно зяпнала красавица? Що за човек си слага снимка на предната част на лек автомобил или снимка как играе билярд. Чисто в психологически аспект. Моля за лично мнение, независимо от индивида, за който става дума. Просто да речем, че си говорим двамата с Вас на чашка ракия.
Иначе съм съгласен да минем към кратки и сбити изказвания. Нека да обсъждаме само фактите.
Аватар
nikolay
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот kukla » 5 Октомври 2006, 11:15:31

Другари, темата е за политиката, пък ние залитаме
по психологически характеристики на този или онзи.
Ако смея да предположа, има закономерност в проявите
на другаря с билярда и предната част на автомобила.
Сега, например, се забелязва щайгерунг и под името му
се кипри хубавица, конкурираща единствено моя милост
по знайни и незнайни показатели. Колата, играта и жената,
какво по-прекрасно от това за един мъж. Добре, де, и Само Левски!
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Re: до Велинград

Мнениеот Mr.Bombastic » 5 Октомври 2006, 12:06:52

Вие питате, ние отговаряме:
nikolay написа:Уважаеми г-н Модератор,
Бихте ли ми обяснил кратко и сбито, що за мъж на възраст от 30-40 години си слага като аватар снимка на загадъчно зяпнала красавица?

Отг.: човек, който е свежарка и търси разнообразното, закачливото и веселото. И разбира се дава пример на момичетата готвещи се за мис Заедно ;).

nikolay написа:Що за човек си слага снимка на предната част на лек автомобил или снимка как играе билярд. Чисто в психологически аспект. Моля за лично мнение, независимо от индивида, за който става дума. Просто да речем, че си говорим двамата с Вас на чашка ракия.

Отг.: Снимката е на моята кола и аз много си я харесвам. Поздравявам те с песента на Васко Кеца (която слушам в момента!) - 100 км в чааас :). Ама как помниш снимката с колата? Беше преди една година май - цяла вечност.
Колкото до билярда ... ех, ами помниш ли къде се целеше човекът с щеката :).

nikolay написа:Иначе съм съгласен да минем към кратки и сбити изказвания. Нека да обсъждаме само фактите.

За мен това е като риторичен въпрос и ще го доразвия. Така ще се върна и на темата.
Отг.: Темите във форума се заключваха в голяма степен заради теб, Нико. И като се видя в чудо, че никой няма желание да дискутира с теб, реши да се хванеш за някакви картинки. Ама здраве да е. Добре ме подсети за старите аватари. Трябва пак да ги сложа ;).

И наздраве! Ракията е добра - стралджанска отлежала.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

отговор

Мнениеот nikolay » 5 Октомври 2006, 17:30:39

Темата кукле е:
Защо се заключват темите за политика?