• Advertisement

сценарии на развитие на БГ след 01.01.2007

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот bknf » 22 Декември 2006, 13:10:20

мафията ще стане почтена, както и навсякъде по света. едно време някой е грабил африка и азия, сега наследниците му са все хубавци ;))
а каква е връзката между бившите българи по света, освен това че знаят български...
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Pizho » 5 Януари 2007, 12:54:36

Сценарият дотук, ако някой не го е виждал в сбита форма.
Pizho
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот pi4 » 5 Януари 2007, 13:05:15

Невярвах ,4е след 16г. някой като Бай То6о ще ми зву4и актуално...колко жалко?!
Аватар
pi4
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот isisito » 5 Януари 2007, 13:06:21

Далновидно, а? Само че процесът продължава вече доста години....Хората си извоюваха това, което им е нужно, а ние се джавкаме помежду си и сме доникъде....за съжаление.....
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Pizho » 5 Януари 2007, 14:00:48

pi4 написа:Невярвах ,4е след 16г. някой като Бай То6о ще ми зву4и актуално...колко жалко?!

Проблеми с кирилицата? ...

Дори и да не вярваш, Ялта, Техеран и други такива сценарии (като посоченият вече сценарий) са задали рамките. Но не е жалка наивността, защото има донякъде справедливост: Взети са в предвид особеностите на народопсихологията, желанието му за развитие и сполотеност, за способността да избира способните си и на способните, да оправдават доверието им. Накратко (колкото и анахронично да звучат такива фрази) взета е вярата на народа в самия себе си.

Сценарий е и опита за разделението на "кръвта на народа" по изповядяваната вяра, в която главна роля играят ДПС и Атака. (Това не по темата директно, но е отговор на други теми от форума, които току що прочетох). Моят сценарий е съпричастен с този на Джак Комфорти, в чийто филм едно от посланията е: "Да бъдеш Българин, значи да бъдеш Човек".

isisito написа:Далновидно, а? Само че процесът продължава вече доста години....Хората си извоюваха това, което им е нужно, а ние се джавкаме помежду си и сме доникъде....за съжаление.....

Далновидно, въпреки че на мен повече ми харесва думата сценарий. Но все пак съм съгласен, че прекалено дълго продължи. Което пак ме кара да се повторя: Определяща е вярата в и преставата за самото население или народ. Т.е. след 1.2007 ще се случи малко или много, това което ние наистина искаме. Ако пък нищо не искаме, нищо няма да се случи. Просто уравнение, макар и не до там тривиално за решаване.
Pizho
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот isisito » 5 Януари 2007, 14:17:10

"Т.е. след 1.2007 ще се случи малко или много, това което ние наистина искаме."
Не съм много убедена.
Какво ни пречеше да постигнем това, което искаме преди 2007? Или ще дойде някой отвън и ще ни оправи? Е, да, сега ще има контрол от ЕС, но животът на простия човечец ще стане ад.И който е бил добре ще бъде още по-добре, а който е бил зле - ще стане още по-зле...дано не съм права, ама май натам отиват нещата.
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Pizho » 5 Януари 2007, 16:25:42

isisito написа:Какво ни пречеше да постигнем това, което искаме преди 2007?

Отговроът ми е повторение на думите: Не сме искали наистина достатъчно.

isisito написа:Е, да, сега ще има контрол от ЕС, но животът на простия човечец ще стане ад.И който е бил добре ще бъде още по-добре, а който е бил зле - ще стане още по-зле...дано не съм права, ама май натам отиват нещата.

Щом така наистина искаме, така ще стане.
Pizho
Редовен писач
Редовен писач

Предишна

Назад към Политика