• Advertisement

Как върви предизборната кампания в България

За политиканите, че се препълни общия форум.

Как върви предизборната кампания в България

Мнениеот Bodilov_Bodil » 1 Октомври 2006, 21:37:31

...... Няма президентска кампания, възкликна и Иван Костов, без дори да допусне, че именно бездарната, безцелна и шаблонна кампания на подкрепяния от него кандидат Неделчо Беронов до сега не успява да мобилизира дори твърдото ядро от десните избиратели. През каквито и перипетии да премина издигането на десния кандидат, колкото и безценно време да бе загубено, все пак имаше достатъчно време чрез агресивна и целенасочена кампания той да даде тон на предизборната битка и да се позиционира като основен опонент на Първанов. Вместо това щабът на Беронов избра възможно най-губещата тактика, като надменно разчиташе, че просто с една снимка на кандидата ще стопи аванса на действащия президент. Без да търси значими изяви, които да го вкарат в новините, Беронов тръгна да обикаля провинцията, която Първанов вече бе овършал, и да събира по 50-ина души от и без това убедени кадри на ДСБ. Вместо да предизвика за дебат само Първанов и да избягва отклоняващи го от целта спорове с другите кандидати , той се приравни с много по-речовитите от него Марков и Берон в един трагичен дебат, игнориран от опитния Първанов и аругантния Сидеров. И досега образът на Беронов не бе разкрит и той си остава все толкова непознат, колкото и при издигането му. Как да привлече любопитството на повече хора, отколкото се събират в една хотелска стая, по израза на Първанов?

И:..."Десницата може и да се събуди

[ 2006-10-02 ] Миглена Славова
Срещата между Бойко Борисов и Иван Костов в събота можеше и да се нарече историческа, ако имаше някакво развитие в отношенията между двамата. Изявленията на кмета и на лидера на ДСБ след разговора обаче показаха още по-контрастно разликите между тях. Очевидното нежелание на Костов да седне на една маса с Борисов и да направи изявление отново доказа мнението, че той е самодостатъчен. И тук въпросът не е дали единият е надвил другия и кой как си е изиграл картите пред медиите. Основният въпрос е с какво тази среща ще промени нагласата на десния избирател в България.
Евентуалната подкрепа на ГЕРБ и на Бойко Борисов за Неделчо Беронов може да е единственият шанс на магистрата да започне да обикаля страната с поне малко самочувствие, а не както досега - под мишница с четири враждуващи помежду си партии, които се карат коя да е "отгоре". Може обаче и да не се отрази на резултата от вота така, както всички очакват. Дори и Беронов да не отиде до балотаж, десницата пак може да мечтае за качване на върха. Надеждите на евронаблюдателя Димитър Абаджиев с ГЕРБ десницата отново да управлява може да се превърнат в реалност. Първата стъпка към това вече е направена. Втората обаче е Костов да надмогне собственото си его и да признае, че бъдещо сътрудничество с ГЕРБ е единственият вариант десницата да се събуди.

в-к "Новинар"

Мисля, че няма място за коментар.На мен лично не ми харесва някой, на който имам доверието, да ми налага да гласувам за друг,когото не одобрявам. Това са постсоциалистически прийоми. Бат´Бойко подкрепя Беронов, а Доган- Първанов.
Всички в съюз срещу Големия враг Атака. Само те ли са ? Аз пък ще подкрепя Марков. Може би е реалният десен кандидат? Всеки нещо е бил. Въпросът е какъв е и какъв ще остане.
пази душата си от замърсители
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот AnGeLy » 1 Октомври 2006, 22:53:02

Ей ще се скъсаш да говориш против Костов, особено след като Алфа-Рисър4 обяви, 4е най-вероятно на балотажа ще са Беронов и Първанов, а не Първанов и Сидеров. За сажаление това е реалността Bodil, твоят 4овек за пореден път се изложи пред цяла България, но не спря до там ами тръгна да ни излага и пред Европа. Простотията на някои хора е просто безграни4на.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 1 Октомври 2006, 23:19:55

Не нападам никой, моля за ваздържане от лични нападки. Ако не ти харесва нещо, написано от друг, не го чети.
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 1 Октомври 2006, 23:58:28

Анджели насочи коментарите си към дискусията, а не към хората, които пишат.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 2 Октомври 2006, 18:37:28

Ето ви да прочетете подробности:

КОЙ Е БОЙКО БОРИСОВ?
http://www.alteragate.net/index.php?news_id=2310

КОЙ Е СЕРГЕЙ ДМИТРИЕВИЧ СТАНИШЕВ?
http://www.alteragate.net/index.php?news_id=1175

КОЙ Е АХМЕД ДОГАН?
http://www.alteragate.net/index.php?news_id=1371

КОЙ Е ВОЛЕН СИДЕРОВ?
http://www.alteragate.net/index.php?news_id=291
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Mr.Bombastic » 2 Октомври 2006, 20:27:14

Настръхнах - възможно ли е това да е и 10% вярно? Всичко да е толкова хладнокръвно развито?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 2 Октомври 2006, 21:12:02

не знам,за мен това е тенденционно.Както при всеки предстоящ избор.Чета, но си имам лични наблюдения и съпоставям.Има и достоверни неща, но ми се струва добре съшит компромат.Има за какво да се замисли човек. Както и случая със Стоянов. Не, че оправдавам липсата му на възпитание.
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Назад към Политика