• Advertisement

"Станахме безумно богати, развратихме чужденците"

За политиканите, че се препълни общия форум.

"Станахме безумно богати, развратихме чужденците"

Мнениеот Mottor » 4 Октомври 2006, 00:05:02

А бе значи, чета си аз Стандарт и попадам на една статийка (тук).
И взе че ми кипна.Та викам чакай да му дръпнем едно анaлизче.

1. Кой е Божидар Данев ?
Ей това тук трябва да ви говори нещо
1959 - 1965 Магистър, инженер,Технически университет - София.
1965 Научен сътрудник и ръководител на програми в Българска академия на науките /БАН/, Институт по техническа кибернетика.
Защитава докторска дисертация "Управление на многосвързани системи". Хабилитация като старши научен сътрудник.
Специализира в Академия на науките - Москва.
1979 - 1980 Следдокторска специализация в Университета в Хановер, ФРГ.

Гост-лектор в Германия, Англия, САЩ, Италия, Швейцария.
1981 – до днес Специалист, ръководител център, зам.- председател, председател в Българска индустриална асоциация, сега Българска стопанска камара.

Освен това човека мнооого е работил и станал:
От 1995 г. е изпълнителен директор и член на съвета на директорите на „Интерлийз“ АД. Член е на директорския борд на „Солвей Соди“ АД, Индустриален холдинг „България“, ПОК „Доверие“ и др. Зам.-председател е на настоятелството на Нов български университет.Член на Съвета на директорите на ПОК”Съгласие” АД

2. Статията в Стандарт
Човека застъпва следните основни тези:
a) Сегашните студенти са тъпи, пишат с правописни грешки, образованието е скапано.
- Образованието е скапано, защото хора, като вас г-н Данев, разсипаха България и източиха ресурсите й. Не може всичко да се скапе, а образованието да цъфти, особено без никакви средства. Освен това студентите въобще не са тъпи, защото продължават да учат и да работят навънка и то с големи успехи. А тези които пишат с правописни грешки са обикновено синчета на хора като вас.

b) Сегашните зам. министри на образованието са полуидиоти (трябва им тест за интелигентност)
- един от сегашните зам. министри се казва Кирил Атанасов и е бивш директор на гимназията в която съм учил. А той е направил толкова много за тази гимназия (и с това за образованието,да не говорим за победи на международни олимпиaди по математика, физика и програмиране), че вие не сте и сънували г-н Данев. И то борейки се за най-малкото нещо точно с такива хора като вас.

c) за работниците да има трансферни суми
E това вече ме уби. Това говори за интелекта на предлагащия. Или тези хора станаха безумно нагли. Значи след като изкрадахме народа, защо после да не го продаваме като добитък.

-Г-н Данев, ако сте толкова тъп мога и да ви светна защо спортистите имат трансферни суми. Ама не мога да схвана, защо от човек, който сам се образовал,изучил и така нататък, от който вие сте изкарали печалба, на който сте му плащали мизерна заплата трябва да изкярите и трансферна сума.

d) Българите били безумно богати.(много поскъпнали апартаментите, а пък те си ги държали и не ги продавали)
- не знам г-н Данев, кой е полуидиот, ама ние българите не сме. Трябва ли да си продадем апартаментите на такива като вас, за да ни ги дават под наем после ? Безумно богати са ограбилите България,а те в никакъв случай не могат да се нарекат БЪЛГАРИ

e) в България просто не се работи
-Г-н Данев, ами сто не вземете да си изнесете предприятието на запад.Там нали се работи. Само че там има и синдикати за разлика от България и не moжe да си развявате шапката. Като не ви изнася що не вземете вие да се изнесете.
От 1990 работя в частни фирми и там хората винаги са работели здраво. Българина може да работи. Единственото, което българина не може да прави е да защитава колективно правата си. Иначе вие г-н Данев, отдавна щяхте да сте там където ви е мястото.
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Dickinson » 7 Октомври 2006, 05:42:10

Авторът на статията е пълен смешник,ще го посъветвам да чака пред Харвард с предложение за високи трансферни суми или направо да привлече head developer-ите на Майкрософт.След като това стане ще имаме силен български отбор в шампионската лига на фирмите,защото сме изобретили правилото "Данев"
междудругото май съм още на фрий трансфер,някой ако ме иска да оферира :D :D :D :D
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Назад към Политика