• Advertisement

Волен Сидеров - Нещо като Хитлер, нещо като Чухче, нещо като

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот AnGeLy » 28 Октомври 2006, 18:01:56

Първанов...освен че иска да е президент на всички българи аз не успях да разбера какво мисли да прави следващите 5 години

При вси4ки положения не иска да анексираме договорите с ЕС и НАТО, не иска да национализира имуществото ни, не иска да гони лошите американци от страната, не иска да се изолираме от останалия свят и не иска да прогоним и унищожим турците в България.

gtopalova написа:

Ммммм да MrBig. Даже мисля че трябва да качат възрастта даваща право на участие в изборите от 18 на поне 40 години. Какви са тия келеши без житейски опит а със собствено мнение. Срамота!

MrBig написа:

А редно ли е да живееш в държава в която заплатите са 2000-3000 евро и да съветваш кое ще е по-добре хора които вземат 90 евро.

Какво общо имат доходите с правото на гласуване??? А да не говорим, 4е половината от тези във форума, които викат "България за българите" си живеят мирно и кротко в Германия! Оба4е не пропускат да ни съветват относно бъдещето на БГ!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 28 Октомври 2006, 19:26:46

AnGeLy написа:При вси4ки положения не иска да анексираме договорите с ЕС и НАТО, не иска да национализира имуществото ни, не иска да гони лошите американци от страната, не иска да се изолираме от останалия свят и не иска да прогоним и унищожим турците в България.

Интересна позиция. Преди 5 години точно Първанов беше против членството ни в НАТО. И точно заради това гласувах тогава именно за него, а не за Петър Стоянов. За 5 години съвсем си смени позицията. От къде си сигурна тогава, че след още 5 години няма да стане пак против членството в НАТО. :)

AnGeLy написа:Какво общо имат доходите с правото на гласуване??? А да не говорим, 4е половината от тези във форума, които викат "България за българите" си живеят мирно и кротко в Германия! Оба4е не пропускат да ни съветват относно бъдещето на БГ!

Ако някой държи на "България за българите", то това не съм аз. Както казах нямам нищо против емигранти билото то араби, американци, руснаци, китайци, да се заселват в България, да работят там, да си почитат обичаите и религията там. Стига да спазват законите, да си плащат данъците и да говорят достатъчно добре (може и не перфектно) български, че да можем да контактуваме с тях нека да дойдат в България. Не виждам нищо лошо.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот AnGeLy » 28 Октомври 2006, 19:47:04

lubo_kranchew написа: Както казах нямам нищо против емигранти билото то араби, американци, руснаци, китайци, да се заселват в България, да работят там, да си почитат обичаите и религията там. Стига да спазват законите, да си плащат данъците и да говорят достатъчно добре (може и не перфектно) български, че да можем да контактуваме с тях нека да дойдат в България. Не виждам нищо лошо.

Ами ти откъде разбра, 4е турците (помаците) не спазват законите? Или пък 4е не могат да говорят български, или пък 4е не си плащат данъците?

От къде си сигурна тогава, че след още 5 години няма да стане пак против членството в НАТО

Ами то4но защото не съм сигурна, не гласувах за него!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот azbuk » 29 Октомври 2006, 19:54:32

хахаха, вижте това:

Връзка
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот gtopalova » 29 Октомври 2006, 20:17:24

А редно ли е да живееш в държава в която заплатите са 2000-3000 евро и да съветваш кое ще е по-добре хора които вземат 90 евро.

Редно е поради няколко причини: най-важната е, че искам и хората в България да получават по 2000-3000 евро, вместо 90, но знам че това няма да стане реалност ако потънем в политическа и икономическа изолация. Редно е, защото живея в държавата, която още страда от националистическото си минало (политически и социално). Редно е, защото много от българите в България не са напускали страната и нямат база за сравнение. Редно е, защото знам, че не носталгията по отминалото "славно" минало, а идеите за достойно бъдеще ще донесат повече на България. Редно е, защото не мисля че фрустрацията и озлоблението са добрите съветници, а ентусиазмът и оптимизмът. Причини има още много. Но коя ли съм аз да твърдя, кое е редно... Все пак съм избягала в страната където получават 2000-3000 евро.
Аватар
gtopalova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот MrBig » 29 Октомври 2006, 21:17:38

Аз не разбрах обаче какво да очакваме през новия мандат на президента.Пред 1999г. той се обяви категорично против НАТО и изпращаше поздравителни писма на Милошевич.Сегашната му позиция е на точно 180 градуса.Искам да знам какво точно очаквате от него през следващите 5г.
Както изглежда,аз отново ще избера да живея в тази държава с 2000-3000 евро заплати.Преди няколко години,ентусиазиран от промените в България,реших че трябва да се върна.Сега разбирам че комунизма тук няма да си отиде скоро-поне не докато аз съм жив.И тогава ще оставя живеещите в България да гласуват както си искат.
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AnGeLy » 29 Октомври 2006, 21:20:02

MrBig написа:Сега разбирам че комунизма тук няма да си отиде скоро-поне не докато аз съм жив.

Да беше гласувал за сините тогава!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот vwpolo » 29 Октомври 2006, 21:38:55

заореден път избираме не по-добрия, а по-малко лошия президент.

Честито на всички фенове на агент Гоце ага.

Докато ми се налага да избирам между турци, европейски мелеси, комунисти, агенти на ДС, хилещи се маймуни, дядовци, цигани с теменужки, нацисти и прочее нелицеприятни личности, аз няма да дам своя глас.

Поздрави от в-таун :)
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот DerWolf » 29 Октомври 2006, 22:23:54

Извинявай за въпроса, но би ли дефинирал "европейски мелеси" каква порода е и към кой подвид спадат ? 8O
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот AnGeLy » 29 Октомври 2006, 22:58:52

vwpolo написа:заореден път избираме не по-добрия, а по-малко лошия президент)

vwpolo, ти не си избрал никой, другите го направиха вместо теб.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bgpower » 30 Октомври 2006, 00:10:53

Стана това, което трябваше. И хубаво, че стана така. Аз съм доволен.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот estira » 30 Октомври 2006, 00:45:18

Даааа, царя умря, да живее царя!!!
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот vwpolo » 30 Октомври 2006, 00:55:31

DerWolf написа:Извинявай за въпроса, но би ли дефинирал "европейски мелеси" каква порода е и към кой подвид спадат ? 8O

имах предвид Сакскобурггота, чиито произход е абсолютно неизвестен.

AnGeLy - мисля, че никой нищо не е избрал. Тези избори бяха един формуляр, една декларация, забиваща поредния пирон в ковчега на десните. Да изберат другите някого, значи да очакват нещо от него. Аз съм сигурен, че никой нищо не очаква. Камо ли пък аз.

Все пак Волен казва нещата право в очите - а именно поуката от тези избори :
1. Няма дясно пространство.
2. Атака и ГЕРБ ще съставят правителство след 3 години.
3. Догодина на местните избори Атака и ГЕРБ ще направят нужното - ще внесат нови, свежи лица в политиката.
4. Национализмът е факт и ако бъде пренебрегнат, ще съжаляваме горчиво.
5. Атака в момента е втората политическа сила. Остават 3 години, в които управляващите ще грабят като за последно, а след това ще се изпокрият. После ще дойдат новите душмани. А тях още дори не ги знаеме кои са.

Поздрави, Успех :)
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 30 Октомври 2006, 01:47:12

gtopalova написа:

Редно е поради няколко причини: най-важната е, че искам и хората в България да получават по 2000-3000 евро, вместо 90, но знам че това няма да стане реалност ако потънем в политическа и икономическа изолация. Редно е, защото живея в държавата, която още страда от националистическото си минало (политически и социално). Редно е, защото много от българите в България не са напускали страната и нямат база за сравнение. Редно е, защото знам, че не носталгията по отминалото "славно" минало, а идеите за достойно бъдеще ще донесат повече на България. Редно е, защото не мисля че фрустрацията и озлоблението са добрите съветници, а ентусиазмът и оптимизмът. Причини има още много. Но коя ли съм аз да твърдя, кое е редно... Все пак съм избягала в страната където получават 2000-3000 евро.

Редно е и поради следните причини: Най-важната е че за да просперира България тя преди всичко трябва да е независима, защото никога няма да има благоденствие в една колония пък било то и на най-модерната европейска империя. Редно е и защото не мислия, че трябва сприятелявайки се с едни народи да ставаме врагове на други анроди. Редно е и защото и в Германия има българи разбиращи разликата между фашизъм, национализъм, национал-социоализъм, социализъм и комунизъм.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот bgpower » 30 Октомври 2006, 01:56:18

lubo_kranchew написа:Редно е и защото и в Германия има българи разбиращи разликата между фашизъм, национализъм, национал-социоализъм, социализъм и комунизъм.

Има, но има и такива, които знаят какво е и Патриотизъм, мисля най-ценното, и същевремено, най-умереното от всички.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

ПредишнаСледваща

Назад към Политика