• Advertisement

Волен Сидеров - Нещо като Хитлер, нещо като Чухче, нещо като

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот AnGeLy » 19 Октомври 2006, 22:53:52

azbuk, аз оба4е не съм съгласна и за себе си съм права. Намирам поведението му за тенденциозно. Това е моето ли4но мнение, не държа някой да го подкрепи.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот retal » 19 Октомври 2006, 22:54:15

кои е виновен сега
политиците които са лъгали 17години
или лъжещите кандидат политици
=====================================

@azbuk
Thank You. :roll:
Аватар
retal
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот AnGeLy » 19 Октомври 2006, 22:59:43

retal, ще ти кажа кой е виновен с една прости4ка поговорка "Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи". Не са виновни политиците, а тези, дето ги избират и най-ве4е тези, които ги мързи да се довла4ат до избирателните урни!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот makeno » 19 Октомври 2006, 23:05:39

AnGeLy написа:retal, ще ти кажа кой е виновен с една прости4ка поговорка "Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи". Не са виновни политиците, а тези, дето ги избират и най-ве4е тези, които ги мързи да се довла4ат до избирателните урни!

Aбсолютно подкрепям!!!
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот retal » 19 Октомври 2006, 23:06:04

@AnGeLy
и аз ще ти кажа
виновни са тези които не задържат ентусиазма да направят живота си и този на околните по добър
а изкарват виновни трети лица.
Аватар
retal
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AnGeLy » 19 Октомври 2006, 23:15:15

retal, кои са тези трети лица? Какъвто народът, такива и управниците.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот velingrad » 19 Октомври 2006, 23:20:45

AnGeLy написа:azbuk, аз оба4е не съм съгласна и за себе си съм права. Намирам поведението му за тенденциозно. Това е моето ли4но мнение, не държа някой да го подкрепи.

Щуротии - не "виждаш" ли, че правя всичко възможно да стоя настрана от Тема "Политика" :wink:
Иска ми се и Ти и Всички останали да дискутират, да се борят за каузата си, но не само с празни думи ей така си.
Виновни сме НИЕ, които не гласуваме.

И @DANNA_J
Благодарско за "разясненията" на тема Хитлер, макар и с ред неточности (нямам време да ти ги поясня сега) - защо обаче си мислиш, че никой друг (освен тебе) не е запознат с Историята?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот retal » 20 Октомври 2006, 00:35:10

да налеем масло в огъня
http://focus-news.net/?id=f5475
Аватар
retal
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DANNA_j » 20 Октомври 2006, 21:07:15

velingrad,само да поясня:никъде не сам споменавала,че само аз съм наясно с историята,поправи ме,ако греша:))Второ,това,което написах е от книгата на Елиас Канети "Масите и властта" (Masse und Macht),в която доста точно са проучени и разяснени редица интересни неща,относно националните символи изобщо и в частност тези на Германия,ролята им и много други интересни неща,включително и всичко това за Хитлер,което сметнах за нужно да напиша,единствено за да се кажат някои неща,които трябва да имаме предвид преди да сравняваме Хитлер с когото и да било.Ако откъса от книгата,който предадох накратко не ти харесва,много съжалявам:))до скоро
Аватар
DANNA_j
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот DerWolf » 20 Октомври 2006, 22:16:30

УТРЕ Е ДЕН ЗА РАЗМИСЪЛ !!!

Достатъчно бях вярващ, за да вярвам.
Достатъчно - добър, да съм проклет!…
Навън един гладник със клюн на гарван
трохите ви кълве в казан за смет.
Не ме лъжете повече с измами.
Не към добро ни водите - към бяс.
Ще тръгнем някой ден с гладника двама…
И повече. Със клюнове. Към вас.
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот velingrad » 20 Октомври 2006, 22:36:25

Намерих време, та да кажа:
DANNA_j написа:Харесвам темата за Хитлер и то не за друго,ами защото е доста интересна,обширна и е доста важно да се знаят неща като например...
Една от клаузите във Версайския мирен договор,подписан след края на Първата Световна Война,забранява редовната военна служба В Германия,съответно и армията.Армията и войската са едни от основните германски национални символи,поради което германците свързват края на войната не толкова със своето поражение,колкото с това,че са лишени от нещото,което за тях е национална гордост.Точно тук се появява Хитлер и голяма част от партиите,които застават зад него в началото,го подкрепят само по този въпрос,да се върне редовната военна служба,без да са наясно с останалата част от налудничавите му идеи

Te тук бъркаш:
Армията на Германия след Версайският договор, не е била забранена а ограничена ( в минимален състав). Не го подкрепят Партии, а по-скоро големите индустриалци, за които заплахата от лява революция ( Русия 1917) е по страшна от всичко останало. Демокрацията също не им е много по вкуса.

...А всъщност всички те са изложени в книгата му "Моята борба",написана повече от 10 години преди той да вземе властта през 1933-просто не е бил известен,за да му се обърне внимание.

Te тук auch:
Хитлер влиза в затвора 1924 г. (където написва "Борбата") следователно не може да я е писал
повече от 10 години преди той да вземе властта през 1933

Във всяка своя реч Хитлер е манипулирал тълпата,използвайки три думи :измама,предателство и диктатура,визирайки Версайския договор и забранената военна служба..(вместо Vertrag- Diktat,Verrat и Betrueg).

Да ама не:
Основата на неговата "манипулация на тълпата", са били обещанията му (особенно след световния крах 1929) да намери на всикиго работа, да вдигне икономиката на страната на крака, да завладее нови земи "на исток", да очисти нацията от "долнопробни, некачествени, недъги" и преди всичко от евреи!

друг е въпросът,че той наполовина е бил евреин.

Tова пък откъде го изрови? Щом твърдиш нещо дай и доказателства, но от мене знай, че не е вярно.

И на тебе приятна вечер :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот lubo_kranchew » 20 Октомври 2006, 23:51:27

velingrad написа:@AnGeLy
Не защитавам НИКОГО - прочети какво съм написал и към кого съм се обърнал!
Чия пропаганда е "по-добра" ще се види след няколко дена. Колкото до това, дали нови потребители са "по-нискостоящи" от старите??? Нали няма смисъл да дискутираме по този въпрос?
Опитайте (по-изключение) да дискутирате като използвате ФАКТИ и доводи, които си заслужават вниманието. Например ти - @retal!

Радвам се, че поне velingrad се усеща че има повече от една пропаганда!!! Интересно защо всички са захапали телевизия СКАТ, дето набра някакви си 8% на Атака, а никой не се усеща, че главната пропаганда идва от БТВ. 90% процента от хората се водят по акъла на един учиндолски селяндур. На това му викам промиване на мозъци. Ми гледайте ги тия американски телевизии и вервайте, че Осама е съборил небостръргачите в Манхатън. :lol:

Хайде със здраве.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот velingrad » 21 Октомври 2006, 00:03:40

lubo_kranchew написа: Ми гледайте ги тия американски телевизии и вервайте, че Осама е съборил небостръргачите в Манхатън. :lol:

Хайде със здраве.

Що, ти какво гледаш та знаеш кой е бил точно? :wink:
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот lubo_kranchew » 21 Октомври 2006, 00:59:01

velingrad написа:Що, ти какво гледаш та знаеш кой е бил точно?

Ми и аз гледам телевизия, но не вярвам сляпо на всичко затова търся да чуя и друга позиция. Не знам и кой бутна търговсия център, това ще го разберем след 50 години примерно, когато на никой няма да му пука вече. Мисълта ми беше, че ако CNN не им промиваше мозъците американците, щяха да обърнат някакво внимание и някои факти, изследвания и публикации (при това на видни професори Йел, МИТ) , които не се вместват в правителствената версия.
За мене си грубо оценявам вероятностите за атентатите така: 80% Буш, 10% Осама, 10% някой друг(сърби, корейци и други). :)

Хайде със здраве.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот AnGeLy » 21 Октомври 2006, 02:01:01

Айде сега заплахата идва от американците и затова Волен ще ни отърве от НАТО и американските бази. Може и БТВ да забранин, понеже СНН няма как да ги забраним. Най-добре е да национализираме вси4ко, както казва бати Воелн, да няма лабаво.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

ПредишнаСледваща

Назад към Политика