• Advertisement

Волен Сидеров - Нещо като Хитлер, нещо като Чухче, нещо като

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот velingrad » 21 Октомври 2006, 22:39:42

@DerWolf
Просто така се развиха нещата. А и това не е първата Тема с подобно "развитие". Вероятността една Тема да е "чиста" е за жалост минимална. Конспирации или не, длъжни сме сами да си вадим заключенията. Материали- "достоверни" -има за всичко, само трябва човек да търси.
Колкото до промиването на мозъци - всеки е отговорен за грешките си. В този дух - утре гласувайте за да не псувате (след това). :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 22 Октомври 2006, 20:58:51

velingrad написа:@DerWolf
Колкото до промиването на мозъци - всеки е отговорен за грешките си. В този дух - утре гласувайте за да не псувате (след това). :wink:

Във връзка с това и за да се извиня, че се отклоних от темата. Ще разкажа един виц.
Знаете на предишните избори имаше томбола с награди за тези, които са гласували. Та един зевзек предложил следните награди:
Първа награда: Автомобил. За да избягате в чужбина от управляващите, които сте избрали.
Втора награда: Телевизор за да видите с какви ще ги правят управляващите, които сте избрали.
Трета награда: Огледало за да видите кой е идиота, избрал управляващите.

Хайде със здраве :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот MrBig » 22 Октомври 2006, 21:57:09

Опитах се да пусна пост в dir.bg и получих това:
Коментарът Ви ще бъде публикуван след преглед от модератор.
Дали е демократично.
Поста ми беше:Нормално ли е турците да упрекват БКП за възродителния процес и да гласуват за Първанов?
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот DerWolf » 22 Октомври 2006, 22:24:35

Добър вечер образи ! Ми като гледам MrBig ти на заяждане си тръгнал от самото начало. Какво очакваш ? Да ти пуснат фандък може би ? Всеки е свободен да гласува за когото си поиска, без значение дали на теб ти харесва или не !!!

п.п. И за да запазим добрият тон, престанете да спамвате темата.
Последна промяна DerWolf на 22 Октомври 2006, 22:28:49, променена общо 1 път
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот MrBig » 22 Октомври 2006, 22:28:07

DerWolf написа:Добър вечер образи безподобни, привърженици на АТАКА. Вие друга работа нямате ли си освен да спамвате форуми и да дрънкате за конспирации дебнещи зад всеки ъгъл ? :lol: :lol: :lol:

Аз съм българин(гражданин на БЪЛГАРИЯ)
99.7% от турците са гласували за Първанов.NoComment.
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот makeno » 22 Октомври 2006, 23:03:17

MrBig написа:Аз съм българин(гражданин на БЪЛГАРИЯ)
99.7% от турците са гласували за Първанов.NoComment.

Е и? :roll: :roll: :roll:
И те са граждани на България!!!
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот velingrad » 22 Октомври 2006, 23:12:48

Става пак интересно :wink:
Как ги определиха тези 99,7%(турци), при положение, че е гласувано от Бългасрски граждани?
Аз съм невеж и зат'ва питам,да се осведомя.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот MrBig » 22 Октомври 2006, 23:42:17

velingrad написа:Става пак интересно :wink:
Как ги определиха тези 99,7%(турци), при положение, че е гласувано от Бългасрски граждани?
Аз съм невеж и зат'ва питам,да се осведомя.

Това излезе като разбивка на някоя от социологическите агенции(съжалявам че не видях коя точно),но в интерес на истината казаха също,че от около 300 000 български изселници в Турция са гласували малко над 20 000!?
Имаше и огромен прилив на прииждащи от Турция за байрама(с безплатен транспорт???) които нямам причина да смятам за български граждани.
Аватар
MrBig
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот makeno » 23 Октомври 2006, 00:09:38

Това,че по-голямата част от малцинствата са гласували за Първанов,само показва,че той наистина е президент на всички българи.Именно за това пак ще ни е президент:) :wink:
Просто моите 2 цента...
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот makeno » 23 Октомври 2006, 00:24:21

На първия тур на тези президентски избори изненадата е, че изненада няма. И като избирателна активност, и като конкрeтни резултати за отделните кандидати, и като двойката, класирана за балотаж. Георги Първанов се представи малко по-силно от очакванията, но засега данните все още не са окончателни. Предполагам, че "скритият вот", който методът екзит-пол не улавя, ще е за Волен Сидеров, тъй като това е непрестижният вот, и част от хората, гласували за него, го крият. Но това няма да промени съществено нещата. Интересно и любопитно е, че за пръв път кандидатът на левицата е получил в известен смисъл революционен вот. Защото досега по принцип за избраниците на БСП гласуват предимно хора от третата възраст и от по-малките селища. Сега обаче делът на младите и пенсионерите е равен. Голям е и процентът на гласовете за Първанов от София и от другите големи градове. Има равномерна подкрепа и от всички демографски групи.
Първанов успя също така да разчупи теснопартийния вот и да превърне президентските избори наистина в мажоритарни. Защото за него са гласували доста хора извън твърдите ядра на БСП и ДПС. Например две трети от избирателите на НДСВ са подкрепили Първанов, една пета - Неделчо Беронов, и една десета - Волен Сидеров. От привържениците на ГЕРБ половината са гласували за Първанов, една пета - за Сидеров, и една десета - за Беронов. Но най-интересно е гласуването при симпатизантите на СДС. За Неделчо Беронов наистина са гласували две трети от тях. Но същевременно една шеста са дали гласовете си за Първанов и една десета - за Волен.
На втория тур дистанцията между Първанов и Сидеров ще се увеличи, защото 70 на сто от твърдо деклариралите, че ще гласуват на балотажа, са заявили, че в никакъв случай няма да гласуват за Волен. На базата на това може да се предположи, че следващата неделя резултатът ще бъде най-малко 70:30 за Първанов, а може би и повече.
Що се отнася до избирателната активност, то тя ще остане същата, с потенциал за леко увеличение. Има определена категория избиратели, които приемат втория тур като обществена интрига и се включват тогава в гласуването. Но това няма да промени съотношението между Първанов и Сидеров. Самият Волен стигна тавана на електоралните си възможности. Той дори няма основание да използва за пропагандата си тезата, че турците са избрали президента. Резултатите са такива, че дори да се извадят всички турски гласове, а не само на тези от чужбина, преднината на Първанов пак е огромна. А за самия Сидеров са гласували и 10 процента от българо-мохамеданите и две на сто от турците.
Просто моите 2 цента...
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот AnGeLy » 23 Октомври 2006, 01:05:47

Важното е, 4е гласувах. Каквото зависеше от мен, го направих. :?
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот bgpower » 23 Октомври 2006, 09:30:48

AnGeLy написа:Важното е, 4е гласувах. Каквото зависеше от мен, го направих. :?

Точно така. Казал съм това, което исках...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Mr.Bombastic » 23 Октомври 2006, 10:41:14

Интересното е, че в София за Сидеров са гласували по-малко хора (става дума като съотношение), отколкото в провинцията. За другите големи градове не проверих, но предполагам тенденцията е същата. На какво се дължи това според вас?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот retal » 23 Октомври 2006, 13:41:13

Беронов е с по висок резултат от Сидеров само в софия
В останалите населени места Сидеров е на второ място
Аватар
retal
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 23 Октомври 2006, 14:46:24

Ретал, не четеш внимателно. Става дума за съотношение спрямо гласувалите, а не сравнение с другите кандидати. За мен това показва, че в големия град населението е по-различно като мироглед и възприятие, макар и не много.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Политика