• Advertisement

Новото робство

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот velingrad » 2 Ноември 2006, 00:11:20

AnGeLy написа:
estira написа:AnGeLy,
разбрахме, че и ти ги искаш 1000- та, ама и по два еднакви ли ги започна?
:)

estira, не разбирам какво имаш предвид???

Беше пуснала предишното мнение 2 пъти - аз го коригирах :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот estira » 2 Ноември 2006, 00:12:48

Нищо, било е повреда. Давай напред!
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот AnGeLy » 2 Ноември 2006, 15:48:20

Може, но не е било уми6лено :(
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот insatiable » 7 Ноември 2006, 20:03:10

Скоро мисля да го изгледам тоя филм и ако ме афектира наистина ще драсна нещо. Иначе с интерес изчетох 9те страници. Интересно беше, че имаше 10тина стойностни мнения, другото си беше заяждане. Поздравления за хубавите постове, те си знаят кои са.

П.П. Много интересно нещо е това българският народ. В тема, която се предполага да обединява, сумати хора се изпозаяждаха : кой кво пишел, кой как пишел, кой за кво пишел... По народопсихологията ни могат да бъдат изписани хиляди томове.
Аватар
insatiable
Роден писач
Роден писач

Статии: 1
Благодарено: 1 път

Мнениеот liverbird » 11 Ноември 2006, 19:39:32

Velingrad, защо затвори темата с линк-а към гугъл......
Аз този линк в тази тема не го намирам :roll:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот velingrad » 11 Ноември 2006, 19:47:28

liverbird написа:Velingrad, защо затвори темата с линк-а към гугъл......
Аз този линк в тази тема не го намирам :roll:

Скъпа @liverbird,
1. Заключх новата Тема, защото вече я имаме тук.
2. Линковете и при заключена Тема си работят.
3. И в тази линковете са дадени - и си работят. Просто потърси на 2-ра страница:wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот liverbird » 11 Ноември 2006, 19:59:50

:oops: Съжалявам, просто темата е размита..... :roll: :oops:

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот azbuk » 11 Ноември 2006, 20:25:43

абе по принцип съм против строенето на паметници на разни колители, независимо от националността им, и действително има неприятни неща в този филм (например тоталното промиване на мозъци на тема отношение между религия и народност) но тези приказки за териториална автономия са глупости. България като влезе в евросъюза, на турците няма и да им хрумне да имат териториални претенции. по-скоро ще се занатискат и те да влизат, което вече го правят. никакво отцепване няма да има.

а от друга страна като им харесва, да си се наричат турци, колкото и глупави и наивни да са обосновките на тези изказвания. тяхна си работа. по-скоро трябва да се замислим българите защо толкова много хора искат да се нарекат всичко друго но не и българи, и това се отнася и за много емигранти по цял свят, не само за помаците. ето за това трябва да се загрижим, че държавата ни не върви и реномето ни е лошо. проблеми като тези не се решават с разни драматични популистки изказвания въз основа на исторически факти. хората днес ги интересува основно настоящето и не ги засяга какво пишат учените по книгите. трябва да се откликне на нуждите им, а не да им се дрънкат разни тенденциозни глупости, както прави тази журналистка.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 11 Ноември 2006, 21:15:15

Азбук, поздравление за много смисления коментар. Напълно съм съгласен. Обаче трябва да кажа, че и някакси ме боли като ги слушам тези хора.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот liverbird » 11 Ноември 2006, 22:29:55

Боли ме колкото да ги слушам тях, толкова и когато чуя някой българин в чужбина да измънка тихо и със срам, че е от Б-я..... :shock:

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот azbuk » 11 Ноември 2006, 22:54:36

ами боли не боли, трябва да си вземем поуките. и според мен много от нас не го правят. с палене нищо няма да стане.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот liverbird » 11 Ноември 2006, 23:02:02

Ами аз за себе си лично не знам каква поука да си взема. Винаги с вдигната глава и нормален глас си казвам, че съм българка. Филмът не ми променя цялостното мнение и поведение, защото тези неща и отпреди са ми били в ценностната с-ма.

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот azbuk » 11 Ноември 2006, 23:34:24

коментарът не беше лично към теб, а общ. и аз се радвам, ако мога да представя добре България. но България е съвкупност от всичките си жители. и ако една част от тях вече не искат да се наричат българи, значи имаме проблем, който не е на българите срещу всички останали, а на българите въобще. въпросът би бил как да приобщим тези хора отново към идеята, че са българи, вместо да ги отчуждаваме още повече с обвинения и безмилостна критика. сигурна съм само, че това не може да стане с празни приказки, а с нещо конкретно, което да им даде мотивация да се наричат българи.

но нещата все пак имат и друга страна. такива са времената, че понятието националност постепенно ще започне да си губи смисъла. в крайна сметка всички сме хора. и ако от хуманни съображения не ми харесва да се възвеличават разни народни колители, не смятам, че всички турци трябва да бъдат свързвани с тях. това пък е грешката на много българи, която според мен до решение на проблема, а именно, деморализацията на населението и "чуждеенето", няма да доведе. първо трябва да се попитаме защо искаме тези хора да се наричат българи и да се запитаме дали мотивите ни са оправдани в духа на съвремието, а не на историята. после трябва да си помислим как да ги убедим, защото насила е ясно че не става и няма смисъл. трябва те сами да повярват, че за тях е добре да се наричат българи. и за това последното гаранции няма.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот velingrad » 12 Ноември 2006, 01:04:30

Чакай да "подпаля" страстите и с това:
Мюсюлмански ”спящи клетки” и секти у нас
- 11 Ноември
Потенциална опасност могат да представляват опитите на фондации от Турция и Саудитска Арабия да консолидират мюсюлманското население в България, което по неофициални данни е около 1,2 милиона души и се състои от три неконсолидирани групи на цигани, турци и българо-мохамедани.
Това каза за БГНЕС научен сътрудник първа степен д-р Богдана Тодорова от Института по философски изследвания при БАН по повод Националната конференция “Вероизповедания и нови религиозни движения в България – проблеми и перспективи на прага на ЕС“. Тодорова добави, че процесите, които текат в тези три общности, трябва да бъдат наблюдавани в синхрон от държавата и науката. Тодорова каза, че в България вече половината от циганското население, което по неофициални данни е 900 хиляди души, се самоопределят като мюсюлмани и е тревожно защото те са група, главно от аутсайдери, на които лесно може да се въздейства с финансови инструменти от богати арабски фондации. Тодорова предупреди, че са налице симптоми за втвърдяване на мюсюлманските позиции и завръщане към нелибералните ислямски традиции. Пример за това са промените в облеклото на мюсюлманката у нас, която отново започва да носи забрадка. Тодорова добави още, че у нас вече съществува и компактна маса от арабско население, чиито младежи учат в арабски страни, Турция и Египет, и не се знае в какви връзки се намират с различни крайни формации и дали у нас вече няма т.нар. “спящи клетки”, които чакат да бъдат активирани. Тодорова каза, че в Симитли официално действа мюсюлманската секта “Ахмадия”, която води началото си от Пакистан и официално си поставя за цел ислямизацията на цяла Европа.
novini.dir.bg
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Мнениеот azbuk » 12 Ноември 2006, 10:05:45

срещу такова нещо трябва да се вземат мерки!
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Политика