• Advertisement

Германия vs. Франция

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот elle » 1 Ноември 2006, 02:04:57

И_Всички_ГОли никoй не се опитва да те убеждава че франсетата са "най-най-най великата страна на света" и въпреки че темата е в раздел "Политика",мисля си подобни крайни коментари са напълно излишни ( даже ми се струва че си малко извън темата която е Germany вс France а не просто вс France). Иначе аз моето мнение го изказах...
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 1 Ноември 2006, 02:08:20

Аз нали си казах колко мразя франсетата, благодаря!

5 години работих за тях и дори малко по-симпатични не ми станаха, опитваха да ме прелъстят даже с полети първа класа до Париж, спане в 4 звездни хотели и кво ли не, ама пак не мога да разбера какъв им е проблема и защо са такива дървета
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот elle » 1 Ноември 2006, 02:23:25

Дам проблема явно е, че ти не си могъл да ги разбереш...а може би и те теб...Не искам да се превръщам в застъпница на франсетата, защото знам колко тежки "случаи" има, но нима на всякъде не е така..
. Просто смятам че много хора, сблъскали се с един двама неприятни и НЕРАЗБИРАЕМИ за тях французи (като не искам тук да кажа че ти си сред тези хора) после пишат, по форуми и не само, някакви генерални изводи от сорта на това видите ли какви "тъпаци" са французите. Аз лично смятам че наред с отрицателните черти, срещащи се в доста френч people edno трябва да им се признае - става въпрос за уникален народ, където всички до един са със собствено мнение и си държат на него, без ни най малко да се смущават от това какво евентуално ще си помислят другите за тях. И последното което искам да спомена е че France не е Paris и пожелавам на всеки който има възможността да слезе на юг от Lyon и да види за какво става въпрос.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 1 Ноември 2006, 02:28:54

Бил съм 3-4 пъти в село Пари, еднажди на Лазурного браг и один раз на ски във Вал Дизер. Единственото свестно място от изброените е Вал Дизер. Само там срещнах френсета, който искат да говорят чужди езици.

През лятото се запознах с една лигла от Марсилия, която ми обясни, че за туристите, които отиват на почивка на Лазурния браг, било чест да са там и естествено, че трябвало всички да говорят френски. Е, шримадоната говорела английски, когато отиде на почивка в Испания или Италия, защото, представете си, те не знаели "най-великия език" на планетата.

И все пак таз много интелигентна мома се сети цял един класически френски писател - Балзак. Дали има и други не можа да ми каже
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот elle » 1 Ноември 2006, 02:37:52

И_Всички_ГОли като чета оставам с впечатлението, че ти не обичаш франсетата основно защото не говорят чужди езици и смятат своя за най-хубав....................... :roll: .И освен това май пак опираме до някакви единични случаи "една лигла в Марсилия"......И все пак струва ми се продължаваш да не си съвсем "по темата"...
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 1 Ноември 2006, 02:47:11

Скъпа полиглотке,

Би ли споделила с нас колко пъти ти се е случило да говориш с франсе на език, различен от родния му? Колко пъти някой е признало франсе, че друга държава е по-по от тъпата им Франция (имам клетвени декларации от англичанин, който признава, че немско е бессер и 7 милиона немци, които чакат да емигрират в БГ :P )

Ама франсетата се мислят за най-велики. Аз съм прост програмист. Само, че съм толко прост, че дори не мога да комуникирам с великите френски програмисти. Защо? Защото абсолютно всички световноизвестни компютърни термини са преведени на великия език и онзи кат ми каже нещо, аз мигам на парцали (аз по принцип така си мигам, щот съм прост)
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот elle » 1 Ноември 2006, 02:56:13

Скъпи "прост" бг програмисте,

Аз с франсетата на друг език освен френски не съм говорила по простата причина че френският е западният език които владея най-добре...
А преди 2 месеца си взех pc от France с френски Win и клавиатура AZERTY. Чувствам се много гот.
:occasion5:
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 1 Ноември 2006, 03:02:25

Е да ти е честито

Сигурен съм, че се чувстваш прекрасно, защото говориш "най-великият" език сред простосмъртните (почти съм убеден, че говориш и перфектно латински).

А на мен ми остава да се опитвам да бръщолевя нещо на немски (който се опитвам да поговорвам от време на време), да пея фалшиво на английски (който знам отвратително) и да псуем на БГ (виж там съм перфектен)
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот velingrad » 1 Ноември 2006, 03:03:03

И понеже поговорката гласи:
"Кат си тръгнал за Рим, дръж се като Римлянин", не разбирам защо да не държат "Франсетата" на езика си? Де и при нас (и в Германия) така да беше.

Предполагах, че Темата ще стане на "ошаф", ама никой не ми повярва.
Питам се дали въобще има смисъл от подобни "дискусии"???
Последна промяна velingrad на 1 Ноември 2006, 03:13:08, променена общо 1 път
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот elle » 1 Ноември 2006, 03:10:43

Наистина се чувствам прекрасно, но не защото говоря френч, а понеже съм леко наивна и карам на принципа "всички са готини до доказване на противното" и никога не съм била предубедена спрямо някого заради националността му...Не боготворя франсетата просто харесвам някои техни качества: умеят да се забaвляват и не си дават много зор...но признавам никога не бих живяла във France без гараж
:wink:
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 1 Ноември 2006, 03:13:27

Е значи никога не си живяла в БГ, щом мислиш, че простетата могат да се забавляват :lol:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот elle » 1 Ноември 2006, 03:19:06

И_Всички_ГОли започвам да се чудя ти дали изобщо си заинтересован от темата или си на принципа "важното е да дам колкото се може по-оригинален отговор и да я затaпя полиглотката която ебаси как може да харесва хора които си обичат родния език и държат всички като дойдат в страната им да правят опити да го говорят". Признавам обаче че наистина имаш доста оригинални отговори почти по всички теми във форума по които си писал. peace :wink:
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 1 Ноември 2006, 03:27:21

О, извинете, щом трябва да важи правилото "всяка женка има право". Е кво е твойто право? "Простетата са супер" И защо?

Преди почти 6 години като дойдох в Германия, не говорех кьорава дума немски (поне нещо не се е променило с времето :) ) Е, успявах да се разбера с немците - те проговаряха английски или български, та се оправяхме. Де да имах такъв късмет с простетата (отново държа да отбележа, че Вал Дизер е изключение, в което бих отишъл отново и отново на ски). Та, простетата мога да им изброявам езици до полуда, те просто са си прости и си говорят простия им език.

А защо си мислиш, че аз просто се заяждам? Преди 2 месеца бях на интервю в швейцарска фирма. Седалището на фирмата е в град, който е 80/20 френска и немска част (горките немско говорящи). Единият от шефовете, който ме интервюираше, беше немско говорящ и с него споделих притесненията си, че никой френско говорящ в града не говори немски и той ми каза следното: "Е, всички знаем, че французите са арогантни"....
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот sworn_enemy » 1 Ноември 2006, 04:20:30

хаххахахаха доживях някой да ми защитава френското от българска страна,
не мога да разбера защо спорите като всички знаем, че този опит който има
"и всички голи" го е споделял всеки по един или друг начин, нещо като македонския език става с френския, страда от прекалено изтъкване, а всички знаем, че прекален
светец и богу не е драг, какво да ви кажа за франсетата-от една страна не могат да дори да се доближат до немското що се отнася до техника и иновации и адекватни институции, винаги е било така, от друга най-големите философи са франсетата, исторически до втората световна са по-в час, абе много може да се говори, ама за сега най-важното е че е смешно с такива претенции държава да има 5 милиона африканции всякакви "корани" които я претопяват отвсякъде, а да претендира за уникалност и да си играе на "шовинизъм"...
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот kukla » 1 Ноември 2006, 15:15:03

И всички голи, много паушализираш, и то на база
"една мацка от Марсилия". Всичките франсета, които
познавам, а аз познавам много, говорят и други езици.
Че дори и по няколко други. Някои дори четат и пишат кирилица.
Но не е в това въпросът. Харесва ми, че са борбени, докато
един немец издискутира какво да се прави, франсето е
вдигнало поредната революция. Виж, ние спираме до
"дееееба" и нито дискутираме, нито революции вдигаме.
Другото, което ме кефи на франсетата е, че като се
съберат на гости, пийнат, хапнат, па отворят разни игри
и почнат да играят. То са зарове, то реми, то въпроси и отговори.
Харесва ми и че на маса пеят и говорят за секс. Няма младо,
няма старо, все са им там акълите. Много немци се изчервяват
от такива разговори. Харесва ми, че флиртуват. Ей така,
не, че нещо искат от теб, а заради спорта. Флиртуват дори
с езика. Имат толкова много закачки, двусмислици и трисмислици,
а и разбират от майтап, докато един немец трябва все да
уточнява, че било шерц. Щото няма как да се сетим, че е смешно.
И немците си имат свои думи за компютър, казват му рехнер,
пък на принтера казват друкер, а на атачмънта - анлаге.
Не ми харесва, че франсетата закъсняват и не си дават зор.
Ама то и у българите това не ме кефи. Не ми харесват и
пустите стриди по Коледа. Не ме кефи и че където и да ида,
трябва да се целувам за добре дошла и за чао по четири пъти.
Като настане едно мляскане, забравям за какво съм дошла.
Но като цяло, И Всички Голи, не си прав. Франсетата се доближават
много повече до нас от немците. Не само в граматиката.
Затова и трябва да ги обичаме.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Политика