• Advertisement

Десницата в България - бъдеще?

За политиканите, че се препълни общия форум.

Десницата в България - бъдеще?

Мнениеот bgpower » 30 Октомври 2006, 01:52:27

Еми мисля поставих заглавието достатъчно красноречиво. Темата мисля е интересна за всички хора, защото мисля, че на тези избори се вида веднъж, че България има нужда от силна десница, защото иначе изглеждаме несериозни пред Запада. Ще нахвърлям няколко въпроса, като идеята ми е с една нормална дискусия да се опитаме да помислим каква трябва и ще се случи там в следващите месеци.

Смятате ли, че лидерите трябва да се махнат?
Част ли е Бойко Борисов от новата десница?
Каква всъщност трябва да е десницата в ЕС?

Аз лично бих искал да видя, процеса, които извървя БСП и в Десницата. Станишев, които може да плюем, но той се разви/както и Първанов навремето/. Точно затова искам Костов, Стоянов и всички, които свързваме с 1997-2001 да отидат на втори ред и да дадат шанс на новите лица да излезнат.

Интересно ми е да чуя вашите мнения...

и без обиди и нападки!
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 31 Октомври 2006, 12:48:56

При дясната политика, водена от лявата партия, при двубоя между "ляв", с подкрепата на дясноцентристка, антибългарска противоконституционна партия и явно изразения национализъм...не виждам дясно пространство. Т.н. дясно пространство е окупирано от лявата партия. Алтернатива?- може би, в гражданско неподчинение. Само че, къде е нужното за целта гражданско формирование? Атака обра крайно недоволните. ГЕРБ ще обере по-умерените пак от средите на недоволството, но може би със същите, нереализирани политикани. Комунистическият капитализъм опорочи демокрацията и изкриви политическия плурализъм, култивирайки социален и демографски колапс. Отблъснаха народната маса от някои фигури с по-различна ориентация чрез изливането на тонове компроматна и низка помия, ще направят това и с ГЕРБ. По същия начин и ние ще се отнасяме един с друг по форумите, шибащи в лицата си поредните политически шаржове, несъумяващи да открием зрънцето злато в тинята на оклеветяването и мерзостта. Утре започва от днес...
пази душата си от замърсители
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bgpower » 4 Ноември 2006, 21:00:43

Прав си. До голяма степен Десницата изгуби своя образ, защото левите водят дясна политика. Но за мен определено нещата вървят надолу, защото на хората им дойде и до гуша от игрите на лидерите...

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот Bodilov_Bodil » 5 Ноември 2006, 16:52:23

Като се изключи жаждата за собствено макрооблагодетелстване чрез политиканстване, работата ползу роду е е преди всичко отдаване, а не консумиране. Това е предпоствка младите хора с интерес и желание да се занимават с такава дейност.Вливането на нови сили и подходи определено ще разнообразят и обновят политическия живот в България. С ясно разграничаване на партийни различия и с оформено политическо разнообразие. За разлика от сегашното безформено политиканско блато.
пази душата си от замърсители
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Re: Десницата в България - бъдеще?

Мнениеот lubo_kranchew » 5 Ноември 2006, 23:20:38

bgpower написа:Еми мисля поставих заглавието достатъчно красноречиво. Темата мисля е интересна за всички хора, защото мисля, че на тези избори се вида веднъж, че България има нужда от силна десница, защото иначе изглеждаме несериозни пред Запада. Ще нахвърлям няколко въпроса, като идеята ми е с една нормална дискусия да се опитаме да помислим каква трябва и ще се случи там в следващите месеци.

Смятате ли, че лидерите трябва да се махнат?
Част ли е Бойко Борисов от новата десница?
Каква всъщност трябва да е десницата в ЕС?

Аз лично бих искал да видя, процеса, които извървя БСП и в Десницата. Станишев, които може да плюем, но той се разви/както и Първанов навремето/. Точно затова искам Костов, Стоянов и всички, които свързваме с 1997-2001 да отидат на втори ред и да дадат шанс на новите лица да излезнат.

Интересно ми е да чуя вашите мнения...

и без обиди и нападки!

Първо искам да отбележа, че бъркате функциите на леви и десни партии. Десните партии са тези които защитават монарха и евентуално аристокрацията(едрия капитал в наши дни). Десницата е консервативна и се бори за запазване на статуквото и прави черен живота на емигрантите. Тия които се борят за управление на народа(демокрация), за толерантност и такива работи са левите партии. Та в тоя смисъл единственната същинска дясна партия е НДСВ, защото само тя защитава (официално) интересите на престолонаследника.
Незнам защо трябва да не управляват десни за да изглеждаме сериозни.Че във Франция управлява левицата и токаква левица само - два пъти годишно има революция. Германия я управлява едновременно левицата и десницата.
Да отговоря на въпросите:
Смятате ли, че лидерите трябва да се махнат? Е, че променил се Илия и пак в тия. Ако едно куклено шоу е тъпо, за това не са виновни куклите. Така, че колкото и да ги сменяме политиците докато конците им ги дърпа мафията нищо няма да се промени.
Част ли е Бойко Борисов от новата десница? Разбира се, че е част. Че той е бодигард на престолонаследника, как няма да е част.
Каква всъщност трябва да е десницата в ЕС? Ми трябва да е истинска десница, т.е. консервативна партия. Като левицата си поставя десни цели, а десницата леви, хората не знаят за кой да гласуват.

За заключение ще кажа, че Първанката не е извървял никакъв път. Него го вее вятъра. Ако духа на запад Първанката за НАТО, ако духа на изток е против. Все пак кулминацията на шоуто, ще ако след пет години стане водач на СДС - ще се спукам от смях. За Станишев ще кажа само, че ако някой ми беше казал че ще влезем след 18 години в ЕС с премиер роден в Съветския съюз сигурно щях да го помисля за луд. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот perekli » 9 Ноември 2006, 13:37:51

Ето едно много кoнструктивнo мнение:

09.11.2006 12:34

„Получава се разминаване на формите на легитимност с по-малкото правомощия, които има президентът по Конституция и тези на НС”, каза за BgNewsroom президентът на страната /1990-1997 г./ Жельо Желев. Според него е нужно държавният глава да има право на законодателна инициатива, ако ли не - друг вид вето, а не сегашното „отлагателно”, с което да налага промени в законите.

„Тогава народните представители ще си „опичат акъла”, както казва народът”, допълни президентът Желев. Той си спомни, че при завареното положение на предишната „Живковото конституция” за два-три месеца е направил толкова неща, колкото през целия си втори мандат не е успял, защото са му липсвали правомощия.

За първия демократично избран президент „десницата днес е полужива”. Желев обаче припомни, че „няма такава система в която да има само левица и център”. И сравни политическата система с птицата. „Тя лети добре когато и двете и криле са достатъчно мощни. Когато остане само едно крило, знаете какво става ... същото е и с демокрацията. Нали си спомняте, през целия комунизъм кръжахме само с едно крило и затова се въртяхме на едно и също място”, поясни метафорично Желев.

За лидери на десницата са нужни необременени и свободни хора, каза демократът Желев. Предположи три варианта за обединение на десницата: първият е един лидер да създаде своя формация в която има доверие и да започнат и другите десничарски партии да се присъединяват. Възможно е и обединяване на десните партии, но той е най-малко вероятният. Третият вариант е да се появи съвсем нова формация, която да „засмуче” останалите.

Според Желев„проектът ДСБ”се е провалил и пряко доказателство за това са президентски избори 2006. По отношение на Бойко Борисов като обединител на дясното, д-р Желев заключи: ”времето ще покаже”.

Теодора Михнева
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот aw_neli » 9 Ноември 2006, 15:36:14

perekli написа:Ето едно много кoнструктивнo мнение:

,... каза демократът Желев. Предположи три варианта за обединение на десницата: първият е един лидер да създаде своя формация в която има доверие и да започнат и другите десничарски партии да се присъединяват. Възможно е и обединяване на десните партии, но той е най-малко вероятният. Третият вариант е да се появи съвсем нова формация, която да „засмуче” останалите.

Според Желев„проектът ДСБ”се е провалил и пряко доказателство за това са президентски избори 2006. По отношение на Бойко Борисов като обединител на дясното, д-р Желев заключи: ”времето ще покаже”.

Теодора Михнева

" демократът" желев...най-отявления протурски гъзомийник.Щом опряхме да се вслушваме в неговите напътствия...и Бог не ще опази останките на българщината.
Щастието не е спирка, която можеш да достигнеш, а начин на пътуване!
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bgpower » 9 Ноември 2006, 18:11:06

Вижте сега...

темата беше за конструктивни мнения, а не за остроумни отговори и нападения. Отговорете Вие къде виждате Десните сили и кого включвате в тях и без повече излишни приказки.

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот aw_neli » 9 Ноември 2006, 20:22:33

Е от кой ъгъл на местоживеене ги търсиш тези конструктивни предложения? Ако е от чужбина, дай да разпространим " Немили-недраги" и да се запознаваме с организацията и начина на действие на хъшовете.
Ако е от ъгъла на живеещите в България, може да се развихри на ново партизанщината - не, че е нещо ново. Щом 15 000 несъгласни с действащите управляващи, вместо да обкръжат НС и да пометат върхушката с 2-3 дневна блокада си се разходиха 2-3 пъти по улиците на София.
Е, какво,да си създадем телевизийка, да си спретнем кмет или, да си учредим движение на недоволните от българската политика.Идва щекотливия въпрос, ама кой ще дръзне да го оглави това движенийце?!? Ако не телевизийка, поне сайт може спокойно да се заформи. В началото ще има много наглеци и глупаци, но с течение на времето ще се отсеят. Ето ви и основните политически противници- либерали, демократи и консервтори.Хайде, младежи, разпертушинете всичко отдавна омръзнало и нерентабилно в българсаката политика! Новите лица са сред вас, стига да им стиска, да имат желание и ...опита се придобива.
Щастието не е спирка, която можеш да достигнеш, а начин на пътуване!
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Назад към Политика