• Advertisement

изборите

За политиканите, че се препълни общия форум.

изборите

Мнениеот velingrad_1 » 30 Октомври 2006, 21:06:23

Първоначално, президентските избори бяха определини за средата на ноември,но в последствие поради неясни досега причини бяха преместени през октомври.А ето и причините.
22 октомври-президентски избори в България
29 октомври-балотаж

и сега:
22 октомври-празника рамазан-байрям
29 октомври-национален празник на турция

Какво мислите за това?

И едно лично желание-не желая юзера с ник "AnGeLi" и всичките му останали никове да изказва мнение и да драска по отношение на темата в този форум!
Бих искал да прочета и други мнения.
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот DANNA_j » 30 Октомври 2006, 21:39:30

изобщо няма какво да го обсъждаме това,щото е очевидно,че датата на изборите трябваше да съвпада със гореспоменатите празници,понеже трябваше да се замаскира наплива от турски граждани,които ни избраха президент и си заминаха за Турция.Това е и докато не се вземат необходимите мерки спрямо двойното гражданство,те ще продължават да ни избират и правителството,и президента-както миналата година,когато гласуваха за ДПС,както и сега-подкрепяйки Първанов.Какво ли е мнението на ЕС за подобни практики?!!?!!
Аватар
DANNA_j
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vaso_t » 30 Октомври 2006, 21:49:19

Според мен, на тази тема може да се говори, ако разликите и на двата тура бяха малки. Тук става въпрос за убийствена преднина на Първанов. Това не са само гласове на турци имащи право да гласуват за български президент и парламент.
За парламентарни избори, там където играят малките разлики съм съгласен, че тези гласове играят голяма роля.
Плюс обърнете внимание колко не са гласували или по-точно, колко от населението са се възползвали от своето право да дадат своя глас на тези избори или на предишни.
Последна промяна vaso_t на 30 Октомври 2006, 22:05:14, променена общо 1 път
Аватар
vaso_t
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот velingrad » 30 Октомври 2006, 22:00:14

DANNA_j написа: наплива от турски граждани,които ни избраха президент и си заминаха за Турция.

Ох душичка - президента го избрха НЕ гласуващите! а не турските граждани. Задай си въпроса, защо над 50% от можещите (не турски граждани), не желаят - там е разковничето.
Колкото и да се "напъваме" от чужбина, нашият глас е нищожен, след като - айде да речем - 3 000 000 Българи в България, не смятат за нужно да гласуват.

Бягам аз от Теми в "Политика", до нищо не водят...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот velingrad_1 » 30 Октомври 2006, 22:05:12

Да не забравяме ,обаче процента на гласувалите ,а той е някаде между 35-40% .
Това значи 1/3 от имащите право да гласуват.Така че, ако се пресметне ,колко са мюсулманите и циганите в България и това ,че 2/3 ог избирателите не са гласували
а от останалата 1/3 извадим 645 000 души,гласували за Сидеров ,ще видим колко
българи са гласували за Първанов
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Alf » 31 Октомври 2006, 00:37:51

Здрасти зна4и,
аз предлагам да продължим тази дискусия под заглавието "Невероятно но факт"
:shock:
Аз 4ух,4е "братята" роми са полу4или по десета4ка на гласувал(правилно гласувал естествено, на балотажа)!Познайте от кого... :D
Аватар
Alf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bgpower » 31 Октомври 2006, 01:22:00

Alf написа:Здрасти зна4и,
аз предлагам да продължим тази дискусия под заглавието "Невероятно но факт"
:shock:
Аз 4ух,4е "братята" роми са полу4или по десета4ка на гласувал(правилно гласувал естествено, на балотажа)!Познайте от кого... :D

Тази магария с ромите я правят всички партии и групи. А и е по-добре да знаеш, че "аз чух", "на едно приятелче, жена му разбрала" и т.н. звучат доста несериозно. То на медиите не може да се вярва, какво да говорим за такива неща...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Re: изборите

Мнениеот AnGeLy » 31 Октомври 2006, 02:27:33

velingrad_1 написа: И едно лично желание-не желая юзера с ник "AnGeLi" и всичките му останали никове да изказва мнение и да драска по отношение на темата в този форум!

Първо, освен ник AnGeLy, друг нямам. Надявам се не си полу4ил някаква параноя или мания за преследване :D Второ, не си ти този, който ще ми забрани да си кажа мнението, като не ти харесва, проблемът си е ли4но твой. А и на другите не съм им забранила да се изказват. И трето, няма ли ве4е за замлъкнеш, изборите минаха и Сидеров загуби, пести си силиците за кметските избори.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Re: изборите

Мнениеот Bodilov_Bodil » 31 Октомври 2006, 12:25:34

AnGeLy написа:AnGeLy
Писач без спирка

... А и на другите не съм им забранила да се изказват. И трето, няма ли ве4е за замлъкнеш, изборите минаха и Сидеров загуби, пести си силиците за кметските избори.

1. не видях никъде в правилата на сайта упоменато, че някой, който и да е той, е длъжен да замлъкне поради приключване на избори...
2. желанието на потребител да не му се разводнява темата с лични нападки и несериозни доводи на лична основа не е цензура, а конкретно излагане на много точно анализиране на текущ начин на форумно отношение
3. факта за емоционална невъздържаност е уникален за всички ни, но това не променя националния ни мързел да изразим позицията си по друг начин
4.задължението да вземеш отношение при избори не произхожда от партийни поръчения, а от гражданско съзнание, (не)формирано от убийството на националното ни самосъзнание.Гражданската позиция се изразява от средната класа, която е изтрита от територията на България.Двукласовото общество от бедни и богати определя единствено корупционна политика, маргинална политическа клика от едни и същи муцуни и апатично-хаотична политически незаинтересована , лесно манипулируема маса. Срещу фактите, освен да се мълчи и размисля, друго не остава, докато не знаем какво, аджеба, искаме.
5. това, че някой има желанието да разбуни по някакъв начин по-задълбочено мисловните ни процеси не е престъпление и не е агитация непременно да приемем неговата кауза
пази душата си от замърсители
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Мнениеот AnGeLy » 31 Октомври 2006, 12:52:35

...желанието на потребител да не му се разводнява темата с лични нападки ...доводи на лична основа

Хммм а изказването на velingrad_1 "лично желание-не желая юзера с ник "AnGeLi" и всичките му останали никове да изказва мнение" определено не е ли4на нападка? Така и не ми стана ясно кои са ми останалите никове :-k

не видях никъде в правилата на сайта упоменато, че някой, който и да е той, е длъжен да замлъкне поради приключване на избори...

Оба4е насаждането на етни4еска омраза определено е с/у правилата на форума :!:

Гражданската позиция се изразява от средната класа, която е изтрита от територията на България.Двукласовото общество от бедни и богати определя единствено корупционна политика, маргинална политическа клика от едни и същи муцуни и апатично-хаотична политически незаинтересована , лесно манипулируема маса.

Ни6то ново не ни казва6, вси4ко отдавна ни е известно. Ти някакво рационално ре6ение на проблема предлага6 ли?

това, че някой има желанието да разбуни по някакъв начин по-задълбочено мисловните ни процеси

Невероятно задълбо4ени мисловни процеси, нека из4ислим кога е байряма и за6то той съвпада с президентските избори.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 31 Октомври 2006, 13:11:01

Ни6то ново не ни казва6, вси4ко отдавна ни е известно.

[/quote]

явно темата е за тези, на които не всичко ни е ясно и не знаем отговорите на всички въпроси....търсещи скритото зайче, и не играещи на " Питайте радио Ереван".
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Мнениеот vaso_t » 31 Октомври 2006, 13:25:28

Тук много се отклонихте от темата, с тези нападки кой да пише и кой не.
:?
В един такъв форум не може да се забрани на потребител да не си изказва мнението (ако разбира се това мнение отговаря на условията на форума).
Това, че някой желае, някой да не пише не може да стане, но този, който е нежелан, може да даде отоговор на идеята на статията и да не се включва в безмислени спорове, защото темата се опоручава. Примери няма да давам от по-горе изложените мнения. Доста са.
Не отричам споровете, всеки си има мнение, но да не се отклоняваме от темата само, защото някой има различно желание. Тези проблеми потребителите да разрешават по ЛС. То за това ги има тях.
Аз също избягах от идеята на темата, но пък си дадох мнението по-горе!!

Нека има мир (Peace бабо) между потребителите на форума! :D
Аватар
vaso_t
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vaso_t » 31 Октомври 2006, 13:35:53

Ето една статия от в-к Сега, която дава малко яснота по спора до тук:

http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0000202
Аватар
vaso_t
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот kukla » 31 Октомври 2006, 13:43:10

Аз пък съм родена на националния празник
на една държава от Европейския съюз.
И целият народ на тази държава вдига
наздравици на този ден. И танцува.
И пее. И пие. И троши порцелан. Е, и?!
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Bodilov_Bodil » 31 Октомври 2006, 14:30:09

"циганите на сапун",

- такова твърдение из речите на сидеров не съм чул, но за циганските / а и не само техните/ безчинства, да, не малко е говорено.

"На тези избори ромите и турците, взети заедно, за първи път не определят резултатите от вота", коментира и лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов пред бТВ.

- да, безусловно, нали точно това коментираме и обсъждаме и ние по форума.

Лидерът на "Евророма" Цветелин Кънчев също уважи кулоарите на НДК, за да засвидетелства принадлежността си към политическата класа.

- точно той беше помилван от сегашния и следващ вице - Марин

Стари лица от отминали периоди в историята на СДС се заемат да градят бъдещето на десницата след поредния разгром на избори. Днес Националният съвет на сините най-вероятно ще приеме обратно в партията Евгений Бакърджиев и други бивши свои.
Освен личности СДС има намерение да погълне и цели формации като БДФ, чийто бивш лидер бе Муравей Радев, съюзите на репресираните, Българска християнска коалиция на Красимир Момчев, Националната синя партия на Александър Янчулев, Социалдемократическата партия с председател Никола Даскалов, РДП, Християн-социалния съюз, Народняшката земеделска партия "Никола Петков". Така синьото ръководство прави опит да се върне към старата си форма отпреди 15 г.

- дерзай, дясно пространство.... ти го гониш през вратата, то идва през прозореца....тинята се завръща!!!!!!!!!!
Аватар
Bodilov_Bodil
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Политика