• Advertisement

откъс от интервю на Б. Борисов излъчено от "Хоризонт"

За политиканите, че се препълни общия форум.

откъс от интервю на Б. Борисов излъчено от "Хоризонт"

Мнениеот velingrad_1 » 2 Ноември 2006, 18:22:51

Б. Борисов:
Сиреч. . . не, аз съм подписал предварително споразумение, което, разбира се, за да стане факт, трябва да утвърди общинският съвет. Но сега разбирам, понеже ми внасят точно материалите, че така, както и очаквахме, защото явно се оказва, че ние сме под турско робство, и смея да го кажа, но няма това да го търпя повече аз, се е намесил Джевдет Чакъров, че нямало вот. Ами да отиде този министър и да застане до комините в Кремиковци и да види какви цветове дим излиза от там. И ако това не е въздействие на околната среда, а балите ще миришат, като при положение, че 2 години стоят в центъра на града, в смисъл в кв. ''Дружба'', това е тероризъм спрямо населението, това е рекет спрямо мен и всички останали. Защото затова ли премиерът ни взе близо 100 милиона от бюджета, за да ги раздаде на другите населени места и да се прави на герой? Нека да си ги даде парите, да си ги дадем на Кремиковци и да си свършим работата. Балите са там, всичко е там. По какъв начин може да го отстраните, как може да стане това?

Просто нямам какво да допълня, мисля, че много точно е казано ''ние сме под турско робство''!
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bgpower » 2 Ноември 2006, 20:37:46

Е знаете го колко е емоционален нашия Бойко...

ПС: Има ли някъде цялото интервю?Благодаря ти

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот AnGeLy » 2 Ноември 2006, 21:12:12

Ееее ама това твойто velingrad_1 си е 4исто насаждане на етни4еска омраза. Някой от модераторите няма ли ти направи забележка най-накрая. Не се ли сещаш, 4е има и български турци, които 4етат този форум, ти как би се по4увствал на тяхно място???
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот tea » 2 Ноември 2006, 21:47:25

аз това понятие "български турци" май не6то не мога да го разбера... :) :) :)
кой както желае така да го приема.....аз съ6то не се 4увстжам особено 6тастлива като 4ета изказванията на някои българи по темата Новото робство, които не могат да оценят българското и заплахата за неговото зали4ажане бавно стъпка по стъпка......
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот AnGeLy » 2 Ноември 2006, 22:05:16

tea написа:аз това понятие "български турци" май не6то не мога да го разбера...

Ами както има немски турци, немски руснаци, така и български турци.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот tea » 2 Ноември 2006, 22:58:22

какви са тези...или са българи или са турци!!!!!!
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот AnGeLy » 2 Ноември 2006, 23:01:11

tea написа:какви са тези...или са българи или са турци!!!!!!

"Ich fühlte mich fremd in der Fremde, aber auch fremd in der Heimat."
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот kukla » 2 Ноември 2006, 23:42:22

AnGeLy написа:
tea написа:какви са тези...или са българи или са турци!!!!!!

"Ich fühlte mich fremd in der Fremde, aber auch fremd in der Heimat."

Е, че и аз се фюлвам така, като се прибирам, ама не тръбя.
Български турци няма. Просто за много от нас българските
мюсюлмани са турци, защо, защото сме тесногръдо скроени,
защото не виждаме по-далеч от носовете си, защото ни е удобно.
Български турци няма. Има българи, изповядващи исляма.
Или искате да кажете, че българите католици са италианци.
Или поляци. А може би германци.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот AnGeLy » 3 Ноември 2006, 00:57:14

kukla написа: Български турци няма. Просто за много от нас българските
мюсюлмани са турци. Български турци няма. Има българи, изповядващи исляма.
Или искате да кажете, че българите католици са италианци.

Не е така kukla. Има помаци има и български турци. Пмаците са българи, които са мюсюлмани, те са признати като религиозно малцинство, а не като национално малцинство. Турците са си турци, роени в България. Не бива да се смесват двете понатия! Все едно да кажем, в Германия няма турци, те са немци, изповядващи исляма.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот bgpower » 3 Ноември 2006, 01:05:59

ИСКАМ ИНТЕРВЮ-ТО!
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот velingrad_1 » 3 Ноември 2006, 11:55:20

ангели,посъветвах те да си обърнеш сателита и към другите спътници,и да погледаш малко и други тв програми.другото което е,в германия "немските турци"
нямат немски паспорти и нямат право да гласуват,докъто при нас те ни избират и президент и правителство.И НЕ НАСАЖДАМ ОМРАЗА. ако си забелязала,което за тебе е доста трудно,аз съм от (виж ми ника),та много от приятелите ми и то големи,са помаци,но те толерират моите възгледи и донякъде са съгласни с мен.
защото те живеят в БЪЛГАРИЯ и имат бг паспорти.нямам нищо напротив някой да се пише турчин и да живее в България,но след като е турчин да върви да си гласува в турция.
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad_1 » 3 Ноември 2006, 11:59:46

бгпауър ,не си спомням в кой сайт го четох,но имаше отзиви по всички бг тивита и радия за това.съжалявам! но се надявам ако се поразровиш,да го намериш някъде
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Alf » 3 Ноември 2006, 12:54:20

velingrad_1 написа:в германия "немските турци"
нямат немски паспорти и нямат право да гласуват.

Мисля,4е се заблуждава6.Много от турците в Германия имат немски паспорти.Преди 1 или 2 година двойното гражданство,доведо до гласуването на закон,който ги постави пред избора немски или турски паспорт!Мисля(не си спомням цифрата то4но),4е около 300000 запазиха турският си паспорт,като по този на4ин загубиха немския.Естествено,те имат право на постоянно местожителство в Германия.
Мисля,4е политиците у нас,създадоха по4ва за сега6ната,ако мога да я нарека "етни4еска вражда".Докато народа се мае и дискутира,те просто(вси4ки партий в парламента) си делят остатъка от баницата!
А бъдете сигурни,4е и тук в Германия обикновените хора не горят от желание да живеят в турски квартал!
Какво е ре6ението?ТОЛЕРАНТНОСТ,ТОЛЕРАНТНОСТ,но разбира се от двете страни. :roll:
Аватар
Alf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vwpolo » 3 Ноември 2006, 13:36:55

Толерантност да, а не анархия. Вижда се, че турските министерства не функционират добре. Българските също, но само вижте стратегическите - земеделие, води и инфраструктура. +обръчите от турски фирми на доган.

Не става дума за етническа нетърпимост, а за явна турска анти-българска политика.

И е нормално като се опарим да подскочим нали?
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот valjo » 3 Ноември 2006, 14:12:46

Първото нещо, което бие на очи, от интервюто на бат Бойко е, че той свързва изреченията, както моят син го правеше на немски първата година след идването в ГЕ. Ама май толкова им е нивото на нашите политици (а и не само - като гледам какви ги нижат журналистите).
Ще ми се да уточня нещо за турците у нас. Не можем да отричаме, че има такива. Това са потомците на онези турци, които са предпочели да останат у нас, вместо да се изселят заедно с изтеглящата се турска армия при Освободителната война. Така че, не можем да отричаме съществуването им. И те естествено имат турско самосъзнание.
Въпросът с помаците е малко по-сложен. Едно време ни учеха, че това са насилствено помохамеданчени българи. Сигурно има много такива. Но имайте предвид, че отоманската империя не е имала изгода и затова не го е правила (поне в сериозни размери) да сменя вярата на раята, точно за да я остави рая - т.е. в подчинено положение. Тук не влиза помохамеданчването на еничарите - то си било чисто насилствено турцизиране и това им е било необходимо.
Със сигурно и имало и много такива, които доброволно са приели исляма. Имайте предвид, че по тези земи (в Родопите) е имало останки от какви ли не племена (траки, гърци, по-късно дошли авари, и др.), които никога не са били напълно приобщени в 1-то и 2-то Български царства, а от там - и към християнството. Затова е било естествено те да приемат драговолно новата религия, която им е дава известни привилегии, поне спрямо раята. Лошото при тях сега е, че и те полека-лека придобиват турско самосъзнание. Друг е въпросът, можем ли да ги упрекваме? Че какво по-привлекателно има в българското самосъзнание?
А колкото до Германия - тук има над 4 милиона турци (родени в Турция или родени в семейства на изселници от Турция), които са с немски паспорти, но с турско самосъзнание.
Така че има както "български", така и "немски" турци.
Лошото е, че няма "немски", "гръцки" или "турски" българи. Говори се за "македонски" и "поволжски" българи, ама май само ние си ги наричаме така.
Но тази тема - какво е станало с българите в съседните ни страни, е достатъчно обширна и сериозна, за да бъде разглеждана отделно
Аватар
valjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Следваща

Назад към Политика