• Advertisement

откъс от интервю на Б. Борисов излъчено от "Хоризонт"

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот AnGeLy » 3 Ноември 2006, 14:22:20

velingrad_1 написа: в германия "немските турци" нямат немски паспорти и нямат право да гласува.

Определено си в голяма грешка. Немските турци са поне 3то поколение тук и вси4ки си имат немски паспорти. Нова, 4е не гласуват, се дължи на факта, 4е не желаят! Освен това velingrad_1 и аз съм живяла в този край, и ако ти си толкова умен, на колкото се правиш, щешето4но поради тази при4ина да разли4аваш помаци и турци!

Ах да и още нещо, не са ни виновни турците, 4е гласуват, а ние, 4е не гласуваме. Българите са пове4е от българските турците и помаци, само 4е 50% от "нашите" не се вдигнаха до урните. Не обвинявай турците за незаинтересоваността на българите!

П.С. А сателитът ми сега към кой спътник е обърнат???
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 8 пъти

Мнениеот velingrad_1 » 3 Ноември 2006, 15:08:56

ангели ,по рано ти казах ,че си по-малко умна отколкото те мислих.продължаваш да затвърдяваш мнението ми,та почна да го втвърдяваш.казах ти също, че има една поговорка,ако не я знаеш,попитай някой,но аз отстъпвам.
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad_1 » 3 Ноември 2006, 15:21:28

Алф,прав си,който прие немски паспорт ,се лиши от турския си.Но скришно ,всички си имат и турски паспорти-нищо не им попречи ,като си отидат,защото почти всички си имат къщи в турция,в отпуск ,да си извадат такива.знам това ,защото година карах турски багаж за турция (мебелно обзавеждане на новите им къщи) и знам с какви паспорти бяха там и с какви бяха тука.дискутирал съм много с младите, родени в гер.не искат да се връщат в тур.,и са убедени ,че там ще се промени всичко .навярно ще трябва да минат доста години ,докъто това стане.

и пак казвам,не мразя никакви етноси и народности,но съм на мнението "всяка жаба да си кряка в нейния гьол"
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот AnGeLy » 3 Ноември 2006, 16:26:46

velingrad_1 написа:ангели ,по рано ти казах ,че си по-малко умна отколкото те мислих.продължаваш да затвърдяваш мнението ми,та почна да го втвърдяваш.казах ти също, че има една поговорка,ако не я знаеш,попитай някой,но аз отстъпвам.

Твоето мнение за мен слабо ме интересува, особено имайки предвид моето за теб :D Абсолютно кверолянтна ли4ност. Всякакви дискусии са излишни :D
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот perekli » 3 Ноември 2006, 16:49:05

AnGeLy, molia te izrazi edna jasna pozizia, stoto nesto tvoite vazgledi sa tu v dve izrecheniiza, tu zapochvash spor s niakoi i v kraina smetka nisto ne se razbira. Kaji kakvo mislish jasnichko i razionalno...
Mnogo te molja, haide sega niama izbori, sedni i si saberi mislite i nedei da tvardish postoianno neleposti, da si nai-mnogo na 25 ot 2 godini si v Germania. Kolko ot saznatelnia si jivot si prekarala v Rodopite? A kakvo vsastnost triabva da oznachava tozi argument, che znaesh vsichko za tamoshnata obstanovka li?

Sorry KREDOR ne RABOTI

Post scriptum: 19:53 06.11.03 i oste ne raboti
Последна промяна perekli на 3 Ноември 2006, 20:53:32, променена общо 1 път
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот AnGeLy » 3 Ноември 2006, 17:25:11

perekli, казах край! И нито съм на 25, нито съм от 2 години в Германия. Освен това поне си изказвам мнението с идеята, 4е някой ден ще се върна в БГ, за разлика от други, които цял живот ще си останат в Германия, но страшно се вживяват в това, да дават нареждания как трябва да се управлява държавата.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот velingrad_1 » 3 Ноември 2006, 18:52:40

:D аман от глупости
Аватар
velingrad_1
Тукашен
Тукашен

Мнениеот pim1985 » 3 Ноември 2006, 19:26:47

Да и аз така казвам,аман от нападки Велинград 1.Бъди малко по-толерантен към чуждото мнение,че вече почваш да биеш на очи :!:
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот aw_neli » 4 Ноември 2006, 12:49:29

Добре де, нали става въпрос за положението в България? И какво насаждане на етническа омраза има в изказването на Б.Борисов? Ами че той квалифицира гласно негласното положение в правителствените среди. Има ли значение кой от какъв етнос е, щом е заел министеско кресло не къде да е, а в БЪЛГАРСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО, КАТО БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИН. И по конституцията на Република България, официалният език в страната България е БЪЛГАРСКИ. Помежду си в къщи може да си се говори ако щете и на занзибарски. Но в държавни институции, да се говори на различен от български език е ... всичко друго, но е и българско държавническо отношение. Етноса си е етнос, но гражданството е БЪЛГАРСКО. И като български граждани, българско правителство, на какъв език да се говори в Българските министества? Стига сме преливали от пусто в празно със смесване на темите и повърхностно интерпретиране с желание да предизвикваме излишни емоционални изблици.
Не знам как се чувствате, но от висотата на министерство да те наречат гяурин...колкото и да ми се иска да не смесвам история с настояще, 500-те години турско робство не могат да ми се изличат от съзнанието.
А пък потомците на предпочелите преди почти 2 века турци да останат в България...да размислят, защо са го направили това предците им. Както и потомците на независимо по каква причина приелите ислямска религия също да отсеят фактите. Законите в която и да е държава са за всички живеещи в нея. Независимо от етнос, националност и вероизповедание.
Щастието не е спирка, която можеш да достигнеш, а начин на пътуване!
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Alf » 5 Ноември 2006, 22:32:51

и пак казвам,не мразя никакви етноси и народности,но съм на мнението "всяка жаба да си кряка в нейния гьол"[/quote]

velingrad_1,напълно те разбирам.това,което мен ме смайва е,4е пове4ето от тук родените се "правят" на по-турци от тези,които живеят в Турция.това не мога да го разбера,те са родени тук и тук са ходили на у4или6те и въпреки това,за тях Турция е родината им!Някак си не мога да го разбера. :(
Съгласна съм с по-горното ти твърдение,но май Европа,като цяло, е изправена пред този "проблем".Къде ли 6те му излезе края?Война на етни4еска основа?!Надявам се да не е така.Но като гледам американците,как са я подкарали, ми се изправя косата 8O
Аватар
Alf
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Политика