• Advertisement

Империята отвръща на удара

За политиканите, че се препълни общия форум.

Империята отвръща на удара

Мнениеот stereo_girl » 29 Ноември 2006, 21:23:09

Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот bgpower » 29 Ноември 2006, 21:30:45

За мен това е напълно нормално, а пък и вече и като гражданин-бъдещ-член на ЕС имам интерес и разширяването да не става така лавинообразно. Донякъде ние се възползвахме, но в последните години наистина малко се попретупаха нещата и ако се продължи така, всичко това ще загуби смисъла си, а ние всички не искаме това, нали?

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот stereo_girl » 29 Ноември 2006, 21:36:01

Така е. Нямам нищо против турците, но смятам, че Турция е една дооооста огромна държава и не знам дали ЕУ ще се справи и с нея...
ПС Хвърлете по едно оче на коментарите под статията. Educational са ;)
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bitburger » 29 Ноември 2006, 21:50:48

Аз съм "за" членство на Турция, но някъде по-нататък, най-рано след 500 години.
:shock: :shock:
Аватар
bitburger
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот stereo_girl » 29 Ноември 2006, 21:57:01

Много перспективно :D
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 29 Ноември 2006, 23:26:12

ами те нашите комшии и без тва са плъзнали като хлебарки в кухнята на Германия...

абе да си гледат работата. За мене ЕС ще върви само надолу от тука нататък.
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Ventzi » 29 Ноември 2006, 23:37:39

Уж се очаква "демокрацията" и капитализма да изчерпат ефективността си в следващите десетилетия, но според мен може би и доста по-рано от очакването ще настъпи катаклизъм, просто крайността ще удари на камък в един момент. Понякога се замислям колко сме щастливи в третия свят, с очи отворени за всичко, което не може да се каже с пълна сила, за една Германия, примерно.
I raise up in stern invasion the standard of the strong!
Blessed are the strong, for they shall possess the earth - Cursed are the weak, for they
shall inherit the yoke!
Аватар
Ventzi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lubo_kranchew » 30 Ноември 2006, 00:39:46

Аз като бъдещ, член на ЕС съм "за" приемането на Турция. Първо защото ми се вижда лицемерно точно ние дето не сме влезли още да затваряме вратите на ЕС за другите народи особено пък и наши съюзници, второ защото ще падне още една граница а и на Европа и трябва работна сила с това застаряващо население и трето в ЕС вече има голямо количество "странни" държави. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот pim1985 » 30 Ноември 2006, 01:02:22

В никакъв случай Турция не трябва да влиза в ЕУ.Ние за какво ще влизаме тогава.Те ще ни погълнат и целия Балкански полуостров.Това е целта им.Не ме разбирайте грешно,нямам нищо против турците,тези примерно които са в БГ ги смятам за европейци и "наши хора",но цяла Турция да ми се нанесе в Еу,не благодаря.Та нали това беше стремежа на балканските държави.Да се изплъзнат от примката на Турция и Русия? :shock:
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот sworn_enemy » 30 Ноември 2006, 01:29:45

3% от турция лежи в Европа, нека тези 3% влезнат,
останалите да влзиат в Арабската лига или Здружениете на фундаменталистите от
Анадола, с щаб най-голямата землянка в селото, междудругото те са си в ЕС много преди нас, за 3-4 милиона, които са, още толкова живеят от тях в самата Турция, по сметка една България от турци вече е там !!!Айде честито...
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот Barby » 30 Ноември 2006, 02:00:30

lubo_kranchew написа:Аз като бъдещ, член на ЕС съм "за" приемането на Турция. Първо защото ми се вижда лицемерно точно ние дето не сме влезли още да затваряме вратите на ЕС за другите народи особено пък и наши съюзници, второ защото ще падне още една граница а и на Европа и трябва работна сила с това застаряващо население и трето в ЕС вече има голямо количество "странни" държави. :)

:roll: Наши съюзници!??????? От кога Турция стана наш съюзник???? А за работната ръка.... в Германия има 12 % безработица......пък и в новите страни членки има достатъчно работна ръка!
Аватар
Barby
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mottor » 30 Ноември 2006, 02:46:43

След 500 години няма нужда Турция да влиза в ЕС, защото в ЕС ще живеят само турци.
:lol:
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот tea » 30 Ноември 2006, 12:05:41

напълно съм съгласна с sworn_enemy, къде са тръгнали тези.......( сама си го цензурирам тук :)) мин. предпоставка, ако може така да се наре4е така е, да си георафски в европа !! Да ходят да си 4ленуват в азиатски съюз !! Те нямат никакви об6ти схващаниа и възгледи с останалите страни 4ленки. Като погледне 4овек 4исто и просто ,само от тази гледна то4ка мюсолманството се разли4ава коренно от на6ите религии и както се изразява моя съквартирант немец...мирогледът им и на4ина на мислене са 500 г. назад а дори и о6те в каменната Ера....напълно съм съгласна с него ! Ако Турция влезе в ЕУ...да се надаржаме яко :) :) :)
tea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lubo_kranchew » 30 Ноември 2006, 23:22:48

sworn_enemy написа:3% от турция лежи в Европа, нека тези 3% влезнат,
останалите да влзиат в Арабската лига или Здружениете на фундаменталистите от
Анадола, с щаб най-голямата землянка в селото, междудругото те са си в ЕС много преди нас, за 3-4 милиона, които са, още толкова живеят от тях в самата Турция, по сметка една България от турци вече е там !!!Айде честито...

1.Географското положение от самото му създаване е само формалност за ЕС. Ако се държи да влизат само европейски територии би трябвало да изключим Кипър, 20% от Франция, 8% от Великобритания. Трябва ли Франция - една от основателките на ЕС да се откаже от 20% от територията си за да остане в ЕС?
А ако продължим в същия дух трябва ли България да членува в НАТО, т.е. Северно-атлантическия пакт като нито е на север, нито на Атлантика?

2.За тези които не знаят Турция е наш съюзник точно в НАТО! Тя станала член на алианса дори преди Германия и Испания и мноооого преди България.

3. В Германия може и да има безработица, но във новите членки на ЕС определено има недостиг на работна сила. Аз лично препочитам туците да заместят българите, които ще емигрират към ЕС след влизането. Китайците и африканците са ни някакси по-далечни.

4. Ако си мислите, че влиянието на Русия и Турция ще изчезне с влизането в ЕС, това няма да стане. Да ви припомня - 90% от икономиката ни зависи от руските ресурси и около 90% от българите слушат турска музика и мятат гюбеци.

5. Е и какво им е на турците. Хора като хора. По много точки са по за ЕС от колкото българите. Да сте чули за корупция и престъпност сред турските управници например?
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот pim1985 » 30 Ноември 2006, 23:40:39

Абе едно не мога да разбера,хем си за онзи циркаджия Сидеров,хем искаш да се обвързваме с арабите и турците.Абе каквото и да става,аз ще се боря със сетни сили за невлизането на Турция в ЕУ(не че знам как,ама ще го измисля :wink: )И са пълни глупости,че 90 процента от българите слушали турска музика.Не турска,а балкански ритми,премесени с западноевропейско звучение :D :D :D

П.С.Че как ще има обвинения за корупция,ти я кажи нещо против държавата и си вече в затвора.Да не говорим за незачитането на човешките права,за убийствата на хиляди арменци,кюрди и асимилацията на българи и гърци.Турция в ЕУ-айде нема нужда.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Следваща

Назад към Политика