• Advertisement

Империята отвръща на удара

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот perekli » 30 Ноември 2006, 23:45:18

любо, ти знаеш какво и защо всъщност пишеш!
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот monarcha » 1 Декември 2006, 01:35:02

Едно негърче се овъргаляло в чувал с брашно и радостно отишло да се покаже на майка си. Вместо да му се зарадва, майка му го пребила от бой, а негърчето от своя страна казало:
- Само от 15 минути съм бял, а вече мразя черните!
Аватар
monarcha
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vwpolo » 1 Декември 2006, 13:40:02

И решили тогава група европейски мижетурки - днеска имаме скапан европейски съюз, пълен с всякаква паплач и световна измет. Утре ще продължим да си бъдем скапан безсмислен европейски съюз, обаче ще приемем и Турция...
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 2 Декември 2006, 00:35:09

monarcha написа:Едно негърче се овъргаляло в чувал с брашно и радостно отишло да се покаже на майка си. Вместо да му се зарадва, майка му го пребила от бой, а негърчето от своя страна казало:
- Само от 15 минути съм бял, а вече мразя черните!

Е това е много точно! Влезли Сульо и Пульо в ЕС със сумати условия и сега ще се правят на най-големите големите европейци и ще разправят, че другите Сульовци и Пульовци вече не ставали за европейци.

Естествено ЕС работеше много по-добре като бяха само 7 горе-доло с еднакъв стандарт държави, ама сега като са 27 вече една държава повече или по-малко голяма работа. Да му мислят германците дето искат мнозинство да са по институциите, българите така или иначе ще сме си малцинство.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот Mottor » 2 Декември 2006, 01:45:27

Ще цитирам: който не познава историята я повтаря.
Да не отварям голямата тема за нашата история. Какво стана от 60-те насам след като германците поканиха турците "времено" да работят тук. И си помислете какво ще стане с още 80 000 000 такива.

Колкото до Европа, ние сме европейци откакто съществуваме като нация, така че от глупави сравнения няма нужда.
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот pi4 » 7 Декември 2006, 19:31:11

perekli, любо да не е двоен агент?! много му са странни разсьжденията за "цист" БЬЛГАРИн, то кой може да каже колко % е 4ист...но тук май има доста яка при4ина за тези коментари!
Аватар
pi4
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот pim1985 » 7 Декември 2006, 20:28:47

Любко,ние имаме право да сме в ЕУ,ако ще и с 500 предпазни клаузи.Ние сме люлката на Европа и не искам да ни сравняваш с някакви башибозуци.И спри с тия натяквания за близост с Русия и арабите.Баста :evil:
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pepi21 » 7 Декември 2006, 22:29:47

pim1985 написа:Любко,ние имаме право да сме в ЕУ,ако ще и с 500 предпазни клаузи.Ние сме люлката на Европа и не искам да ни сравняваш с някакви башибозуци.И спри с тия натяквания за близост с Русия и арабите.Баста :evil:

на гол тумбак, 4ифте пи6толи :)
Аватар
pepi21
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lubo_kranchew » 7 Декември 2006, 23:39:05

pim1985 написа:Любко,ние имаме право да сме в ЕУ,ако ще и с 500 предпазни клаузи.Ние сме люлката на Европа и не искам да ни сравняваш с някакви башибозуци.И спри с тия натяквания за близост с Русия и арабите.Баста :evil:

1.Люлката на Европа не е България, а е Гърция. И историята ни и постиженията в културата, науката, политика и в която и да било сфера са незначителни в сраванение с гръцките. И България е била велика държава, но втората бълграска държава е бледа сянка на първата, а третата ако е ваобще държва е бледа сянка на втората.

2.В Турция башибозуци няма поне от 100-тина години, а и тогава като процент са били относително малка част от населението. Владели са не преди 120 години, но това не е причина да ги считаме и днес за врагове. Щом французи, германци и англичани могат да са заедно в ЕС, защо ние да не сме в ЕС с турците? Още повече Туция е наш съюзник в НАТО, след като можем да сме заедно във военен съюз защо да не може да сме в заедно и в икономически съюз?

3.Виждам че една от основните европейски ценности "толерантността" към различните от тебе хора не ти е присъща, европеецо! От турците, които познавам и тук и в България мога да твърдя, че са доста честни, работливи и почтени хора, дори може би повече от българите. Най-малкото не съм чул напоследък за фрапиращо престъпление извършено от турчин.

4.Аз имам собствено мнение за нещата за които пиша, и то не съвпада нито напълно с това на Волен Сидеров, нито с това на Ахмед Доган, нито с това на Петър Стоянов. Смешно ми става, че хората дето ме определиха за атакист и плюеха по "фашиста" Волен Сидеров сега се чудят дали съм "чист" българин. Но здраве да е, за някои нещата са само бели или черни и все ще се опитват да вкарат хората в някакъв калъп.

П.П. Уважавам правото на мнение на хората, които са против влизането на Турция, но дайте някакви сносни аргументи. Целта на форума все пак е да водим дискусия, а да се нападаме един друг.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pim1985 » 8 Декември 2006, 06:06:35

Искам само да ти кажа,че ние сме люлката и по-точно тракити(кръвта им тече във вените ни)чиято култура и писменост е била умело заличена от лукавите гърци,които си преписват всяко едно постижение на древен народ преди тях.Чуството за толерантност си го запази за някои други избори.Искам да сме като поляците,където не се дава възможност на чужденец или човек от друг етнос да се меши в държавните дела,искам да сме като гърците да не допускаме да се базикат македонците с историята и да подчиняваме всички етноси без да им даваме глас,искам да сме като французите,които издигат в култ нацията си и я защитават по всички показатели.Ето това наричам аз европейци.Нали знаеш принципът на Европа-различни,но обединени,но не и подчинени или още по-малко поставени пред свършен факт.Не ме разбирай грешно,нямам нищо против турците,имам много приятели,но повече от търговски партьори на ЕУ не може да бъдат.Те не са европейци и не заслужават да бъдат част от ЕУ.И ти казвам за последен път-не на ислямски фундаментализъм и руски утопии.

П.С.Как ще коментираш избитите арменци,кюрди повреме на "Светска Турция" или постоянните хвърлени в затвори журналисти,опитали се да критикуват държаната политика или мястото на жената в обществото(не ми излизат с номера,че са има ли жена премиер,всички знаем за какво става реч)А за новата политика на тотална ислимизация от страна на правителството да кажеш нещо?
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lubo_kranchew » 9 Декември 2006, 16:09:39

pim1985 написа:П.С.Как ще коментираш избитите арменци,кюрди повреме на "Светска Турция" или постоянните хвърлени в затвори журналисти,опитали се да критикуват държаната политика или мястото на жената в обществото(не ми излизат с номера,че са има ли жена премиер,всички знаем за какво става реч)А за новата политика на тотална ислимизация от страна на правителството да кажеш нещо?

Естествено че съм негативно настроен срещу всяко убиване на хора. Но в случая пак говориш за далечно минало. Арменския геноцид е бил около 1917 година, а проведения от флагмана на ЕС - Германия геноцид е доста по-скорошен 1936-1945. Никой не казва обаче, че заради избиването на евреите, германците не са никакви европейци и не заслужават да са в ЕС. Има и още един забележителен факт: По време на арменцкия геноцид България е била съюзник на Турция в рамките на "Централните сили", както и в момента в НАТО.
Мястото на жената в обществото си е проблем на туркините, нито съм жена нито пък съм от Турция, така че изобщо не ме интересува.

П.П. За какви руски утопии говориш, и за какви ислямски ??? Ако е за комунизма, то той е измислен от германци, руснаците са имали само нещастието да им бъде приложена тая утопия. Така че това си е чисто германска утопия.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bitburger » 9 Декември 2006, 16:28:04

lubo_kranchew написа: Но в случая пак говориш за далечно минало. Арменския геноцид е бил около 1917 година, а проведения от флагмана на ЕС - Германия геноцид е доста по-скорошен 1936-1945. Никой не казва обаче, че заради избиването на евреите, германците не са никакви европейци и не заслужават да са в ЕС.

От немците през Втората Световна моите баби и дядовци не са били особено засегнати, всичко е траело не повече от 6 години. Но от турците са страдали 25 поколения българи. Аз мисля че съм длъжен към тези 25 поколения да не забравям. Ако тръгна да се гушкам с турците сега, моите деди ще се обърнат в гроба. Поне още 500 години башибозуците не трябва да влизат в Европа!!
:shock: :shock: :shock:
Аватар
bitburger
Тукашен
Тукашен

Мнениеот pim1985 » 9 Декември 2006, 18:26:57

Ами доколкото си спомням германците са си признали за убийствата на евреи,нали?А турците се сърдят,когато франсетата или светът им го натяквата ,а те не си признават :?: Разбираш ли къде е разликата,а за избитите кюрди и хвърлените в затвора неудобни на правителството граждани.А за опожарените квартали с гръцко население и за хилядите избити и изселени гърци(за погромите в Измир да си чувал нещо)А за руснаците,не благодаря,както казват поляците,там където е минал руски ботуш,трева не расте. :(
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот tonic » 9 Декември 2006, 19:53:19

колкото и различни до момента възгледи да съм изповядвала с Кранчев, ми се налага да призная, че сега го подкрепям, ние трябва да подкрепим Турция да влезе в Европа...първо защото в най-новата ни история тя ни подкрепи - не само за НАТО, но и въобще...и второ, защото за нас е изгодно - да не бъдем външна граница на съюза...а тея работи с башибозуците и други такива са анахронизъм и който иска да се занимава с тях да се занимава и да ни остави да си гледаме интереса сега и тук....моля
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот bitburger » 10 Декември 2006, 01:15:51

tonic написа:колкото и различни до момента възгледи да съм изповядвала с Кранчев, ми се налага да призная, че сега го подкрепям, ние трябва да подкрепим Турция да влезе в Европа...първо защото в най-новата ни история тя ни подкрепи - не само за НАТО, но и въобще...и второ, защото за нас е изгодно - да не бъдем външна граница на съюза...а тея работи с башибозуците и други такива са анахронизъм и който иска да се занимава с тях да се занимава и да ни остави да си гледаме интереса сега и тук....моля

Тоник, защо е лошо да сме външната граница на ЕС? Гърците са стара членка и макар че са изолирани се развиваха добре и не се оплакват. А от последното ти изречение си личи че смяташ че единственото лошо нещо с Турция е миналото, а всичко останало е в наш интерес. Но можеш ли да кажеш и едно предимство за нас българите от приемането на Турция? Богатите държави имат интерес от разширяване, защото ще могат да продават повече от продукцията си от отрасли където произвеждат доста ефективно (тоест с ниски разходи), а отрасли където са по-малко ефективни могат да пренесат в новите членки и да ползват евтиния им труд и така да постигнат ефективност и там. Но ние? Нашата индустрия още не е стъпила на краката си. Няма и да стъпи ако нахлуят евтините турски стоки без мито. Значи не ние на тях ще продаваме ами те на нас. А пък когато западните фирми решават къде да си отворят дъщерна фирма, ще изберат... Турция, а не нас.

И къде ни е интересът от влизането на Турция в цялата работа???

:?: :?: :evil:
Аватар
bitburger
Тукашен
Тукашен

ПредишнаСледваща

Назад към Политика