• Advertisement

"На мен власт не ми трябва....

За политиканите, че се препълни общия форум.

"На мен власт не ми трябва....

Мнениеот velingrad » 4 Декември 2006, 00:11:37

3478 участници в Учредителния конгрес на партия ГЕРБ единодушно гласуваха за създаването на политическа партия и приеха политическата програма, представена от неформалния лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, предаде репортер на БГНЕС.

"На мен власт не ми трябва, но на вас ви трябва. Използвайте ме, за да вземем властта и следващия път да напълним правителствената ложа тук в тази зала, заяви Борисов.

Той обяви, че ГЕРБ ще е партия на борбата срещу корупцията, организираната престъпност и партия на истинските реформи. Насилието срещу децата е причина ГЕРБ да изведе като свой приоритет налагането на ценностите и значението на семейството за българското общество.

Борисов представи основните идеи в програмата на партия ГЕРБ като акцентира върху това, че сегашните политически партии са изхабени, а формулата 8:5:3 е грабеж за държавата. ГЕРБ ще е гарант, че всички способни хора ще могат да се включат в управлението на страната.

Според Борисов ако партията дойде на власт децентрализацията ще е първото й политическо действие. ГЕРБ ще работи за съществено намаляване на държавната администрация. Нулева ставка на Данък печалба при пълно реинвестиране на печалбата, 10% данък върху доходите и 800 лева необлагаем минимум, премахване на данъците върху авторските права, даренията и наследството, намаляване на общата осигурителна тежест до 10% и нови правила за възстановяване на ДДС е залегнало още в икономическата програма на ГЕРБ.

ГЕРБ ще е гарант, че всички способни хора ще могат да се включат в управлението на страната
ГЕРБ ще е гарант, че всички способни хора ще могат да се включат в управлението на страната
"Страшно съм възмутен от нашите политици, защото нито един от тях не пристигна в Брюксел в деня когато Европейският парламент гласува предложението на докладчика за България Джефри ван Орден за осеммесечно отлагане затварянето на 3 и 4 блок на АЕЦ "Козлодуй" и затова само четири гласа не стигнаха. Жал ми е, че за 4 гласа допуснахме да загубим осеммесечното разсрочване и така от енергиен център на Балканите ние ще трябва да търсим енергия. Затова аз питам за какво ти е да ставаш премиер на обран бостан", коментира Бойко Борисов.

По-добре да разсекретят досиетата веднага, защото ние като дойдем ще го направим веднага, каза Борисов и зададе въпроса какво общо има един посланик с националната сигурност и защо посланиците трябва да са служители на службите. Борисов обяви, че той е за това на посланически места да бъдат назначавани млади, образовани и необвързани професионалисти. "Тези посланици какво шпионират там, да си ги прибират, за да си отидат в пенсия и да дадат път на младите", коментира още Борисов.

Актуално.com
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bgpower » 4 Декември 2006, 00:29:34

Най-късно до половин година ще знаем на къде вървят нещата - някога много парти бяха създавани с тези идеи. А и подкрепата за ББ няма нищо общо с подкрепата за ГЕРБ - едната в двуцифрена, а другата - в едноцифрената област.

Нека просто видим...
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот AnGeLy » 4 Декември 2006, 00:31:39

ГЕРБ, ти си надежда
в теб е нашата вяра.
ГЕРБ, България е в нас
и ни зове в този час.
ГЕРБ нас ни повежда
ГЕРБ евронадежда,
с теб изгрява светлина
в нашия дом и сърца.

Това е химнът на партия ГЕРБ, който ще бъде изпят на живо от хор в НДК. Автор на текста е Лозан Такев, а композицията и аранжиментът са на Митко Щерев.

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-02&article=170181

Болна работа :(
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот copland » 4 Декември 2006, 00:49:06

Искам да се запиша в тази партийна организация, която няма да да ме "зове", да ме "повежда", която няма нужда от моята надежда, нито аз от нейната. Всичко останало Оруел отдавна го написа.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот AnGeLy » 4 Декември 2006, 01:11:22

copland написа:Искам да се запиша в тази партийна организация, която няма да да ме "зове", да ме "повежда", която няма нужда от моята надежда, нито аз от нейната. Всичко останало Оруел отдавна го написа.

...и която няма да ни "оправя"!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Dickinson » 4 Декември 2006, 04:40:27

и то за 800 дни :P
Аватар
Dickinson
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Dura_lex_Sed_lex » 5 Декември 2006, 15:09:38

Болна работа не ми оттатъка, направо смешно и трагично. Жалко, че както е тръгнало и на ББ ще му повярват. Иначе какво повече да се каже, много яка статийка има в Сега:http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2490§ionid=5&id=0001101
без коментар, умните да си правят поуките
:lol:
"Когда человеку лежать на одном боку неудобно – он перевертывается на другой, а когда ему жить неудобно – он только жалуется. А ты сделай усилие: перевернись!"
Аватар
Dura_lex_Sed_lex
Тукашен
Тукашен

Мнениеот perekli » 5 Декември 2006, 17:21:52

ГЕРБ политически феномен или закономерност?

занимава ме въпроса, дали герб е необходимост породена от вакуум в политиката или целите и са наистина конструктивни.
от една страна претеглям на везните фигурата на Б.Борисов - мнoгoкратен съдружник в охранителни фирми, но изглежда да има и сериозното желание в широки слоеве на населението такава партия да съществува.
в политическата върхушка май определено има сигнали на безпокойство, че така тихичко работещия механизъм на управление може да бъде разбит.
наистина най-вярно сте покаже времето, обаче ми е интересно да науча какви са вижданията на моите съфорумци сега

@P.S. Pimerle, не е лошо човек да си подбира думите, щото да се изкажеш пренебрежително е най-лесното нещо на този свят. не искам да отдавам случилото се на липса на комуникативна култура
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Martin_M » 5 Декември 2006, 17:44:47

Поредната популистка партия.
Атака № 2 :shock:
Аватар
Martin_M
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Dura_lex_Sed_lex » 5 Декември 2006, 18:07:10

:thumbup: Абсолютно съгласен, ББ е просто по-умереният вариант на Сидеров, това неговото си е популизъм par excellence.
Кметуването му показва и тепърва ще го затвърдява, че той колкото и да мърмори срещу статуквото в никакъв случай не е някаква по-добра алтернатива. Та той просто няма какво да предложи освен празни приказки и всеобщо известни констатации. да не говорим, че хич не ми допада, това негово изживяване като някакъв непогрешен бог (мдр малко тип Костов, който тъкмо е един от основните му уж опоненти), нека ичакаме изборите да, но тая партия не е нито необходимост, нито пък реална алтернатива с конструктивни цели. И тея приказки за минималния необлагаем доход..800лв в скоро време и след това 1000..и изобщо само да не извижеем втори "800 дни", но с малко попроменен сценарий
"Когда человеку лежать на одном боку неудобно – он перевертывается на другой, а когда ему жить неудобно – он только жалуется. А ты сделай усилие: перевернись!"
Аватар
Dura_lex_Sed_lex
Тукашен
Тукашен

Мнениеот AnGeLy » 5 Декември 2006, 20:23:00

perekli, въпросът ти е абсолютно клише. Провокирай ни с нещо по-интересно. Просто този израз "политически феномен или закономерност" е стар, колкото света, и безкрайно изтъркан.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Barby » 6 Декември 2006, 03:49:02

Давай Бойко в теб ни е надеждата!!!!!
Аватар
Barby
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pim1985 » 6 Декември 2006, 19:03:00

Мафиот,че и мутра,че и бившо ченге.Доста ми е противен,съжалявам но го поставям на едно с БСП,Воленчо и тем подобните измислени партии.Трябва да сме малко крайни,за да не може ей такива измислени политици да ни се качват на главата.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kanchev » 8 Декември 2006, 00:06:09

Тва е нова партия,оформена около една доста известна личност.Също така ББ се ползва и с доста висок процент на обществено доверие.Трябва да прибавим и тва ,че партията не се е компрометирала чрез управление.
Като цяло стуацията ми напомня на тази с появата на НДСВ,и очаквам ГЕРБ ако не да спечелят следващите избори,то поне да са на второ място.
kanchev
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Политика