• Advertisement

"България - Далечният Изток на Европа"

За политиканите, че се препълни общия форум.

"България - Далечният Изток на Европа"

Мнениеот peritektikum » 8 Декември 2006, 16:47:03

Аватар
peritektikum
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот pim1985 » 8 Декември 2006, 18:01:17

Ми какво да коментираме,всеки си има право на гледна точка,ама нека не забравяме,кого мрази Европа повече от 70 години вече :wink:
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот stereo_girl » 10 Декември 2006, 15:13:28

Освен, че сме далечни и корумпирани сме били :

http://dnes.dir.bg/2006/12/10/news1054607.html
Аватар
stereo_girl
Роден писач
Роден писач

Re: "България - Далечният Изток на Европа"

Мнениеот tonic » 10 Декември 2006, 22:05:35

peritektikum написа:http://mediapool.bg/show/?storyid=124171 :?

аз си мисля, че е любопитно човек да прочете новата си история през очите на чужденец, защото си мисляя, че сме доста обременени с предразсъдъци още от училище
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот pim1985 » 11 Декември 2006, 00:34:27

И кое ние обременното?Това,че имаме национално самочуствие и гордост или че не искаме да загубим идентичността си сред морето на глобализация!Девизът на Европа е РАЗЛИЧНИ,но ОБЕДИНЕНИ :!:
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Amphibia61 » 11 Декември 2006, 06:59:02

pim1985 написа:И кое ние обременното?Това,че имаме национално самочуствие и гордост или че не искаме да загубим идентичността си сред морето на глобализация!Девизът на Европа е РАЗЛИЧНИ,но ОБЕДИНЕНИ :!:

от така наречения Девиз.... България не може да си загуби идентичността, но може да си има едно на ум.
"Повишеното ни Внимание към Европа, кой какво за нас си мисли" това е което голяма част от мислите ни в момента заема и .....лошото е че ни се отклонява по този начин Погледа от едно важно Петно в югоизточната част на БГ, което отдавна мисли... относно нашата Идентичност.
Цитат от “България – Далечният Изток на Европа”
"...С фатални последствия, споделя тъжно д-р Апелиус – нещастниците не знаят и друг детайл в тази семпла система: българските граничари имат заповед да стрелят на месо по напускащи комунистическия рай..."

интерес възбужда Книгата, въпреки че доста работи си е навил на ума Автора ... само че едно нещо е забравил да уточни. От Българското Контраразузнаване си гризят ноктите и еврейците.
Аватар
Amphibia61
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Schnuffelchen » 21 Декември 2006, 13:05:37

страницата на автора е: http://www.appelius.de/pages/section_1pag.html

негова статия в Tagesspiegel:
http://www.tagesspiegel.de/politik/archiv/10.03.2003/472274.asp

Wirklich gerne spricht niemand darüber, denn ausnahmslos jede bundesdeutsche Universität ist an der Aufnahme ausländischer Studierender interessiert.
.....
Die meisten von ihnen kommen momentan aus China, aber auch in den osteuropäischen Ländern gilt das Studium in Deutschland noch immer als attraktiv.
....
Fakt ist, dass die meisten ausländischen Studienplatzbewerber wegen mangelnder Deutschkenntnisse abgelehnt werden. Auch das hat sich inzwischen herum gesprochen und Fälscher auf den Plan gerufen. So überrascht es nicht, dass man in vielen Ländern neuerdings auch gefälschte Sprachzertifikate erwerben kann. Die BWL-Studentin Vessela Tsvetanova hat in ihrer bulgarischen Heimatstadt Pleven sogar von der Existenz kleiner Firmen erfahren, die den Studienbewerbern der Einfachheit halber gleich alle fehlenden Dokumente fälschen, die erforderlich sind, um in Deutschland anerkannt zu werden. Die Balkanrepublik gilt unter Experten schon lange als Fälscherparadies.
Аватар
Schnuffelchen
Тукашен
Тукашен

Мнениеот pim1985 » 21 Декември 2006, 14:22:47

Абе защо... не си гледа работата
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 21 Декември 2006, 14:34:56

:lol: :lol: :lol:

Хората може и да са изобретателни тук, ма все пак мисля е ясно, че подобни случаи са под 1% от общия брои кандидатстващи. А и мисля подобен тип квалификации са малко неуместни..., но за съжаление сме свикнали.

Поздрав,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот balla » 5 Януари 2007, 13:02:41

Книгата си я купих по нова година и направо се уплаших като почнах да я чета.
Тук не става думе че сме "Далечния изток" по манталитет ами че сме некъдърни, брутални, корумпирани индианци. Прочетах до някъде книгата и реших, че е трябва да драсна едно мейлче до бълг. посолство в Гер. , външно министерстви итн. Приканих ги да защитят итересите на България и да санкционират гер. държава / издателство / автор.
Отговор си чакам и до днес.

Между другото се наложи да припомня на Автора на книгата, че именно германските племена са били варвари на времето, ако не може да си спомни, може да си пусне да гледа битката в началото на филма "Гладиатор" :D

Автора май изобщо не ходил до БГ а си позволява да пише за нашата история, предимно си служи с извлечения от германските медии по тогавашно време. А медиите са писали познайте какви хубави работи за БГ, впрочем днес не е по различно.

Ето факти, за които поне аз не знам:
-Избили сме стотици хиляди пумаци и мусюлмани след освобождението
-Пращали и сме подпомагали буквално "терористи" в Македония, дори нашите терористи избили с бомба цяло село невинни турски цивилисти в Маке.
-Екстрадирали сме хиляди еврей 1943 от "окупираните български земи" за да им се "радват в родината на автора Германия". После уточнява, че от територята на България не сме пращали Евеи, обаче не заради народа ами защото цар Борис така решил. А нали все пак Борис има немска кръв.
-И така на мен ми мина желанието да видя България от черногледа на коня с капаци имащ титлата доктор в Германия.

Една книга имаща за цел да смачка България и нейния народ пред очите на Европа и да задоволи егоизма и предрасъдъците на тесногърдите Германци.
Аватар
balla
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот isisito » 5 Януари 2007, 13:10:59

Поредното потъпкване на страната ни.Направо съм възмутена.
Но balla, мисля, че никой няма да си мръдне пръста.
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот mammamia » 5 Януари 2007, 14:03:31

isisito написа:Поредното потъпкване на страната ни.Направо съм възмутена.
Но balla, мисля, че никой няма да си мръдне пръста.

Стига сме се "пенили" само тук във форума,нека пуснем една подписка протест.Кой се наема?Azbuk къде си?Yura?
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 5 Януари 2007, 14:23:23

Ама вие нещете и да разберете, че тея подписки са за нищо и вършат работа само пред Арменския поп, или поне за мен е така :) Подписките не са активната гражданска позиция...

:oops:

Поздрав,
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот mammamia » 5 Януари 2007, 14:38:15

bgpower написа:Ама вие нещете и да разберете, че тея подписки са за нищо и вършат работа само пред Арменския поп, или поне за мен е така :) Подписките не са активната гражданска позиция...

:oops:

Поздрав,

Добре де,кое е активна гражданска позиция?Да се логнем 100тина потребители,всеки поотделно, на неговата страница и активно граждански да го напсуваме? :oops:
Дай идея!Ама от активните,не само да пускаме мехур4ета във форума. :D
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 5 Януари 2007, 15:28:19

Ми не за друго - и подписките са, ама не и тези в Интернет. Като има протест по улиците се забелязват, като стачкуват синдикатите се вижда, ама всичко по интернет хем е наистина виртуално, ама и протеста си остава такъв.

Конкретна идея нямам...

Поздрав,
Изображение

Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Следваща

Назад към Политика