• Advertisement

Ахмед Доган обяви, че през 2007 г. се оттегля от политиката

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот Yura » 16 Декември 2006, 13:13:35

В предаването "Панорама" на БНТ лидерът на ДПС Ахмед Доган обяви, че през 2007 г. възнамерява да се оттегли от политиката. Той посочи, че интелектуалците се включват в политиката само в критични ситуации.

Според Доган след влизането на България в Европейския съюз ще настъпи нормален период в развитието на страната и в технологията на правене на политика. При тези обстоятелства той не вижда собствената си реализация в тази сфера. В предаването лидерът на ДПС изрази виждането си за необходимостта от модерен български национализъм.

Според него започват процеси, които са контрапункт на това, което става в Европа като криза на идентичност и толерантност.

Доган определя национализма като естествен процес в правенето на политика. След приемането на нови страни членки Европейският съюз се изправя пред един фундаментален проблем - мултикултурност.

До този момент Европа няма форма за разрешаване на евентуални конфликти и разминаване на етнооснова. Хоризонталното разширяване на общността трябва да се съчетае с усвояване на базови ценности, които са общи за всички, смята Доган. И ние тук трябва да си намерим мястото като нация и държава.

Actualno.com

Не го вярвам това,а дори и да се оттегли,той и само той ще продължава да дърпа конците в ДСП.Човечеца толкова време я гради тази мрежа от обръчи,фирми,подставени лица по всички етажи на власта,че е време вече само и да прибира плодовете от свършеното.........
Аватар
Yura
Модератор
Модератор

Снимки: 287
Статии: 50
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 33 пъти

Мнениеот bgpower » 16 Декември 2006, 13:32:02

Не мога да отрека, че като прочетох новината се зарадвах, но че изцяло ще се оттегли и аз не мога да повярвам. ДПС=Доган и обратно...
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот aw_neli » 16 Декември 2006, 13:40:19

Доган и интелектуалец?????????????
Всъщност...всеки гледа от своята си камбанария...
Боже, пази науката и културата от такива "интелектуални" убийци.
Дано на следващите избори да сме по-разсъдливи и по-малко разединени.

Личното ми мнение е, че е добре не само да напусне политическата сцена, а и пределите на страната ни. Но, де тоя късмет...
Щастието не е спирка, която можеш да достигнеш, а начин на пътуване!
Аватар
aw_neli
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivo_petkov » 17 Декември 2006, 21:14:24

Това ме кара да се замисля какво ще стане в бъдеще с тройната коалиция, тя и без депутатите от ДПС ще има мнозинство (ако и това стане), но ще се дестабилизира много сериозно. А това според мене не е добре още в първите дни на членството ни да се случи. :?
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kanchev » 18 Декември 2006, 00:16:41

Ква дестабилизация бе човек.Ако тия ДПС се махнат от правителството,тва е най-добрия вариант за БГ.Тва е.А правителството няма да се дестабилизира,има си мнозонство
kanchev
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот pim1985 » 18 Декември 2006, 00:29:06

Аз пък си мисля,че е най-добре правителството да падне и нови избори като междувременно има служебно правителство
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bgpower » 18 Декември 2006, 12:28:02

pim1985 написа:Аз пък си мисля,че е най-добре правителството да падне и нови избори като междувременно има служебно правителство

:wink: Правилно...!Те си свършиха т.н. мисия, нека сега се махат!
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот kukla » 18 Декември 2006, 15:43:45

Ми може да го е страх човека от нещо. Или от някого.
Или пък е бил притиснат.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ivo_petkov » 19 Декември 2006, 21:13:25

pim1985 написа:Аз пък си мисля,че е най-добре правителството да падне и нови избори като междувременно има служебно правителство

И това е вариант. Всички да си подадат оставките и да се назначи експертно правителство и нови избори, но пак казвам, че се съмнявам че това трябва да стене първите 6-8 месеца след приемането ни.
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот azbuk » 20 Декември 2006, 11:05:40

елегантно изпълнен театрален ход. човекът иска да напусне сцената преди да са започнали да излизат ла**ата. и тогава ще си спомнят хората с носталгия как е било по негово време и ще си бършат сълзите. като в хазарта, трябва да се сетиш кога точно да спреш.

а за интелектуалците, мисля, че не познавам нито един интелектуалец, който сам да се нарича така. ама не усещате ли, че на човека му се иска да става интелектуалец? сега ще започне да си пише мемоарите и да публикува разни меродавни политически анализи, на които всички ще казват ах, ох! как ги разбира тия неща Доган и коооолко ни липсва. а като даде и някое интервю, ще предизвиква свещен трепет у всички практикуващи култа.

животът е сцена.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот kanchev » 20 Декември 2006, 14:06:28

azbuk написа:елегантно изпълнен театрален ход. човекът иска да напусне сцената преди да са започнали да излизат ла**ата. и тогава ще си спомнят хората с носталгия как е било по негово време и ще си бършат сълзите. като в хазарта, трябва да се сетиш кога точно да спреш.

Абе само да се махне,ако ще и за носталгия да е
kanchev
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Политика