• Advertisement

Трябва ли България да затвори трудовия си пазар за ЕС?

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот daisy » 20 Май 2007, 14:44:13

Азбук е права. Но като си нямаме закон, който да ги задължи за плащат повече, идват на евтинийката и ни експлоатират максимално. :(
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот jujika » 23 Май 2007, 19:17:42

Аз , също смятам , че това ще е автогол за България. Има много чужди фирми и е съвсем логично , на високите постове да има работещи от съответната държава, тези фирми разкриват много работни места за българите и повечето , осигоряват служителите си на пълната работна заплата, а това е важно за икономиката. Мисля , че има какво да научим от западно европейците, като метод на работа и изобщо разбирането им за отношенията в работната среда.
Мисля , че лека полека България ще се докаже, като държава с умни , кадърни и работливи хора , но ще трябва време, а всички вие, които сте навън допринасяте за това.
Аватар
jujika
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 23 Май 2007, 21:10:15

jujika написа:Аз , също смятам , че това ще е автогол за България. Има много чужди фирми и е съвсем логично , на високите постове да има работещи от съответната държава, тези фирми разкриват много работни места за българите и повечето , осигоряват служителите си на пълната работна заплата, а това е важно за икономиката.

Добре има резон в това, което казваш. Погледни от другата страна обаче. Тези фирми правят отдели в България не щото са добрите самряни и искат да помагат на българите - тези фирми имат изгода от това да са в България. Съгласен съм да има и чужденци от съответните държави, но примерно, ако за техните места няма кандидати българи или граждани на държави, отворили трудовите си пазари за нас. Мисля, че това е справедливо с оглед, че и те наложили такива ограничения спрямо нас. Освен това ще се даде самочувствие и стимул за българите да заемат добри постове в собствената си държава и така да намалее икономическата емиграция.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 7 пъти

Предишна

Назад към Политика