• Advertisement

Преди десет години

За политиканите, че се препълни общия форум.

Преди десет години

Мнениеот ydy » 10 Януари 2007, 15:16:52

Бяхте ли преди десет години пред парламента в София?
Аватар
ydy
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот solay » 10 Януари 2007, 15:27:43

горе доле :)
Аватар
solay
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот bgpower » 10 Януари 2007, 15:50:13

Хм - да!Една тема, която и днес в пресата доста се обсъжда. Ми аз не бях при Парламента, но смятам, че денят беше изключително важен и се радвам, че се случи.
Изображение

Не се притеснявайте да ми пишете, що се отнася идеи и препоръки за форумите "Спорт" и "Парти".
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo_petkov » 10 Януари 2007, 19:06:00

Да бяхме! Цялото семейство и какво от това! Сега не сме по-добре поне ние. Верно някои се оправиха и се качиха на джиповете и скъпите лимузини но интересно как ние не знаем това как става? Има хора които бяха по-зле от нас и без висше а сега много интересно какви са тези коли тези имоти по цяла София нямам думи!!! :rock:
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот isisito » 11 Януари 2007, 09:18:54

ivo_petkov написа:Да бяхме! Цялото семейство и какво от това! Сега не сме по-добре поне ние. Верно някои се оправиха и се качиха на джиповете и скъпите лимузини но интересно как ние не знаем това как става? Има хора които бяха по-зле от нас и без висше а сега много интересно какви са тези коли тези имоти по цяла София нямам думи!!! :rock:

"Където е текло пак ще тече".
А тези някои с джиповете е ясно ак се оправиха - далавери,далавери, далавери. Обаче хората са казали, че за всяко прасенце има Коледа. То не бяха показни убийства, то не беше чудо.
За мен остава въпросът и какво от това, че преди десет години стана така? Ами нищо - големите си въртят бизнеса, а ние да му мислим...
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот azbuk » 11 Януари 2007, 09:30:08

през този ден даже минах покрай парламента, без да знам какво става там. така и не забелязах. протестът беше доста по-слаб, отколкото беше отразено по медиите. но последствията му не бяха слаби, в негативен смисъл.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот estira » 11 Януари 2007, 10:31:10

Бях на една от студентските барикади по ''Мария - Луиза'' във Варна. И помня колко хора идваха да ни стиснат ръцете и да ни донесат чай. Помня патриотическия бриз и пламъка в очите. Сравнявахме се с Френската революция. Някои беше писал, че сме били дрогирани и пияни. Да, бяхме, но само с големи надежди. Чакахме месията!

The world closing in
Did you ever think
That we could be so close, like brothers
The future's in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change...
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот haralampy » 11 Януари 2007, 10:59:37

не бях пред парламента а боец в поделението в горна баня и помня че една седмица бяхме в бойна готовност заради опасенията да не избухне гражданска война. иззеха ни радиата, нямаше отпуски, нямаше телевизия. единствената информация идваше от вестник бг армия- и там естествено нищо не пишеше.
определено мисля че тези демонстрации бяха необходими нещата да потеглят в правилната посока. другото са странични ефекти
По-добре да кичиш бор, отколкото да се бориш с кич.
Аватар
haralampy
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Adi » 11 Януари 2007, 15:52:35

Не, не бях, тогава бях в трети клас, обаче си спомням доста ясно за събитията. Спомням си също, че няколко дни подред преди тази дата с часове не можех да се прибера, защото нямаше автобуси, когато идваха, бяха фраш и изобщо всеки се чудеше как и дали ще стигне до вкъщи. Като се замисля, май не съм осъзнавала какво точно се е случвало, просто не съм го усетила. Но когато месец по-късно мандатът беше върнат, отвсякъде чувах, че това е хубаво... Не знам.
Аватар
Adi
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот pim1985 » 11 Януари 2007, 16:59:08

Ех,спомням си тази дата,въпреки че бях в 4 клас,бях доста надъхан и даже си спомням,че се радвахме със знаменца на СДС и директорката дойде да каже на класната,че не трябва да се занимаваме с политически протести и веднага да прекратим и да скрием знаменцата :P .Закърмен с патриотичен дух и множество литература с историческа насоченост,хехе(въпреки,че родителите ми са малко нихилистично настроени,аз им докарах акъла в главата :lol: )
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ljuba » 11 Януари 2007, 17:43:45

Бях и даже мъкнехме един ковчег от реквизита на ВИТИЗ!И на нас ни стискаха ръцете и хората се усмихваха и ни даваха топъл чай.Еееех,Estira,какви времена бяха!Мислехме си че можем да напишем нова,по хубава история за България и наистина чакахме Месията!
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот pim1985 » 11 Януари 2007, 17:48:45

Тоест,чакахме Иван Костов ли ?
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот ivo_petkov » 11 Януари 2007, 21:03:55

Аз незнам вече какво изобщо може да ни обедини повече. Верно че апатията е нещо много лошо за един народ, но какво да се прави при положение, че вече на никой нямаме доверие? А след Костов какво стана? Повече от половин България "поверва" и пак имаше циркове, платихме много висока цена и за приемането ни в ЕС.
Много набързо затворихме някои преговорни глави - енергртика, земеделие..., което сега ни коства милиарди загуби на година, а на всичкото отгоре сме и с предпазни клаузи, затворен трудов пазар, цените вървят нагоре, крият истинската инфлация, всеки ден ни замиват очите с какво ли не и да не изреждам повече. Нямам предвид, че в ДЕ всичко е идеално, далече съм от тази мисъл, но все пак ако имахме управляващи по-различни от тези, които са на власт от 20 и повече години, нещата щяха да се изиграят по съвсем различен начин и сега пак щяхме да сме далече пред Румъния и даже пред Гърция, както е било някога. :?
ivo_petkov
Тукашен
Тукашен

Мнениеот DerWolf » 11 Януари 2007, 21:47:18

Не съм бил там защото бях в 5-ти клас. Днес ми прави впечатление, че същите "мушмороци" и "мишоци" от онова време са отново в политиката.
Някои от тях натрупаха състояние от тази си професия. Няма да посочвам имена, сами се сещайте. На всеки предполагам стана ясно, че политиката е ши**на работа. Освен да обслужват собствените си интереси, българските политици не вършат кой знае каква полезна работа. К`во да се прави балкански синдром с ориенталски привкус.

П.П. За пример погледнете българската дипломация днес и кризата с медиците в Либия. Е как да разчиташ, че ако си в беда когато си в чужбина, българската държава ще те защити подобаващо ?
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот 4OKI » 11 Януари 2007, 22:48:21

И аз бях много млад тогава.Някой има ли снимки да пусне,от архиви,от стари вестници.Ще оформи добре темата.
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Политика