• Advertisement

По повод изказване на Ахмед Доган

За политиканите, че се препълни общия форум.

По повод изказване на Ахмед Доган

Мнениеот pim1985 » 17 Март 2007, 18:11:05

Снощи гледах новините по Бтв и чух едно интервю на Ахмед Доган.Та репортерката го попита,дали ще има българин в листата на ДПС за евродепутати .След което,той отговори,че щели да направят всичко възможно .Е,добре ще ми обяснили някой какво означава това???Не е ли нарушаване на конституцията,когато депутати не са българи .И защо се прави това разграничаване .Не сме ли един народ в рамките на тези 111 000 кв км .Много съм ядосан от този явен сепаратизъм,който се опитва да бъде наложен в България .Очаквам вашите коментари..
Oci, oci, tvoje oci
kao sjajni biseri u noci
oci, oci, kad me gledaju
mojoj dusi mira nedaju
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 18 Март 2007, 18:01:55

Много добре си го казал, че сепаратизма не трябва да съществува в една модерна държава. Като се делим на етноси, партийни пристрастия и т.н. само улесняваме измислени лидери, трупащи дивиденти от собствената ну глупост. Колко би било хубаво, ако се обединим около общите интереси и най-после проумеем, че просперитета на държавата ще доведе до по-добри възможности за всеки от нас.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот rdss5 » 9 Април 2007, 17:43:53

Вие България за модерна държава ли я имате , само така ни се иска и ние да сме с хората -имам предвид в държави където законите се спазват то в БГ нищо не му се наред ако беше така нямаше толкова много хора да излязат от страната - сигурно не са се родили управляващи които ще изкарат станата от това положение което се намира , колкото и да ни е мъчно
Аватар
rdss5
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот 4OKI » 9 Април 2007, 18:54:36

сигурно не са се родили управляващи които ще изкарат станата от това положение което се намира , колкото и да ни е мъчно

rdss5, ти си нещо май още на Великден ! Политици и управляващи не се раждат като месии, те се възпитават, а България няма подготвени кадри с ново съзнание .
Може следващата генерация да има , за сега тези дето ни представят по света са все още от старата школа и бивши фурашки.
Аватар
4OKI
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот rdss5 » 9 Април 2007, 20:15:28

Не съм още на Велик ден. Това което пишеш ти то е същото само че аз го написах по друг начин аз съм в България и подобре зная нещата как стоят тук :shock:
Аватар
rdss5
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот isisito » 10 Април 2007, 00:06:11

4OKI написа:
сигурно не са се родили управляващи които ще изкарат станата от това положение което се намира , колкото и да ни е мъчно

rdss5, ти си нещо май още на Великден ! Политици и управляващи не се раждат като месии, те се възпитават, а България няма подготвени кадри с ново съзнание .
Може следващата генерация да има , за сега тези дето ни представят по света са все още от старата школа и бивши фурашки.

Чоки, следващата генерация по правило ще е в роднински отношения със сегашните управляващи!!!
Няма оправия и това си е....виж какво писаха в пресата - след 225 години може и да ги стигнем европейците!!!
pim1985,
Що се отнася до Ахмед Доган, ами той човека си направи държава в държавата - още много години ще търпим отношението му към нас - българите....за което ние сме си виновни, разбира се...Онези в парламента са такива дупедавци /с извинение/, че чак ме е яд като се сетя колко са продажни - но като става въпрос за пари....
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот DerWolf » 10 Април 2007, 12:14:33

Аз се чудя защо в ДПС да не се запишат повече българи от нетурски произход ?
Интересно ми е какво ще се случи тогава с тази така наречена етническа партия ?
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот vwpolo » 2 Май 2007, 16:46:15

Ами в ДПС не приемат току така.

Иначе турците в Германия с немски паспорт немци ли са? Правилно, и никога няма да станат! Германия не може да ги асимилира, пък камо ли нашата бедна държавичка.
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот liverbird » 2 Май 2007, 17:01:22

Аз пък мисля, че нашата държава отчасти по-добре ги е асимилирала(изключваме разни турски села, където са разделени); пък и от повече време има турци в Б-я, отколкото има в Германия.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот isisito » 2 Май 2007, 17:12:54

Да не забравяме, че по националната телевизия вървят новини на турски език...
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 2 Май 2007, 18:55:46

liverbird написа:Аз пък мисля, че нашата държава отчасти по-добре ги е асимилирала(изключваме разни турски села, където са разделени); пък и от повече време има турци в Б-я, отколкото има в Германия.

асимилирали сме ги само в София - щото почти ги няма! навсякъде другаде са си чисти турци.
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот liverbird » 2 Май 2007, 19:03:16

vwpolo написа:
liverbird написа:Аз пък мисля, че нашата държава отчасти по-добре ги е асимилирала(изключваме разни турски села, където са разделени); пък и от повече време има турци в Б-я, отколкото има в Германия.

асимилирали сме ги само в София - щото почти ги няма! навсякъде другаде са си чисти турци.

Айде да не се хващаме за детайлите. Виждала съм доста асимилирани турски семейства(начин на живот и разбирания като нашите + почти не говорят турски) и във Варна, и в Русе; със сигурност има такива и в останалите големи градове. + това се отклонихме от темата, въпреки, че става въпрос за това кой е турчин и колко българи има в ДПС и т.н.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот solay » 3 Май 2007, 00:15:56

4OKI написа:

една поговорка
"един народ има политиците който заслужава"
Аватар
solay
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот DerWolf » 3 Май 2007, 08:51:57

Поне три генерации трябва да се сменят за да се промени нещо.
Толкова е увредено общественото съзнание, че едва ли ще дочакаме да видим промяна в позитивна посока. Нали се сещате за притчата за Моисей, който водил народа си през пустинята в продължение на много години за да измре и последният помнещ робството ?... :roll: 8)
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот estira » 3 Май 2007, 10:51:43

Това е едната теория, по-светската. Другата е, че е всъщност на вторият месец са стигнали до обетованата земя и са изпратили няколко момчета да проверят кой живее сега там, и дали ще могат да победят в евентуална битка. На края предпочели да продължат напред и да не се бият за земите, на които са живели с Йосиф.

Ама хич не съм по темата, извинявайте!
Wolf, имаш страшен подпис :lol:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Следваща