• Advertisement

По повод изказване на Ахмед Доган

За политиканите, че се препълни общия форум.

Мнениеот pim1985 » 21 Май 2007, 02:41:25

Честито Българи,сега станахме за смях в Европа ,ей това нищо повече от един Булгаристан,срам и нищо повече,ако това беше парламентарен вот си подавам веднага документи за македонски паспорт и ще си скъсам българския :shock:
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот DerWolf » 21 Май 2007, 08:24:30

Не бързай да си късаш българският паспорт, щото стана ясно че ГЕРБ печелят.
Дрънканиците, че Д(П)С печелят си остават грешка на социолозите. :D
Представям си Борисов и Бинев еврод(е)(у)путати. Ще има екшън в Брюксел !
Пожарникаря Каратист срещу Архонта Джудист очаквайте скоро срещата двубой със съдия Сокола и пом съдия На всеки километър. :lol:

М.К.:Истината е скъпа, пари за нея в България нямаме.....
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот AnGeLy » 21 Май 2007, 16:13:46

DerWolf написа: Не бързай да си късаш българският паспорт, щото стана ясно че ГЕРБ печелят.

Да, ама ГЕРБ и ДПС имат еднакав брой депутати в ЕП, т.е. ДПС имат 5 от об6то 18. Срам :cry:
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот vwpolo » 21 Май 2007, 17:10:39

ДПС не са спечелили, УАУ! Положението не е чак толкова зле! На другия вот българите пак така да си седят вкъщи и да се правят на хитри, че всички били еднакви! Можело явно и по-зле да бъде :evil: И аз ще ходя за македонски паспорт ако след 2 години ДПС пак е на власт! и Няма да ми е мъчно дори!
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот DerWolf » 22 Май 2007, 09:13:53

"На другия вот българите пак така да си седят вкъщи и да се правят на хитри, че всички били еднакви!"

Пробвай да ме убедиш, че НЕ Е ТАКА !

На следващите избори ще бъде "весело".... Архонти и Пожарникари е само началото...Какво ли следва ? :roll:
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Мнениеот azbuk » 22 Май 2007, 09:51:32

DerWolf написа:Аз се чудя защо в ДПС да не се запишат повече българи от нетурски произход ?
Интересно ми е какво ще се случи тогава с тази така наречена етническа партия ?

и аз съм се замисляла. мисля, че много тъпо постъпваме с турците. отделяме ги от себе си по всички възможни начини и така усилваме сепаратистките тенденции. а защо да не ги обградим с присъствието си и не започнем да им членуваме в партията? реформите се правят отвътре, нали така? пък и къде пише, че партията е етническа? това противоречи на конституцията. виж, ако започнат да отказват членство на българи, тогава има причина за ропот. тогава ще ги затворим даже без проблем.

Волф, чудя се дали да не вземем да се запишем да видим какво ще стане. :D
Последна промяна azbuk на 22 Май 2007, 10:10:28, променена общо 1 път
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот azbuk » 22 Май 2007, 10:02:59

vwpolo написа:Иначе турците в Германия с немски паспорт немци ли са? Правилно, и никога няма да станат! Германия не може да ги асимилира, пък камо ли нашата бедна държавичка.

Германия не може да интегрира никого, защото просто не иска и не я интересува. това важи дори и за източноевропейците, които са й много по-близки по манталитет. наскоро водих с една руска немкиня един проект за провеждане на допитване до населението в един район на Берлин, където живеят много руски немци. в местната управа има само немци, не поради липса на интерес от страна на руснаците. като видяха, че искаме да правим допитване на тема "Интеграция", първо казаха, че проектът е супер (той си е - най-после се каним да попитаме хората за неща, които действително са им важни). после обаче ни се рече, че това не ги било интересувало и трябвало да сменим темата. е, ние се запънахме като магаре на мост, цитирахме им изследванията на Сената, според които в този квартал има проблеми точно с интеграцията, рекохме им, че искаме да проведем анкета за някаква очевидно важна тема, а не пак да питаме хората колко пъти в седмицата ходят на спорт и дрън-дрън. те обаче си настояваха на глупостите, въпреки, че техните глупости не решават действителни проблеми, а само се правят, че го правят, и харчат държавни пари.

ами да, дотук с интеграционната политика в Германия. оказа се, че немските бюрократи по принцип нямат нищо против такива проекти, но на дело не биха ги подкрепили. особено ако не става дума само за разтягане на локуми, а действително за работа по проблемите. това последното на тях май не им се иска. защото си имам работа с тяхната бюрокрация, знам, че се харчат безумни пари за разни социални проекти, които никому нищо не носят, само хартия разхищават, но ако реши човек наистина да попита хората, абе какво ви липсва, за да се интегрирате, изведнъж не може. та Германия никой не може да интегрира, защото не иска... това е. и точно от Германия няма нужда да се учим.
Последна промяна azbuk на 22 Май 2007, 10:12:41, променена общо 1 път
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот DerWolf » 22 Май 2007, 10:12:03

Волф, чудя се дали да не вземем да се запишем да видим какво ще стане.

Хайде всички под строй и за ръчичка да ги превземем !!! :D :lol:
Аватар
DerWolf
Златен писач
Златен писач

Мнениеот azbuk » 22 Май 2007, 10:14:47

DerWolf написа:
Волф, чудя се дали да не вземем да се запишем да видим какво ще стане.

Хайде всички под строй и за ръчичка да ги превземем !!! :D :lol:

без майтап, при всичкия ропот, който се надига, мисля, че това е решението.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот lili_vlaeva » 22 Май 2007, 12:20:09

Не знам дали тук е правилното място,но просто вчера ми се случи нещо,което направо ме вбеси.

Та вчера се запознавам съвсем случайно с прилично изглеждащ младеж,които се окзва че е турчин. ОК,нищо лошо за сега. Заговаряме се и с други колеги на масата и въпросният господин ми казва: "Ами то българският е почти като турският :D , те много си приличат. :lol: И аз съм чувал да използвате думата ком6о". Опитвайки се да запазя спокойствие му обяснявам,че сме прихванали някои думи от 500 годишното робство,но езиците си нямат нищо общо. Една колежка направи грешката да пипита как сме се освободили от това робство и тук става интересното. Аз отговарям "чрез възтание,което се превръща във война". Турчина стана от масата и силно възмутен каза "Каква война, такова нещо не е имало", след което напусна заведението.

А сега кажете ми вие какво да си мисля и какво са си помислили хората,които не бяха запознати с българската история. Сега освен че е имало робство, ще почнат да отричат ,че и война е имало. :shock:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vwpolo » 22 Май 2007, 12:30:25

хора, в ДПС вече има достатъчно българи. Затова не може да се забрани като етническа. Ако нямаше българи щеше да е другояче. Но тези предатели и родоотстъпници неумолимо отделят Родопите към Турция :evil:

Иначе съм съгласен с останалите твърдения

ето това ми попадна случайно тея дни... тъжно, много тъжно :cry:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот AnGeLy » 22 Май 2007, 12:46:00

lili_vlaeva написа: А сега кажете ми вие какво да си мисля и какво са си помислили хората,които не бяха запознати с българската история. Сега освен че е имало робство, ще почнат да отричат ,че и война е имало. :shock:

Турците у4ат в у4или6те, 4е българите много са се радвали през тези 500 години и затова сега толкова се оби4аме. Това ми го е казвала моя приятелка туркиня.
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот azbuk » 22 Май 2007, 13:41:55

хора, защо емоционалничите за такива глупости, говорени от невежи? казвайте им да отворят някоя книжка за европейска история, неиздадена в Турция, да прочетат за руско-турската война и, ако имат още въпроси, пак да се обърнат към вас. ако някой си излезе при това изказване, негов си проблем. ако немските ви колеги питат, кажете им и на тях да си го прочетат. току виж те научили малко история, пък вие сте си спестили малко нерви.

ако твърдят, че българите са били щастливи, помолете ги за източник на информация, цитат и т.н., потвърждаващ това от българска страна. все пак, ако българите са били толкова щасливи, нямало е да пропуснат да го споменат, нали? и им намекнете, че тези неща ще трябва да започнат да ги разбират (имам предвид неща като правото на самоопределение и т.н.), ако им се влиза в Европа. тук пък немските ви колеги ще ахнат от щастие, защото специално за Турция и те това си мислят, така че ще ви бъдат благодарни, че вие сте го казали вместо тях. хем те да не излязат нелюбезни и шовинисти, хем вие да си получите правото. и вълкът сит, и агнето цяло.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот lili_vlaeva » 22 Май 2007, 14:08:37

Благодаря на azbuk за предложенията, определено ще ги приложа следващият път при подобен дебат! :wink:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот lubo_kranchew » 22 Май 2007, 22:27:13

То да бяха само Родопите, ама не - 93% от българите слушат маанета. Я си кажете колко от вас са играли кючеци като беше Десислава в Мюнхен. И какво очаквате после пък от бедното и необразовано население е Родопите.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Предишна

Назад към Политика