• Advertisement

Защо няма да гласувам!

За политиканите, че се препълни общия форум.

Защо няма да гласувам!

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 29 Май 2005, 10:52:43

Тъй като моето мнение е недостойно за нормалните форуми, ще си позволя да маскаря кофата.

Та! Мисълта ми защо, аджеба, няма да гласувам:

1. Защото от години не живея в България, нямам обективен поглед на събитията и не бих могъл адекватно да преценя кое е най-доброто за страната.

2. Защото се гласува за партии, а не за личности. Чрез гласовете си ние слагаме в парламента Азисовци, манекенки и мафиоти. Готов съм веднага да отида и да пусна по 100 бюлетини за всеки от тях, стига някой да успее да ми покаже, че стават за чеп за зеле.

3. Защото за когото и да гласувам, положението ще си остане същото. Доказват го последните 15 години. Няма значение кой е на власт, абсолютно нищо не се променя, сменят се само лицата по новините. Казвал съм го и пак го повтарям: тази страна ще тръгне да се оправя когато една и съща партия спечели последователни мандати. За мен това е признакът, че тези хора вършат някаква работа. Досега винаги новоизбраните им трябват няколко месеца да прочистят останалото от предните и после да започнат наново.

4. Защото с негласуването си, показвам на властимащите, че ми е писнало от тях. Нека един път да не съберат 50% и да видят, че е време всичките да си ходят по затворите. Освен ако вече не са премахнали условието за 50% участие, защото знаят какво ги чака.

5. Защото не искам после да ми тежи на съвестта моят избор. Когато той се окаже същия крадец, мошеник, изнасилвач, и какво ли още не.

6. Защото.... Абе защото не ми пука... Или може би точно, защото ми пука... :roll:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот tanita » 29 Май 2005, 12:27:59

И а3 съм на съ6тото мнение. Да добавя о6те В Германия получават по 5 Евро на глас, ако и в България е така, не искам да им давам петте лева... :roll:
tanita
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 29 Май 2005, 13:51:59

Незнам сега по колко взимат на глас, но е факт, че и в България всяка, абсолютно всяка, партия има право на заем от банката и след изборите парите, които се покриват от гласовете се "опрощават". Демек отиваш ти в Банката и теглиш кредит, щото ще се правиш на дупетат, взимаш няколко милиона и после нека видим как ще ти вземат парите обратно. Пак повтарям така беше преди години, сега незнам дали още е в сила, както вече нееднократно заявих не съм се интересувал, защото тези избори за мен са също толкова интересни, колкото изборите в Джибути 8)
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Re: Защо няма да гласувам!

Мнениеот xiome » 29 Май 2005, 19:15:27

I_Vsichki_Goli написа: Защото.... Абе защото не ми пука... Или може би точно, защото ми пука...

Cheta te i si mislia che hem imash pravo, i hem tochno tova mi prechi da ida da tursia kude i kak se glasuva, i che na tazi durjava edin reinstall i triabva, i che tova e nevuzmojno..., ama razbiram i Mr.Bombastic, koito vse oshte ima idealizum iavno. Sled tolkova godini "demokracia" lesno se stava cinik. Az niama da glasuvam zashtoto, za jalost, cinikut ve men e po-goliam ot idealistut.
xiome
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 29 Май 2005, 23:51:42

Знаеш ли, може и да си прав. Бомбастичният не е изживял онези луди дни на "демокрация", когато ходехме да гласуваме, защото мислехме, че така ще променим нещо. Ако не се лъжа за 7-8 години натрупах 9 гласувания или нещо от сорта. След това спря да ми пука. Запонах и да гласувам за хора, за които все още мисля, че имаше смисъл като Кулеков и Бойчев. Ако се кандидатират, пак ще гласувам за тях. А защо и да не направят една бюлетина за "Анти БГ демокрация", да им покажем, че ни е писнало от манекенките и юпитата... :twisted:
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот xiome » 30 Май 2005, 08:45:54

I_Vsichki_Goli написа:Знаеш ли, може и да си прав.

Prav_a_. Inche az gledam, ili pone se opitvam, realistichno, i ako ne biaha smachakali Kostov taka iako, naviarno shtiah na nego da dam mijavia si glas, shot vsichki kradat, ama toi pone praveshe neshto v zamiana. Ama dali i tova stiga...

Hm, i da... Az biah na onzi ogromen sofiiski miting edno vreme, sus semeistvo i priateli i ei takiva ogromni nadejdi, i tolkova sulzi na radost. Ne mi e lesno da mahna s ruka, poviarvai mi.
xiome
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 30 Май 2005, 09:17:46

Емо, ти май си мислиш че имаме 10на години разлика. Аз също скачах по митинги. Да, не съм гласувал 9 пъти, но поне 5-6. Сега ми е смешно и тъжно, че са ме правели на смешник (както и стотици хиляди други хора). Ентусиазмът и иделизмът безвъзвратно са отминали, но здравия разум все още го има.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Защо ТРЯБА да се гласува!

Мнениеот BonnskoPivo » 30 Май 2005, 15:38:26

Защо трябва да се гласува, според мен:

1. За да имаш, макар и мъничката възможност, да влияеш върху политическата класа в България.

2. Оправдания от сорта - "далеч съм, не познавам обстановката и т.н.", важат само, ако си решил окончателно да се махнеш и никога повече да не се връщаш в България. В противен случай, би трябвало да те вълнува какво ще стане с нея след година, 5, 10. Ако имаш близки роднини и приятели, то тогава можеш да помогнеш с гласа си и на тях. Те ще те ориентират в обстановката, ако не ти стига информацията от електронните медии.

3. Колкото по-малко разумни и образовани хора гласуват, толкова по-голяма е вероятността България да се управлява от политически шмекери и тарикати.

4. Не приемам тезата "всички са маскари", защото тя пак работи само и единствено в полза на политическите шмекери. Вярно е, че политиката е мръсна работа, но все някой трябва да я върши. Проблемът по-скоро е как да се контролират ефективно политиците.

Разбира се, всеки решава сам за себе си дали да гласува, аз само изразявам собственото си мнение и то само в няколко по-важни пункта, защо мисля, че гласуването е необходимо и полезно действие.
Аватар
BonnskoPivo
Нов потребител
Нов потребител

Re: Защо няма да гласувам!

Мнениеот BonnskoPivo » 30 Май 2005, 15:59:53

I_Vsichki_Goli написа:3. Защото за когото и да гласувам, положението ще си остане същото. Доказват го последните 15 години. Няма значение кой е на власт, абсолютно нищо не се променя, сменят се само лицата по новините.

Не съм съгласен с подобно твърдение. Разликата в ситуацията и обстановката в България от 1995-96 г. до сега е огромна. Може би имаш предвид, че меракът на политиците да облагодетелстват себе си и роднините, не се е променил (а само политиците ли го правят?). Но и той ще намалее и ще влезе в приетите за Европа норми, като минем под шапката на ЕС.

Това, което ни липсва все още, е ефективен контрол и здрави институции - хората и техните мераци трудно ще промениш, но можеш да ги ПРИНУДИШ да не прекаляват с тях, както става в нормалните европейски страни.
Аватар
BonnskoPivo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 31 Май 2005, 00:17:43

Знаете ли, май размислих.

Сега като сипомисля по-обстойно по въпроса, ще взема да гласувам. Пък може и кола да спечеля. Или някое ГеСеМе (надявам се туй да няма общо с горивото и смазочните материали, дет се подвизаваха кат ГеСеМе у армията родна :shock: ). В най-най-най-лошия случай че вкарам Азис у парламенто. Поне да имаме един ясен травис сред избраниците, че досега все да се чудим кой къв е.

Та в тоя ред на мисълта ми, мноу ва мола да ми кажите от коя партия е гражданина Азисъ (или както и там да се хортува), та да си пуснем надлежно булетината. Ако мое и да ми обясните там ивици, боички, кво да гледам, да не стане грешка. Пък после и къде да хортувам за колата, че убава изглежда дъге.

Барем ако ни успея за Азисъ да гласоподавувам, да кажите коя маникенка избираме, барем тя да са фръцне, па да ублажем окото, ако не друго. Айда да одя, че фасуло къкри... Сполай ви гласоподаватели.

(Ако верно ми гарантирате колата, ще взема да пратя жената да гласува 8) )
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 31 Май 2005, 00:39:30

А сига да отгуворя на другарското пиво (другарското, щот е в Бона, не щот сме друзя, разумееш ли)
BonnskoPivo написа:1. За да имаш, макар и мъничката възможност, да влияеш върху политическата класа в България.

Да влияя на кое как, друже? Кой и кога от простолюдието е повлиял някога на нещо си, да речем политическата класа. Всъщност не знаех, че съществува такъв термин. Мислех си, че класите се определят според социалното, икономическото или @@@@@@ положение. Значи ли това, че мога да казвам на моя съсед в София (между другото става дума за същия, който разкъса чисто новата българска конституция пред изумените евродепутати и заради когото се направиха първични избори на една партия в София, с единствената цел той да не попадне в листата... няма да ви карам да прекарвате безсънни нощи, успя пича пак да влезе у парламенто)... та докъде бях стигнал... А, да! Как да хортувам с ближди живущия ми. Значи щом тоз елемент е успял да преседи няколко мандата у парламенто, е вече от политическата класа и вече трябва да си говоря с него на...? Как? Ваше благородие... Или... Ваше височество... Пардон! Ваше Височество! Така мисля, че няма да извика полиция, че накърнявам чувствата му.

Та нека повлияем на политическата класа. Как?
Всеки може да каже какъв ще е изходът от изборите. Айде да не е всеки, но повечето хора, с малко мозък в главата. Защо тогава да си правя труда, да лъжа и себе си, и малкото хора в България, за които това все още има значение. МОЯТ ГЛАС НЕ СТРУВА НИЩО. Никога не е струвал, никога няма и да струва. Всъщност тук има грешка, защото в някои общини единичния глас високо се цени - капачки за буркани, или порция кебапчета...

Нека тогава запитам Вас, гласоподаващи, колко струва Вашия глас? За какво, ако смея да запитам, вие гласувате? Капачки за буркани? Кебапчета? Според мен искате да се чувствате част от нещо, което не заслужавате да бъдете. Защо никой не ви даде право да избирате канцлер, след като ще пракрвате не-знам-колко-си години в Германията? Може пък хората да им дойдеше добре още няколко жадни за гласуване избиратели.

BonnskoPivo написа:2. Оправдания от сорта - "далеч съм, не познавам обстановката и т.н.", важат само, ако си решил окончателно да се махнеш и никога повече да не се връщаш в България. В противен случай, би трябвало да те вълнува какво ще стане с нея след година, 5, 10. Ако имаш близки роднини и приятели, то тогава можеш да помогнеш с гласа си и на тях. Те ще те ориентират в обстановката, ако не ти стига информацията от електронните медии.

Дали някой няма случайно адреса на Симеончо да му пратя лично требване да позволи на баба ми да гласува и вместо мен. Или поне да гледа предизборното студио и за двама ни, да ми го запише на ДВД и да ми го прати по куриер. Аз надлежно ще изгледам н-часа идиоти, които говорят абсолютни кретении и на свои ред ще направя своя избор, който ще й предам в засекретена линия.

BonnskoPivo написа:3. Колкото по-малко разумни и образовани хора гласуват, толкова по-голяма е вероятността България да се управлява от политически шмекери и тарикати.

Ако не ме лъже паметта на предишните избори всички, не ВСИЧКИ, интелигентни и образовани хора, се кълняха, че нямаш абсолютно нищо общо със Симеончо... и ко стана? Интелигентните хора не избират кои да ги управлява... Естествено! Тук може евентуално да ти предложа поправка в избирателния закон, право на глас да имат лицата с коеф. на интелигентност над 100 примерно. Може и Жоржи да го спрат даже

BonnskoPivo написа:4. Не приемам тезата "всички са маскари", защото тя пак работи само и единствено в полза на политическите шмекери. Вярно е, че политиката е мръсна работа, но все някой трябва да я върши. Проблемът по-скоро е как да се контролират ефективно политиците.

Разбира се, всеки решава сам за себе си дали да гласува, аз само изразявам собственото си мнение и то само в няколко по-важни пункта, защо мисля, че гласуването е необходимо и полезно действие.

Пич, пиво, бонски, както ти е приятно, така ще те наричам... Назови ми един български политик от новата демокрация, който можеш да му вдигнеш паметник на центъра на София и да не бъде залян с боя още първата нощ. Всъщност си мисля за Азисъ и няма да е боя, а латекс - ще подхожда на новия му албум, примерно.

И все пак. Гласувайте! За да мога да ви се смея на гласоподаването след това :lol: [/quote]
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Мнениеот citizen » 31 Май 2005, 00:56:26

за промяне не мисля, че може и да се говори, имайки в предвид, че всичките сегашни са бивши червени, па в каквато и боя да се омажат. най-червени бих даже казал са тея, дето най-много плюят червените. така, че като минат още една две генерации може и да се промени нещо, ала предполагам и Европа ще се е попроменила, така че ще сме си винаги последната дупка на кавала
Аватар
citizen
Роден писач
Роден писач

Мнениеот BonnskoPivo » 31 Май 2005, 10:06:18

@I_Vsichki_Goli,

Разбирам разочарованието ти от нещата, които се случват последните 15, че и много повече преди тях години, в България. Ако всичко вървеше по мед и масло, не ние щяхме да сме тук, а германците щяха да се натискат за български зелени карти и да висят от ранни зори пред българското посолство в Бон за български визи. :lol:

Както и да ги наречем, хората, които се занимават с политика в България, са особена порода. Предпочетох думата "класа", понеже е разбираема и подсказва дистанцията, която те, влезли веднъж в политиката, се опитват да държат спрямо останалите, да ги наречем "избиратели". Много малко са на брой политиците в България, които могат свободно да се движат сред "избирателите", без да демонстрират някакво неоправдано превъзходство или пък да се крият зад бодигардовете си, за да не ги настигне народната "любов".

И все пак, без политици не може. Добри или лоши, наивни идеалисти или откровенни кариеристи и лапачи - това е положението. Това е родила България, това ще се натиска да ни управлява. Може твоят глас, взет отделно да не струва нищо, но събран с други, вече може да вкара едни и да изкара други от властта. Ще повторя още веднъж, че следващата необходима стъпка е ефективният контрол върху политиците. Това е, което липсва в момента. Другото, което спъва нещата е чистата футболна запалянковщина между самите политици. Гледали сме го по терените. Да кажем, "Левски" печели купата и играе международен мач. Какво прави червената агитка?! Ами, вдига червени байраци и вика "К@р за Левски!". И обратното. Т.е., трябва да има национални приоритети и каузи, общи за всички партии. Това са - външна политика, читави закони, запазване на кадърния среден държавен ешалон, а не поголовни чистки и изхвърляне от националния отбор, понеже до вчера са били с червени или сини фанелки и т.н. Бе, много общо има българската политика с българския футбол. Появи ли се някой по-кадърен футболист, ако не отиде в чужбина, ще го изпоритат другарчетата му.

Айде, стига, че много се разприказвах.

Иначе, I_Vsichki_Goli, ти си се смей. Нема лошо... :lol:
Аватар
BonnskoPivo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Mr.Bombastic » 31 Май 2005, 10:27:06

И както казал старшината:
"Който се смее последен се смее накрая". :D
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот GVP » 2 Юни 2005, 03:43:02

Надявам се българите в чужбина като с мисленето на I_Vsichki_Goli да не са много. BonnskoPivo добре го каза.
Категорично съм за гласуването, няма значение за кой. Ако толкова няма за кой, просто отиди и пусни празен плик, но гласувай!
Всичко останало показва едно голямо безразличие към всичко в България - живот, икономика, роднини, приятели и т.н. И точно това е най-лошото в днешно време. Всички на маса много знаят, много се канят, много плюят, но точно когато им се дава шанс да си дадат мнението, то те отказват. Еми като не си гласувал, то нямаш право на коментари за управляващите, т.е. безразлично ти е. И наистина в този случай най-добре не се връщай никога в България. Защото още на първата улица ще започнеш да псуваш дупките, за оправянето на които са отговорни управляващите.
И това че депутатите щели да се трогнат ако под 50% гласуват, не виждам как ще стане...даже ще се кефят че ОВЦЕТЕ са се увеличили.
Аватар
GVP
Редовен писач
Редовен писач

Следваща

Назад към Политика