• Advertisement

Колко евро излиза пътуване с кола от България до Германия

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Колко евро излиза пътуване с кола от България до Германия

Мнениеот madwolf » 16 Август 2010, 13:04:40

Здравейте,съвсем скоро научих за тази страница.Имам няколко въпроса относно пътуване.Сле нова годида смятам да пътувам с колата си до Германия(Freiburg).Някой можели да ме орентира колко преблизително километара са от София до Фрайбург,колко евро ще ми струва и от къде е най-подходящо да се мине.

Много благодаря предварително!
madwolf
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Колко евро излиза пътуване с кола от България до Германия

Мнениеот vwpolo » 16 Август 2010, 15:10:53

По 300 евро на посока. Всички пътища югоизточно от Унгария са скапани! Сърбия не е зле. Абе що не си хванеш самолета? Това пътуване хич не е приятно, а ако си мислиш, че ще видиш нещо - лъжеш се. Аз седях 2 часа и половина само, за да вляза в Сърбия. После пък на Белград участвах във верижна катастрофа. Разправиите със сръбските полицаи са точно според народния фолклор. Аз лично повече с кола извън бяла Европа трудно ще се навия да тръгна. Да не говорим пък недай си боже да се развали нещо по колата. Хвани си самолета и си пътувай удобно и бързо, не си губи времето и нервите!
Успех!
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот naselo » 17 Август 2010, 00:11:45

300 евро при какви условия? Само път или с допълнителни разходи като спане в хотели? Изглежда ми много.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Мнениеот jab4eto » 17 Август 2010, 08:24:13

Първо, най-добрия маршут е през София-Белград-Будапеща-Виена-Залзбург-Munchen-щутгард-Freiburg. Това са около 1800 км от София.
Пътя от Ниш на там е само магистрала и в добро състояние (ако се гледат пътищата в БГ).
За това растояние си сметни сам колко бензин-дизел-газ ти трябват според разхода на колата. Цената на бензина се движи м/у 1,1 и 1,4 Евро.
Пътни такси в Сърбия: около 18 Евро в едната посока
Винетка в Унгария: 8 Евро за 7 дни
Винетка в Австрия: 7,6 Евро за 10 дни
Допълнителни разходи като хотел, полиция, ядене, амортизация на колата, застраховка и т.н. са вече по твоя преценка и късмет.
Ако си сам, по добре си хвани самолет, ако сте повече от един в колата ти пожелавам лек път и весело прекарване.
Надявам се да ти бях полезен.
Аватар
jab4eto
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот madwolf » 17 Август 2010, 13:16:32

Колата ми е бензин.Разхода извънгратско ми е около 7/8 литра.Искам да пътувам с кола защото смятам да се местя при приятелката си,която е студентка в Фрайбург.Смятаме да пътуваме заедно.Ако от София до Фрайбург е преблезително 1800 километра,аз ще тръгвам от Бургас.Така стават около 2200 км.Смятам среден разход 9 лит. на 100 км.Би трябвало да ми излезе около 290 евро горивото и отделно такси и винетки.
madwolf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jab4eto » 17 Август 2010, 15:15:44

Не си далеч от истината.
220-240 Евро за бензин + 35 Евро пътни такси.
От Бургас са 2250-2300 км.
Виж линка отдолу.
Още веднъж лек път.

http://maps.google.de/maps?hl=de&tab=wl
Аватар
jab4eto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот madwolf » 17 Август 2010, 18:16:50

Страшно мгобо благодаря на всички за информацията която ми дадохте.Ще ми е страшно полезна.
madwolf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот xaxoxaxo » 18 Август 2010, 13:58:49

Само като малко уточнение, по принцип края на август е доста интензивен трафика посока Германия и на сръбската граница веднъж, после на унгарската 2 пъти повече е доста неприятно. Добави 5-6 часа към времето за пътуване за чакане по граници и задръствания. И психически да се настрой, което е по-важно :)
Аватар
xaxoxaxo
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот madwolf » 18 Август 2010, 17:36:36

А някой знае ли колко време имам право на престои в Германия с колата си(която е с Българска регистрация).
madwolf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот S_nansi » 20 Август 2010, 01:31:19

madwolf написа:Здравейте,съвсем скоро научих за тази страница.Имам няколко въпроса относно пътуване.Сле нова годида смятам да пътувам с колата си до Германия(Freiburg).Някой можели да ме орентира колко преблизително километара са от София до Фрайбург,колко евро ще ми струва и от къде е най-подходящо да се мине.

Много благодаря предварително!

1757 км е ако минеш през сърбия/провери в гугъл ерта/ ,ако е зима не ти препоръчвам да минаваш през карпатите [-X относно колко ще ти струва зависи с каква кола си :mrgreen: :drive: бмв-то ни изхарчи около 400 евро в 2 те посоки разстоянието е 4000км :) но говоря ако е лято ,за зимата нз :-k
идиота е идиот за дълго... :)
Аватар
S_nansi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот jab4eto » 20 Август 2010, 08:56:29

madwolf написа:А някой знае ли колко време имам право на престои в Германия с колата си(която е с Българска регистрация).

Здрасти maldwolf,

поначало имаш право на 6 месеца престой с колата регистрирана на твое име в България. Има обаче вратички...
Ако е колата на бащати или друг роднина, винаги може да кажеш, ако те спрят, че колата е в Германия от 2-3 месеца. Те няма как да засечат с твоите данни кога си влизал и излизал.
Другата възможност е да казваш, че преди 1 месец си влезал в Германия като преди това си бил в Австрия или друга страна например. Ако поискат да го доказваш ... това е вече друга тема.
С тези два метода може и да минеш пред полицаи, които не му се разправа и те е спрял просто така.
НО... има едно голяма НО. Има и полицаи, на които ти не си им първия и могат по на дълбоко да те разследват ... чист късмет.
Иначе, както казах, 6 месеца имаш право да караш в Германия с твоя личен автомобил. После колата трябва да е напускала пределите на Германия и да можеш да го докажеш, ако се наложи.
Надявам се да ти бях полезен!
Аватар
jab4eto
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan » 20 Август 2010, 09:28:24

jab4eto написа:Ако е колата на бащати или друг роднина, винаги може да кажеш, ако те спрят, че колата е в Германия от 2-3 месеца. Те няма как да засечат с твоите данни кога си влизал и излизал.
Другата възможност е да казваш, че преди 1 месец си влезал в Германия като преди това си бил в Австрия или друга страна например. Ако поискат да го доказваш ... това е вече друга тема.

Тези вратички не работят. Обсъждано е в темата "Ще си караме ли колите с български номера". Решаващо е от кога този, който е на волана при проверката, има адресна регистрация в Германия, и дали е студент.

Ако колата не е на твое име, а ти не си студент и си адресно регистриран в де повече от 6 месеца, имаш известен шанс да минеш, ако собственикът на колата е също там в де и пътуването се извършва в негов интерес.
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот S_nansi » 20 Август 2010, 09:55:23

madwolf написа:А някой знае ли колко време имам право на престои в Германия с колата си(която е с Българска регистрация).

:-k как смяташ да пребиваваш тук?амелдунгаа/адресна регистрация/ е задължителен след 7 дни ако те набарат лошо ти се пише :^o
ако нямаш амелдунг и да те спрът винаги можеш да кажеш че си от 2-3 дни тук и ще си тръгваш след 4 дни но ако пак същия полицай те набара?!а и колата се набива на очи с бг номера ,къде ще я паркираш нямаш зеленото кръгче на прозореца което позволява да паркираш свободно на позволените места внимавай и къде паркираш само на позволени трябва ?ако момичето е на квартира може пред блока/къщата/но тогава заемаш плац на съседите може да се оплачат и да ти вдигнат колата а ако я вдигнат плащаш около 200 еу.за да си я вземеш.желая ти късмет в тая ш...на германия в която правят парри само от глоби :mrgreen: и за най малкото провинение/поне в нашият град е така :wave:
идиота е идиот за дълго... :)
Аватар
S_nansi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот madwolf » 22 Август 2010, 22:02:41

Колата е на мое име.Трябва да се регистрирам адресно.Найстина за паркирането не бях се замислял.Някой може ли да ми каже който живее в Германия и е адресно регистриран,а кара кола с Българска регистрация какво да правя.По принцип смятах да ходя до Швейцария като най-близко,за да съм напускал страната на 6 месеца и да мога да го докажа.Но не знам като съм регистриран адресно дали това вече ще мине пред полицията при проверка.
madwolf
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan » 22 Август 2010, 22:18:58

След 6-тия месец, ако не си студент в де, трябва да сложиш немски табели. Ходене в Швейцария не ти носи нищо в контекста.
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Следваща

Назад към Пътуване