• Advertisement

Влакове в Германия

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Влакове в Германия

Мнениеот estira » 4 Декември 2011, 23:28:12

Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот polyz » 5 Декември 2011, 12:51:11

Estira, благодаря! Прочетох двете страници от темата за Дортмунд и някоклко коментара от wizzair отговарящи на моето питане - имаше какво да се понаучи, но информацията която ми даде iavkata е доста по-достъпна и разбираема за човек който за първи път ще пътува с обществен транспорт в напълно не познато населено място, за което му благодаря отново от все сърце. За всичко си има първи път и няма срамно човек да признае че незнае определени неща. Виждам, през 2008 година и ти не си била напълно в час, почти като мен! има и много други наши сънародници които са искали помощ и опътване във форумите тук. Много е важно, ако някой може с нещо да помогне на нуждаещ се - нега да го направи доблестно, а ако не може - няма срамно, важното е да не се пречи и заблуждава.
Имам още едно въпросче - някой може ли да ме ориентира за тарифине на таксиметровите превози, да си направя сметката, за всеки случай ако случайно не се справя с предвижването от летището до гарата с обществен транспорт. Благодаря ви предварително!
polyz
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот estira » 5 Декември 2011, 18:26:52

Ако ще ме нравственопоучаваш, моля, отвори нова тема или пиши тук. Тази тук е за влакове. Не за таксита и не за летища. Благодаря ти и Bесели празници!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот polyz » 6 Декември 2011, 10:31:01

Какво нравопоучаване!?! Ако по някакъв начин си се почувствала засегната, повярвай далеч съм от мисълта да отправям обиди или да поучавам някого в нета, особено след като чрез форума търся помощ. Би било много безочливо и нагло, въпреки, че със сигурност има и такива хора. Много отдавна съм превъзмогнала този български синдром. Така, че дано приемеш6 моите искрени извинения, за това че си се почувствала неоснователно засегната. Благодаря ти за съвета да отворя нова тема, може и да се възползвам, но тъй като ти самата ме напъти да търся инфо на мойте въпроси в темата за wizzair, където успях да науча някои неща, сметнах, че не е болка за умиране, просто ако попитам в темата за влаковете и за такситата..... Но както и да е! Предстоят едни от най-светлите празници! Нека бъдем по-малко докачливи и по-позитивни. Весели празници и на теб и на всички! УСмихвайте се повече и нека станем по-добри едни към друг!

Потребители благодарили на автора polyz за мнението:
Privet
Рейтинг: 4%

polyz
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот марияна » 19 Януари 2013, 09:59:23

Здравейте!Много моля, ако някой може да ми помогне как да се придвижа от ж п гарата до летището в Мюнхен терминал .2 .Предварително благодаря!Поздрави!
марияна
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот boyko123 » 19 Януари 2013, 11:48:24

Марияна, от централната гара на Мюнхен има 2 S-Bahn-a до летището - S1 и S8. Времето за пътуване и по двете линии е горе-долу еднакво, около 50 мин. Самите влакчета са през 10 минути, сутрин и по-често. S-Bahn станцията на централната гара е в подлез под самата гара - знака на S-Bahn-a e зелен кръг с S в него, вероятно знаеш. Има една особеност, и по двете линии някои от влакчетата се разделят по пътя и половината отива на летището, а другата половина - на друго място. Гледай да се окажеш в правилния вагон :). На самия вагон трябва да пише за къде е, също и на таблото пише коя половина за къде е (ако се разделя влака). Летището е последна спирка и влакчетата спират между двата терминала, там вече лесно ще се ориентираш къде е Терминал 2.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 2):
мариянаhpdesi13
Рейтинг: 8%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот марияна » 19 Януари 2013, 12:52:51

Сърдечни благодарности!
марияна
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот Пирожка » 24 Февруари 2015, 11:34:50

Здравейте,
след месец ще пътувам със самолет от София до Хамбург, а от там до Любек.
Ако някой е минавал маршрута ще се радвам на всякъкви съвети и напътствия!
Сърдечно благодаря!
Аватар
Пирожка
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот boyko123 » 24 Февруари 2015, 12:27:43

От Хамбург съм летял само веднъж, но по спомени и по Интернет мога да кажа следното :)

1) Има S-bahn (S1) между летището и централната гара. Много е удобен. Когато се връщаш, т.е. пътуваш от гарата към летището (ако ще се връщаш ;)), внимавай, защото повечето влакчета се разделят - едната половина за летището, другата за друго място, важно е къде ще седнеш. От летището към гарата няма такъв проблем.

2) Най-изгодно е да си купиш билет директно то Любек от автомата за билети при S-bahn-а на летището. Има т.нар. SH-ticket (поправка - SH-tarif), който е сравнително евтин. По този начин си спестяваш и мотаене из централната гара за билет. Ако зададеш търсене Hamburg Airport - Luebeck в bahn.de (имат и английски), ще ти каже много неща.

3) S-bahn-четата спират на централната гара в подземието, трябва да се качиш едно ниво нагоре за влаковете.

Приятно ти (ви) пътуване!
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот max » 25 Февруари 2015, 11:03:00

От Хамбург летището до Любек цената е същата както и от Хамбург централна гара! 13.70 евро и е по-евтино с такъв билет Шлезвиг-Холщайн тариф, отколкото с Шлезвиг-Холщайн тикет, който струва цели 28 евро за 1 човек и за една посока не си струва.
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот boyko123 » 25 Февруари 2015, 12:08:40

Това казвам и аз, билет купен от летището направо до Любек е по-изгодно, отколкото по отделно от летището до гарата и после от Хамбург Hbf то Любек. За SH-tariff си прав, малко им е нееднозначен превода. Под SH-ticket явно имаш предвид еднодневен билет, по-скъп е наистина. Трябва еднопосочен билет в случая, освен ако не са 3-ма човека или повече.
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Пирожка » 25 Март 2015, 19:09:14

Благодаря ви Бойко и Макс :cheers:
Аватар
Пирожка
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот boyko123 » 25 Март 2015, 20:38:14

И аз благодаря, че се показа :). Лесно ли се добра до Любек? Успех там...
boyko123
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Пирожка » 27 Март 2015, 18:24:42

boyko123 написа:И аз благодаря, че се показа :). Лесно ли се добра до Любек? Успех там...

Тръгвам след Великден. Ще драсна от там при първа възможност.
Аватар
Пирожка
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Пирожка » 1 Май 2015, 12:48:44

Здравейте, в крайна сметка ме взеха от летището и продължих с кола.
Аватар
Пирожка
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване