• Advertisement

Новости около жълтите номера

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Новости около жълтите номера????

Мнениеот kaltcev.72 » 15 Юни 2014, 09:15:19

Въпроса е къде ще регистрирате колата България, Германия.....? Ако е в България колата трябва да има валиден ТЮФ , да се плати част от данъка и взимате червените транзитни номера , който имат застраховка и струват около 150 евро , естествено и стандартният кауфантракт с който регистрирате колата в Бг . Всичко това се прави в месното Zulassungsstelle
Аватар
kaltcev.72
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 17 пъти
Благодарено: 49 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 15 Юни 2014, 10:36:07

По просто казано в Германя стария собственик като ти даде големия талон ( бриф ) вече ти е продал колата. Поглеждаш на тоя голям талон колко време има до изтичането на прегледа ( тюф ) и ако е изтекъл вече вариантите са - за германия жълти номера , за българия платформа. Ако не е изтекъл тюфа е по просто , но и в двата случая отиваш в обласната управа ( ландратсамта) и там си има специален отдел и всичко там си правиш. Има и подробност - за България ти трябва договор за покупка ( за регистрацията в кат) . Та тоя договор си има стандартна бланка пишете си го помежду си с продавача стискате ръцете при теб остават голям , малък талон и договор и си я караш със здраве.

Потребители благодарили на автора Rashkov1 за мнението:
kaltcev.72
Рейтинг: 4%

Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Stojan » 15 Юни 2014, 14:40:39

...ТЮФ , да се плати част от данъка...

Наскоро продадох кола на приятел- българин - за в България. В Zulassungsstelle-то му поискаха немска банкова сметка, от която да си теглел Финанцамтът данъка за един месец. Дадох моя сметка. След месец си бяха взели данъка. А какво ще прави човек, който няма такава сметка в Германия нямам представа.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот bratvlad » 15 Юни 2014, 15:31:24

Вариантите за данъка са следните:
1.От цуласунга пращат факс до финансзамта,които изчисляват данъка,връщат факса и ти по банков път плащащ от най-близката банка.За съжаление,това е лош вариант,понеже в някой градове работното време на двете служби се разминават и е неприложим,някъде става-въпрос на късмет.
2.Взимаш данните от сметката на познат и с пълномощно написано на ръка посочваш неговото конто.
3.Последния път в Нюрнберг ме накараха да има дам българската си сметка.Как смятат да си вземат от там парите нямам идея,явно ще имат да взимат.
Аватар
bratvlad
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот Stojan » 15 Юни 2014, 17:51:29

Значи пак така. Ние успехме да му я регистрираме 10 минути преди края на работното време и нямаше време за факсове, а "познатият" с контото бях аз. И бях там, на място.
Освен това той е получил съобщение в България да си плати данъка и ако бил платен да смятал, че съобщението е безпредметно. Така че пак с конто на познат. Важна беше данната за пълномощното. Благодаря.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот Rashkov1 » 16 Юни 2014, 22:08:08

Наистина бях забравил за немска сметка в банката. И аз веднъж си дадох сметката на колегата си поляк, и аз бях там и аз писах , но все още си мисля , че подписах декларация , че съм съгласен данъчните да си вземат данъка от моята сметка. И служителките бяха непреклонни за немската сметка и казаха , че данъка се изчислява сложно и ще стане чак след месец и наистина си взеха парите чак след месец.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот varna5222 » 4 Август 2014, 20:12:48

Считано от 01 Август 2014год. Румъния забранява "жълтите номера". Засега границата на Надлак се минава с 100евро на кола.

Потребители благодарили на автора varna5222 за мнението:
rusenec

varna5222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот jiwano » 17 Август 2014, 08:29:17

малко разяснения относно временните номера - немски и австрийски, както и законодателството на Унгария. Всичко е топло та топло. А източника е мвр.:
http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/FE70F167 ... _FINAL.pdf

Потребители благодарили на автора jiwano за мнението:
daisymm

jiwano
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

Мнениеот VaskoLeon » 18 Август 2014, 11:01:51

Stojan написа:
...ТЮФ , да се плати част от данъка...

Наскоро продадох кола на приятел- българин - за в България. В Zulassungsstelle-то му поискаха немска банкова сметка, от която да си теглел Финанцамтът данъка за един месец. Дадох моя сметка. След месец си бяха взели данъка. А какво ще прави човек, който няма такава сметка в Германия нямам представа.

Отива до най-близката немска митница и го плаща кеш, след това се връща и му дават номерата! ;-)
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Re: Новости около жълтите номера

Мнениеот minilog » 15 Септември 2014, 17:22:08

никои знаели нешто по вапроса свалиат и годишните номера на авто каштите
minilog
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот kazina » 12 Януари 2015, 14:10:07

minilog написа:никои знаели нешто по вапроса свалиат и годишните номера на авто каштите

Като стой та гледай! Нямаш право с годишни номера на автосалон да прекарваш автомобили през граница!
Аватар
kazina
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот varna5222 » 28 Януари 2015, 21:28:07

Имах годишни номера от немска автокъща и една година си караз безпроблемно Германия, Австрия, Унгария, Румъния, Сърбия, Гърция, Италия, България. За съжаление една година изтича много бързо... С българския аналог на годишните номера на автокъща нещата обаче не стоят така. Тези номера са НЕВАЛИДНИ никъде извън територията на България. Въпреки, че реално си имат застраховка, която важи, номерата са по всички стандарти, но НЕ СА НАПРАВЕНИ НЕОБХОДИМИТЕ ЗАКОНОДАТЕЛНИ ПРОМЕНИ за да важат и в чужбина! Уж се тупаме в гърдите, че сме в ЕС, че законодателството се приравнява, а по този въпрос вече 9-та година няма развитие. Няма да коментирам, че цената е почти еднаква на немските и българските фирмени годишни номера. Това е положението - Абсурдистан! Който смята да рискува - има законово основание номерата да бъдат отнети от КАТ!
varna5222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот velizar31 » 31 Януари 2015, 16:51:22

Здравейте.По темата с жълтите номера.Няма начин да се премине унгарско/румънската граница,независимо от подкупа,който се предлага.В момента има хора,които обикалят по институциите в градовете около Надлак с намерението да извадят унгарски транзитни номера,защото са стопирани на границата.За жалост не е лесно да се изкарат унг.транзитки,пък и в момента нямат такива в наличност.Ужас ](*,)
velizar31
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот xamsterdamm » 10 Март 2015, 15:46:52

Сефте маджарите да се направят на интересни - циганите на Европа :) Допреди техните цупения всички транзитни номера важаха в цяла ЕС - както е ПО ЗАКОН! Дори и българските!
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот М.Николов » 25 Април 2015, 10:26:35

Здравейте, тъй като ми трябва да си придвижа колата от северна точка на Германия до южна, но все още немога да я регистрирам поради това че регистрацията става с термини, а термина ми е много далеч, а не искам колата да ми седи без номера въпросът ми е: Мога ли да направя пълномощно за жълт номер (видях че има доста в нета като опции), без да оставям личната си карта? Моята приятелка е в северната част на Германия в нея ми е анмелдунга, обаче личната карта ми е при нея и немога да отида тая седмица за да и я дам. Възможно ли е да се вземат номера без личната ми карта?
М.Николов
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване