• Advertisement

Новости около жълтите номера

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Новости около жълтите номера????

Мнениеот Rashkov1 » 5 Ноември 2012, 23:24:24

Аз също имам идея да пътувам в четвъртък с жълти номера. И аз съм нов и ще пътувам за първи път сам. Можем да се кооперираме обаче засега аз имам идея да пътувам сутринта. При повече желание може да измислим нещо.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 84 пъти

Мнениеот Bartis » 6 Ноември 2012, 17:49:55

Преди 11:00 немога дасе организирам,че имам едно терминче.
Bartis
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот casparcho » 9 Ноември 2012, 11:13:15

Австрия и Унгария се минават нощем по тъмно с газ до ламарината....до ограниченията естествено, целта е унгарците да не те настигнат в движение ти от пред ще ги видиш , ще намалиш. Спирайте на бензиностанции само ако е много належащо , там дебнат най-много. Ако ви спрат унгарците казвате , че преди 30-50 км примерно са ви спирали полицай и са ви зели много пари и давате максимум 20 евро. Трябва от"границата" межу Германия и Австрия (то няма такава де) да тръгнете към 8:30-9 най-късно като почва да се стъмва..малко е условно стъмването понеже преди 3-4 месеца се стъмваше в 9:30-10:00ч. От толко часа с яко каране до 7:20 сутринта на унгарската граница при град МАКО там има 2 граници на по-малката се минава.!!! там 40 Евро на унгареца те са заедно с руманците...на тех 5 евро и към ферибота , че на Монтана свалят номерата БГ куките и пари не зимат.
casparcho
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Galin84 » 15 Декември 2012, 17:22:16

Здравейте всички!
Тази седмица ми се налага да пътувам с жълти номера от Италия и вариантите са ми или през Гърция с ферибот или през Австрия или Словения към Унгария-Румъния и после към Варна. Някой скоро минавал ли е през Унгария за да даде малко нова информация, че положението въобще не е розово! Мислите ли че имам някакъв шанс да мина с рушвети без да ме накарат да свалям номерата...на всичкото отгоре съм с една баничарка и може би още повече ще бие на очи!
Специално искам да питам потребител VARNA5222 защото ми изглежда по запознат тъй като е минавал доста пъти след това лято!
Благодаря много!!!
Galin84
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rashkov1 » 15 Декември 2012, 18:30:23

Преди месец и аз се прибрах от Германия с жълти номера и с баничарка. Та ако си любител на авантюрата се пробвай. И Унгарците и Румънците ( за полицаите говорим ) са се увълчили за пари и нашите митничари се правят на умни. Ако все пак се решиш гледай да минеш и Унгария и Румъния по тъмно, като трябва загуби един ден. И вардят точно преди границата гледай да си плътно зад някой камион. На Унгарската граница минимум 20 евро.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Galin84 » 16 Декември 2012, 00:23:11

Благодаря Rashkov1, мисля да се пробвам и аз, страх ме е само да ме накарат да свалям номерата..А ти Унгарската граница през по тъмно ли я мина, щото един друг пич ме посъветва през деня, че през нощта искали много пари! Като цяло ще си платя, ама само да стигна [-o<
Galin84
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Rashkov1 » 16 Декември 2012, 08:25:08

По тъмно я минах с 20 евро и никакъв проблем. За плащането не бързай да им клякаш като те спрат те нямат ясно законово основание да ти свалят номерата. Първо задължително им излизаш с номера че преди 50 км са те спирали - минава. После изчакваш малко и тогава за пари. На нашата граница също се правят на луди ама и на тях няма да клякаш казваш минах цяла европа без проблем че тук ли ще ми правите и си траеш. Успех.
Rashkov1
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Galin84 » 16 Декември 2012, 13:24:59

Благодаря ти много!Сте пробвам и аз и ако пристигна ще кача малко инфо :mrgreen:
Galin84
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот agnoric » 22 Януари 2013, 22:17:40

Здравейте колеги и на мен ми предстои патуване на 6 февруари от Германия към България с кола която съм си харесал там.
Някакви по новини как стоят нещата с жълтите номера.Забелязвам колеги от форума ,които вече по 8 автомобила са успели да прекарат и ми е интересно. Има ли други успели в това начинание през Унгария !? И Ромунско !?
Благодарим.
agnoric
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот bg_transport » 23 Януари 2013, 10:41:21

здравейте забравете жълтите номера.само червени слагайте.на унгарската граница има вероятност да ти свалят жълтите номера и да те карат да викаш платформа за колата.200 евро ми струваше удоволствието да карам с жълти номера.
bg_transport
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот varna5222 » 27 Януари 2013, 12:53:07

Много смешно, за балъци ли вземаш хората? Очакваш да си качват колите на платформи ли??? В Австрия когато и където да минавате сте абсолютно редовни с жълтите номера. В Унгария влизате на смрачаване, карате без да спирате освен за винетка и излизате до 20-22часа. През нощта на границата започват пазарлъци тъй като няма поток и могат да ви държат и два часа и тогава не става с 20евро. Никой никъде в Унгария няма да ви свали номерата. Ако ви спрат пътни полицаи те сами си знаят, че ще вземат само 20евро. Не се панирайте. Самите те накрая казват стандарта е 20евро.

Потребители благодарили на автора varna5222 за мнението:
agnoric
Рейтинг: 4%

varna5222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот agnoric » 28 Януари 2013, 15:23:34

Здравейте колеги.Остановявам че с жълтите номера доста се вкарваш в авантюра.
С тази унгаро-румънска граница . Там е зора от всичко прочетено до сега. Колеги казват ,че се минава с 20 евро може и повече ако е посред нощ. Аз ще тръгвам с Рено 2007 год евро 4. И знам ли тия мазници ако не им харреса 20-30-40 евро.
Отидоха ми жълтите номера на тая граница с Надлак. и лошо става.Червенете струват към 200 евро жълти могат се намерят и за 40-45 !!
Най интересното че онзи ден патувах до София и обратно до Бургас и видях два автомобила с жълти номера ,но нямаше как да ги отбия от пътя и да ги разпитам не съм от НСО ! :mrgreen:
Затова остава още малко време май ще го решим това в движение.
agnoric
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот kanevtransport » 28 Януари 2013, 17:00:12

Здравейте колеги,не съм пробвал със жълти номера,но според това което аз проучих ,проблема е в зелената карта,Повечето продават номера без зелена карта ,или вземат пари за нея а не я дават,и точно там се появява проблема,извън Австрия спира покритието на застраховката,Жълти номера със зелена карта струват 90 евро инфо 28 ,12,2012,Лека и спорна.
kanevtransport
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 10 пъти

Мнениеот londonman » 29 Януари 2013, 03:06:44

Хайде пак глупости!
"Жълт номер"=транзитен (както сте го виждали в България), временен 5-дневен (най-често) номер. Особеното е че после го унищожаваш сам, не го връщаш никъде.
"Зелена карта"=глупости на квадрат. Застраховка и то пак 5-дневна, това ДА, тя има валидност в ЕС че и малко отгоре (което не я прави зелена карта, ама все тая).
Същата валидност имат и временните номера! Уловката е че те служат за да превозиш колата до ТUV пункт например, а не да се разхождаш из Европа.

Никой не може да ви сваля номерата, нито да ви глоби реално. Затова и ви праскат с подкупи. Свикнали сте да давате - честито!
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот agnoric » 29 Януари 2013, 11:27:05

http://www.nondos.de/versicherung-kaufe ... QeUJGdg2ME
В този сайт може да се намерят жълти номера за по 40 евро с зелената карта + таксата за слагане незнам колко става в Германия !!!
Пращат ти ги по и-майла след това се активират от смс и доколкото разбрах така се ходи в Щелето (кат)!
Което много примамливо като цена ! Но отново си остава риска с Унгаро Румънската граница !
Иначе червените неможе да се изпратят по е-майла те са само с Поща за жялост и идват 70 евро с другите такси стават около 150-200 всичко ! реално се пестят около 70-80 евро. За сметка на риска !
Ако някой е приминавал скоро тази граница нека сподели !
agnoric
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване