• Advertisement

Новости около жълтите номера

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Новости около жълтите номера????

Мнениеот londonman » 29 Януари 2013, 12:10:51

Каква такса за слагане, слагаш си ги сам.
Туй което си дал е застраховка, eVB-Nummer e както и съм споменал - достатъчен за да ти издадат номерата после в службите.
Отиваш, взимаш си номерата, слагаш си ги на колата и 5 дни си караш. После си длъжен да ги унищожиш (не за друго а за да не ги използва някой друг и после да те погнат).
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот kanevtransport » 29 Януари 2013, 13:45:30

londonman написа:Хайде пак глупости!
"Жълт номер"=транзитен (както сте го виждали в България), временен 5-дневен (най-често) номер. Особеното е че после го унищожаваш сам, не го връщаш никъде.
"Зелена карта"=глупости на квадрат. Застраховка и то пак 5-дневна, това ДА, тя има валидност в ЕС че и малко отгоре (което не я прави зелена карта, ама все тая).
Същата валидност имат и временните номера! Уловката е че те служат за да превозиш колата до ТUV пункт например, а не да се разхождаш из Европа.

Никой не може да ви сваля номерата, нито да ви глоби реално. Затова и ви праскат с подкупи. Свикнали сте да давате - честито!

Здравей,Относно застраховките ,малко грешиш,С временен номер за 5 дена важещ само за Германия ,струва 50 евро,А за европа и някои страни които не са членки на ЕУ струва 90 евро ,В КОЯТО ИМА ВКЛЮЧЕНА ЗЕЛЕНА КАРТА И НА НЕЯ СИ ПИШЕ ЗЕЛЕНА КАРТА ,ПОКРИВАЩА СТРАНИТЕ ..................................................,С КОЕТО тя е задължителна към застраховката при напускане на границите на държавата,както и нашата Българската.По информация от цуласунгщеле Липщадт.Относно свалянето на номерата .Да имат право ,след като нямате застраховка ,автомобила няма право да се движи.Това е от мен.
kanevtransport
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот londonman » 29 Януари 2013, 13:48:56

Цуласунгщелето няма никаква работа със застраховки [-X
Относно Зелената карта - естествено че ще ти я пробутат ако може :) Но това са застрахователите вече. До България няма причина да купуваш такава.

След като имам 5-дневна застраховка, никой не може да пипа номерата. А да караш без застраховка си е самоубийство, не вярвам някой да го прави. Не съм и предполагал че ще се обсъжда подобно нещо.

Потребители благодарили на автора londonman за мнението:
agnoric
Рейтинг: 4%

londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот kanevtransport » 29 Януари 2013, 13:54:47

Си горно си прав,но в на що щеле, специално за тези номера ,при тях ти правят всичко на 1 етаж ,партер,вдясно ако на някой му потрябва,Но ИНАЧЕ СИ ПРАВ,ОТ ТОЛКОВА МНОГО ПИСАНЕ,НЯМА СМИСЪЛ ВСЕКИ САМ ИЗБИРА КАК ДА ПОСТЪПИ,ЛЕКА И СПОРНА НА ВСИЧКИ.
kanevtransport
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 10 пъти

Мнениеот londonman » 29 Януари 2013, 15:22:44

Е, то сигурно Цуласунгщелето и дюнери правят, щом на тяхната улица има имбис...
Както и да е, винаги има и по-труден начин.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 29 Януари 2013, 23:56:03

agnoric написа:http://www.nondos.de/versicherung-kaufen.html?cfcmsShopArtIDThis=32#.UQeUJGdg2ME
В този сайт може да се намерят жълти номера за по 40 евро с зелената карта + таксата за слагане незнам колко става в Германия !!!
Пращат ти ги по и-майла след това се активират от смс и доколкото разбрах така се ходи в Щелето (кат)!

Само да вметна че след като сте платили застраховката, получавате номера на застраховката чрез смс, застраховката може да се активира от контото ви в сайта и също и разпечата когато ви е нужна.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот varna5222 » 5 Февруари 2013, 20:04:24

Аз си купих застраховка от NONDOS пращат ти eVB-Nummer и като имаш акаунт в техния сайт си я активираш, като най-дългия срок да е активна е 90дни. Можеш и да не я разпечаташ, а да покажеш само смс-а с eVB-Nummer или да го запишеш на листче. После където ти е удобно в Германия или най-добре още преди да си тръгнал от БГ си разпечатваш зелената карта върху зелен лист. Това е всичко. Една бройка е 39евро, ако купиш 15 застраховки стават по 30евро. Таксата в повечето Zullasingstelle-та е 10,50евро, но има някои където е 11,50 или 13,10евро. Можеш да си купиш номера преди да си купил колата. Купуваш кола, написваш талончето и зелената карта (нея може и преди влизане в Австрия) и си пътуваш. Колкото до Надлак - незнам какво ви плаши - в четвъртък вечер изневерих на собствените си писания и минах по-късно, вярно слязох от колата да ми показват, че ще пишат глоба и пак минах с 20евро и 3минути загубено време. Няма никакви проблеми.
varna5222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот bratvlad » 6 Февруари 2013, 19:34:31

От горе написаното разбирам,че ако няма птп по пътя,с малко подкупи и късмет може и да се прибереш до България с жълт номер.Интересното е ако стане белята,какво следва.Немците излезнаха с изрична декларация,че номерата са невалидни извън Германия,съответно застраховката също е невалидна.Независимо какви зелени карти се дават.Понеже има тънкия момент,че за да важи застраховката,трябва да има валидни номера.И това е един омагьосан кръг.Нека всеки да е наясно какъв риск поема!Аз съм пътувал много пъти с жълти номера,още преди 2007,даже и преди 2000г.,когато криехме зелените карти от немските полицай.Но в момента предпочитам,ако колата няма тюв,да я кача на платформа,или пък,ако е толкова наред и перфектна -тюфа е 80 евро,а и в България го признават и ти дават преглед за 2 години напред при регистрацията.А да има тюф и да я караш с жълти номера е явен признак на идиотизъм.
Аватар
bratvlad
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот londonman » 6 Февруари 2013, 20:07:02

Къде е тая изрична декларация на немците, не я виждам :mrgreen:
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот varna5222 » 7 Февруари 2013, 20:37:41

Идиотизъм единствено е да твърдиш, че когато колата има нов немски TUV в България ти дават преглед за две години! Няма такова нещо, няма и да има! Няма нищо общо между техническите служби нито спогодба за признаване!
varna5222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот blk » 7 Февруари 2013, 21:52:06

varna5222 написа:Идиотизъм единствено е да твърдиш, че когато колата има нов немски TUV в България ти дават преглед за две години! Няма такова нещо, няма и да има! Няма нищо общо между техническите служби нито спогодба за признаване!

Съгласен съм с теб колега ...никога не съм чувал за такова споразумение и за такова признаване ;-)
blk
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот bratvlad » 7 Февруари 2013, 23:30:48

Аз за да съм го написал,значи съм го правил,иначе не бих си позволил(за тюфа става въпрос).И съм готов на бас,на колкото кажете разбирачите,че е така.Поне в София.Ако сте от другата България-не мога да бъда сигурен.А декларацията беше от немското посолство,по новините на БТВ,когато много колеги виеха като линейки на границата(каза го немския консул).Нямам нищо против риска,ама тука четат млади и неопитни хора,а вие ги подвеждате към неоправдан такъв.И понеже обичам да се аргументирам,пускам един линк със съдебно решение от съда в Монтана,дето един отворко се жали.Там е упомената с кое писмо от интерпол са известени българските власти(предполагам и останалите европейски),че жълтите номера са валидни само на територията на Германия.И те така!
http://web.montana-rs.org/myapps/sas/AC ... 8b2712.htm
Аватар
bratvlad
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот londonman » 8 Февруари 2013, 02:05:49

Нерде Ямбол, нерде Стамбул!
Не знаех че Монтана е щат на Германия хахахаха \:D/

Ако си беше дал труда да провериш и цитираните членове от ЗДвП, щеше да видиш че не могат да го глобят. Друг е случая ако човека си е карал така повече време, там влиза в сила друго правило за регистрация на МПС по местоживеене.

Хайде да ти отвърна с един линк но на немски - а не Монтански шегички:
http://www.strassenverkehrsamt.de/kfz-zulassung-kurzzeitkennzeichen

Da die Zuteilung eines Kurzzeitkennzeichens ein nationaler Verwaltungsakt ist, ist es nicht gestattet, dieses für Fahrten ins oder aus dem Ausland zu verwenden (verbotene Fernzulassung). Da Kurzzeitkennzeichen und entsprechender Fahrzeugschein keine offiziellen Zulassungsdokumente darstellen, müssen diese im Ausland auch nicht akzeptiert werden. Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen. Somit ist die Nutzung eines Kurzzeitkennzeichens auch über die deutschen Grenzen hinaus innerhalb der EU-Mitgliedstaaten möglich.
Auch außerhalb der EU existieren Staaten, die das deutsche Kurzzeitkennzeichen tolerieren (ohne Rechtsanspruch). Dazu gehören:
Schweiz
Mazedonien
Weißrussland
Bosnien
Iran

И понеже си се аргументирал доста слабо, ще се наложи да прочетеш и оригинала на немски. Пък иди да те глобят щом те влече, овци за стригане винаги ще има :cheers:
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот daisymm » 8 Февруари 2013, 08:39:54

londonman написа:Нерде Ямбол, нерде Стамбул!
Не знаех че Монтана е щат на Германия хахахаха \:D/

Ако си беше дал труда да провериш и цитираните членове от ЗДвП, щеше да видиш че не могат да го глобят. Друг е случая ако човека си е карал така повече време, там влиза в сила друго правило за регистрация на МПС по местоживеене.

Хайде да ти отвърна с един линк но на немски - а не Монтански шегички:
http://www.strassenverkehrsamt.de/kfz-zulassung-kurzzeitkennzeichen

Da die Zuteilung eines Kurzzeitkennzeichens ein nationaler Verwaltungsakt ist, ist es nicht gestattet, dieses für Fahrten ins oder aus dem Ausland zu verwenden (verbotene Fernzulassung). Da Kurzzeitkennzeichen und entsprechender Fahrzeugschein keine offiziellen Zulassungsdokumente darstellen, müssen diese im Ausland auch nicht akzeptiert werden. Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen. Somit ist die Nutzung eines Kurzzeitkennzeichens auch über die deutschen Grenzen hinaus innerhalb der EU-Mitgliedstaaten möglich.
Auch außerhalb der EU existieren Staaten, die das deutsche Kurzzeitkennzeichen tolerieren (ohne Rechtsanspruch). Dazu gehören:
Schweiz
Mazedonien
Weißrussland
Bosnien
Iran

И понеже си се аргументирал доста слабо, ще се наложи да прочетеш и оригинала на немски. Пък иди да те глобят щом те влече, овци за стригане винаги ще има :cheers:

Тълкувателното решение (т.н. Anerkennungspflicht в цитирания от теб текст) на Европейската комисия от 24.03.2007 г. във връзка с използването на временни номера в рамките на Европейския съюз не задължава автоматично Унгария да синхронизира своето законодателство. Т.е. ако използвам такива номера (Kurzzeitkennzeichen) в Унгария, то все едно съм си сложил направени от мен картонени табели.

В същия дух ми отговориха и от Унгарското посолство в Германия преди няколко месеца. Защо унгарците не променят своята позиция не ми е ясно. Какво печелят от това не мога да кажа ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот londonman » 8 Февруари 2013, 12:04:00

не задължава автоматично Унгария да синхронизира своето законодателство. Т.е. ако използвам такива номера (Kurzzeitkennzeichen) в Унгария, то все едно съм си сложил направени от мен картонени табели.

т.е. ама без т.е., едното не означава автоматично другото. Какво е конкретно законодателството в Унгария, което ти пречи да преминаваш през страната транзит с временни табели? Да не се окаже както българския случай - свободни тълкувания без законова основа. Да не забравяме че всичко което не е забранено - е разрешено, въпреки желанията на пътните полицаи да приберат някой и друг рушвет :mrgreen:
londonman
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване