• Advertisement

Спътник Букурещ-Русе-Букурещ

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Спътник Букурещ-Русе-Букурещ

Мнениеот TCH » 8 Ноември 2012, 16:53:14

Здравейте,
На 18.12 кацам на летище "Хенри Коада" в Букурещ и искам да се придвижа до Русе, тъй като има само 2 автобуса на ден по тази дестинация, единият от които е рано сутринта бих желал да намеря спътник по тази дестинация, с когото да си разделим разходите за такси. Те са общо 90лв. като включват всичко: престой на летището, такси на моста и те оставят до адреса, който искаш. Сумата е една и съща независимо от броя пътуващи, така че ако сме 2ма ще ни излезе 45лв, за 3ма 30лв и т.н.
Мисля, че е доста по-удобно и човек си спестява доста главоболия да се придвижи до центъра на града с куфар.
Датата, на която ще летя на обратно е 06.01, така че приемам оферти и за тази дата.
TCH
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 15 пъти

Re: Спътник Букурещ-Русе-Букурещ

Мнениеот berko73 » 8 Ноември 2012, 21:48:26

Има и няколко влака до Русе от гара Де Норд Букурещ и е доста по евтино от таксито.
berko73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот TCH » 8 Ноември 2012, 22:16:44

Здравей,
благодаря за информацията, знам че има влакове, но никъде не успях да намеря кога тръгват. Ако знаеш нещо повече ще се радвам да споделиш.
Иначе ако не намеря спътник сигурно няма да пътувам с такси, тъй като имам време да хвана автобуса, но все пак е бая занимавка с куфар в непознат град, а и трябва да чакам 4-5 часа до вечерта.
TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот berko73 » 8 Ноември 2012, 23:00:25

Здравей, незнам то4но расписанията но със сигорност знам 4е има влакове сутрин, на обед и ве4ер. Провери в гугъл
berko73
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот TCH » 9 Ноември 2012, 00:00:45

Благодаря за информацията, след доста ровене успех да намеря някаква информация в сайта на БДЖ, за съжаление влаковете не ми вършат работа.
Все пак ще споделя часовете с цел евентуално да мога да спестя ровенето на някого:
от Букурещ има в часовете 13:00 и 23:15, пътуването трае по разписание около 3ч.
от Русе има в часовете 03:45 и 15:15.
През лятото има и други възможности, но са само веднъж на седмица, така че не вършат никаква работа освен на руснаците, които пътуват с влак до черноморието ни
TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот TCH » 13 Ноември 2012, 19:38:45

Явно няма желаещи, но реших да дам информация и за автобусите, с които може да се пътува в посока Букурещ-Русе, та поне да съм полезен на някого, на когото ще му се налага да пътува в скоро време.
Букурещ - Русе Етап Адрес 18:00 9 836-757 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Букурещ-Русе-Русе
Букурещ - Русе Ованесови 11:45 2 821-964 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Букурещ-Русе-Русе
Букурещ - Русе Ованесови 18:00 2 821-964 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд

Тези на "Ованесови" потеглят от "Пиата унрии", а на другата компания от автогара "Филарет".
Надявам се да съм бил полезен и ако все пак излезе нещо, пишете :cheers:

Потребители благодарили на автора TCH за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ts.petrov » 25 Ноември 2012, 19:53:14

TCH написа:Явно няма желаещи, но реших да дам информация и за автобусите, с които може да се пътува в посока Букурещ-Русе, та поне да съм полезен на някого, на когото ще му се налага да пътува в скоро време.
Букурещ - Русе Етап Адрес 18:00 9 836-757 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Букурещ-Русе-Русе
Букурещ - Русе Ованесови 11:45 2 821-964 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
Букурещ-Русе-Русе
Букурещ - Русе Ованесови 18:00 2 821-964 Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд

Тези на "Ованесови" потеглят от "Пиата унрии", а на другата компания от автогара "Филарет".
Надявам се да съм бил полезен и ако все пак излезе нещо, пишете :cheers:

А какви пари излиза с автобуса имаш ли представа?
ts.petrov
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот TCH » 25 Ноември 2012, 21:52:27

Автобусът е 25лв и имаш още около 10 лей (5лв.) от летището до там.
Ти кога ще пътуваш ? Ще се засечем ли ?
TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот TCH » 27 Ноември 2012, 19:18:01

Само да добавя нещо важно свързано с автобусите, за които пита.
Ако ще пътуваш с "Ованесовеи" изискват предварителна резервация по телефон, тъй като автобусът им не бил голям.
TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот TCH » 15 Декември 2012, 21:20:04

Някой може ли да сподели цени на такситата в Букурещ и дали като в България има "копърки", от които човек трябва да се пази ? :mrgreen:
TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Maria Dimitrova » 9 Януари 2013, 11:48:59

Здравейте,за съжаление лаптопа има само латиница,в Германия съм в момента(от БГче си пиша на кирилица) и дълго време търсих информация за придвижване от Букурескт до Русе,а после и за Варна,но нъма нъкои да сподели ,точно как е пътувал.Пристигам на 18януари от Меминжен на летище-Отопени Букурескт към 11.30 и после търся транспор ца Варна.Ако някои пътува по този маршрут нека пише да не съм сама,по непознати места.Иначе видях разписанията на Груп,но доста време тръбва да чакам из Букурещ.Blagodary,ако някои пише нещо.

red: vel...
Maria Dimitrova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TCH » 9 Януари 2013, 18:49:00

Привет,
ще споделя накратко как мина пътуването ми. В Букурещ пристигнах около 13:00. След това си хванах автобус 783 от летището, на който последната му спирка е пиата "Унрии" (може би най-централното място в града). За да се стигне до автобуса трябва да си хванете асансьора и да слезете на приземното ниво, след което продължавате направо докато не излезете от летището. В дясно се пада една малка бутка, от която може да си купите билет за автобуса. Струва 9 лей (на летището има къде да се обменят пари и за толкова малка сума според мен няма значение точно къде обменяте). След като се качите в автобуса първата ви работа е да си валидирате билета на една машинка до шофьора, тъй като ако не го направите се води, че сте без билет, тъй като с картата, която ви издават може да се пътува повече от веднъж. Аз съответно не знаех това и за мой късмет се качи контрола, която естествено искаше да ме глобява. Така че за да избегнете цялата тази патардия внимавайте с това! След около 1 час се озовах на последната спирка на автобуса. От пътник в него разбрах, че от пиата "Унрии" може да се стигне с автобус 211 до автогара "Филарет"- 3 спирки са. Естесвено от там може да си хванете и такси, но аз имах време, а и според събеседника ми ще ли да ми отрежат главата с такси(по принцип цената била 1,40 леи, но за чужденците често била друга). След като слязох от вторият автобус се оказа, че автогарата е 3-4 минути път. Но няма как да се объркате, тъй като от спирката се вижда гаража на самата автогара. Автобусът за Русе се появи 30 мин. преди времето за потегляне, като имате избор дали да платите 22лв. и да пътувате с билет или 15лв., които шофьора си ги прибира в джоба. Автобусът пристигна за 2 часа на автогарата в Русе, която се намира точно до ЖП-гарата.

Относно пътуването до Варна и на мен това ми е крайната дестинация, но имам възможност да преспа в Русе и не ми се налага да го правя за един ден. При вас явно случаят не е такъв, за това бих препоръчал ако можете да хванете колата на "Ованесови". Ако изберете този вариант задължително се обадете възможно най-скоро на фирмата, тъй като "автобусът" им е една "Дачия" и за да сте сигурна, че има място за вас трябва да го резервирате! Защото автобусът на "Етап" пристига около 6 часа, а последния автобус за Варна е точно в 6 и има доста голяма вероятност да го изтървете.
И още нещо малко по-нагоре бях постнал часовете, в които тръгват автобусите от Букурещ за Русе. НЕ им се доверевайте, а се обадете на телефоните, които са дадени, тъй като по всяка вероятност тези часове са на пристигане в Русе, а не на потегляне.
Ако имате някакви други въпроси, питайте :)
Последна промяна daisymm на 20 Март 2014, 16:51:41, променена общо 1 път
Причина: Свързване на две последователно публикувани мнения

Потребители благодарили на автора TCH за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот TCH » 10 Януари 2013, 18:54:51

Здравейте,
отговарям ви тук с цел повече хора да могат да го прочетат и да им послужи.
http://bucharestairports.ro/otp/index.p ... article=56
На този линк ще намерете информацията относно как се стига до ЖП-гарата в букурещ (Gara de Nord).
надявам се да съм бил полезен !
TCH
Тукашен
Тукашен

Мнениеот Maria Dimitrova » 10 Януари 2013, 20:55:10

Blagodarya za informaciyata. :)
Maria Dimitrova
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот TCH » 11 Януари 2013, 18:36:31

Тъй като и аз съм му хвърлил око на този полет, бих искал да попитам как ще стигнете до летището (заради ранния час на полета) ?
П.С.
Надявам се всичко с вашето прибиране към България да е наред, но все пак преди да потеглите си запишете някои др. телефон на фирми, които извършват превоз между Русе и Букурещ, за да имате и резервен вариант.
TCH
Тукашен
Тукашен

Следваща

Назад към Пътуване