• Advertisement

Летни чартъри

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Летни чартъри

Мнениеот copland » 12 Февруари 2013, 12:15:09

olga написа:Кажи ми един човек, който лети от град в Германия до София с Австрийски Авиолинии (с прекачване във Виена), при положение, че има Луфтханза, Уизеър, Райън еър до София ???? Май и други има.

И аз като makeno не искам да се бутам между шамарещите се дами, но за протокола съм летял едно лято от Дюселдорф през Виена за София и обратно. Полетите Дюселдорф-Виена-София, които съм правил (или бухвал за роднини) иначе са повече от този един, но се водят с разни други компании, затова не ги слагам в сметката.
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот olga » 12 Февруари 2013, 15:32:57

Много се радвам най-искрено за всички вас, които летите с която и да е компания до София ( може да се пробва и варианта с чешките или полските), даже ви завиждам благородно. Но това не решава по никакъв начин проблема с Варна.
Едно време като летяхме с Малев, сме се засичали до Будапеща с хора в един самолет , някои от които от Унгария продължаваха за Варна, а други за София. Споделяли са, че има разлика в цените за столицата и за "морската столица" , в полза на София. (надолу)

Не знаех, че и за австрийските това важи. Само добре дошло за софианци.

Не знам за колко месеца напред трябва да "си бухна" полет до Варна , за да е с цена 350.

Днес цената за след точно три месеца е 467 евро. На мен лично това ми е психологическата граница във времето да планирам - три месеца. Пък и цена от 470 евро не ми се струва никак ниска.. (като калкулираш в нея и риска от ранното закупуване - това са три месеца, не са три седмици, нито три дни).

А лично за Варна - това пак е друга тема. Летището, което приема най-много чужди туристи през лятото, заедно с Бургас - прилича на барака !! При все, че ФраПорт го взе на концесия. С условие в договора да строи нов терминал. Не помня във времето назад кога беше - но минаха много години. Още го строи ФраПорт новия теминал.

А ако това беше станало отдавна (както трябваше да си бъде) , старото летище на Варна щеше да стане летище за нискотарифни полети и ето ти решение на проблема с Варна !

Говореше се дори, че ще строят нискотарифно летище в Балчик. (пак друга тема)

За кво й е всъщност на Варна нискотарифно летище..... (пак друга тема за ТИМ-ландия = Варна).

Не знам дали си спомняте, но преди много време Уизеър имаше нискотарифен полет София - Варна. Вече го няма. И не щото е икономически неизгоден (самолетите бяха фраш). Отговорът отново е ТИМ. (от известно време собственик на България еър !) („Ша ми правят тука някакви си уизеъровци конкуренция на мойта си линия София-Варна!” )

За тези, които не знаят – ТИМ е мафиотската групировка на Варна, с която тя много се гордее. От сорта на СИК, ВИC, ГИК и БИГ (big) от едно време…….

Сега сметнете 2 и 2.... С „даденото” в задачата по-горе , „търси се” е „защо така” , а „получено” – то е ясно....

Нашият всенароден любимец Б. Боков Борисов уж се бил борел да разбива монопола на летище Варна..

http://www.briz15.com/novina-25971/

P.S. Знаете, предполагам, какво летище построиха в Пловдив в Крумово... За чудо и приказ ! Нискоратифно...
Последна промяна olga на 12 Февруари 2013, 16:35:20, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот TCH » 12 Февруари 2013, 16:43:27

Тъй като не мога да намеря бутона за "благодаря", го изказвам по този начин :) Имам предвид мнението на estira
А колкото до olga.... стана ми любопитно проверих.. в момента има полети от Щутгарт до Варна с австрийските за по 157 на посока. Датите ас 10,04 17,04
TCH
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 15 пъти

Мнениеот olga » 12 Февруари 2013, 16:57:33

TCH, живея в Хамбург.

Щутгарт, та Щутгарт.... Да взема да се преместя пак там... :-) (живяла съм две години в Щутгарт)

Нерде Хамбург, нерде Щутгарт, нерде Стамбул..... :-)

Дотук ми стана ясно от мненията на estira, makeno и TCH, че всички живеете в Щутгарт :-)

П.С. За сравнение на полета за 12. май (след три месеца) Хамбург-Варна с австрийски линии цена 467 евро направих справка за същия ден 12.май Хамбург-София , за да разбера за какво говорите.

Цена 12.май - 25.май Хамбург-София-Хамбург 367 Евро.

Това ли са ви ефтините полети до София с австрийските ?? За след 3 месеца ! Ми че то за след тогава има по 4 (четири) евро с Райън еър !!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот londonman » 12 Февруари 2013, 18:33:27

Баси и цените се спрягат - че то излиза по-евтино да летите варненци до София и после с такси ... :mrgreen:
Хора, аз си летя всеки месец - ако плащам по толкова, ще работя само за авиона!
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот ljuba » 13 Февруари 2013, 12:05:04

Олга,ако те устройва една седмица по-късно видях един чартър от Хамбург до Варна,който доста ме заинтиргува мен самата,защото може да ми свърши много добра работа.Погледни ако имаш време и възможност.Цената,която виждам е 305 евро в двете посоки.
http://www.fluege.de/flight/encodes/sFl ... ee2dcce79/
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 12:12:21

popwill написа:Ако беше от Варна нямаше да пътуваш всеки месец за 2 дни особено от Дортмунд:) А тоя от Мюнхен са най-прецакани до София. има и друг вариант, до София с нискотарифна и после с Бг Аир. Тук има обаче 2 проблема- първите летят до 1, а Бг Аир от 2 и ако не пасват полетите или няма да стане или ще е с чакане. Не знам дали такситата са навити за 2 км да си губят клиентите. Цена- към 70евро 2 уей и отиваме пак на 180-200

popwill, този вариант с Уизеър от Дортмунд до София и Бъргария Еър от София до Варна съм го описала по-горе. Забрави да сложиш и цената с Дойче Бан от точка А до точка Б (Dortmund). В конкретния случай Хамбург-Дортмунд 75 евро нормална цена една посока, предварителна цена (Sparangebot) 35 евро една посока . Ето ти ги още 70 евро 2 уей към сметката. To не че до Берлин е по-различно. Цената Хамбург-Берлин с Дойче бан е абсолютно същата - 70 евро 2 уей. (Берлин заради България Еър).

Teя от Мюнхен могат да ходят с нощния влак до Франкфурт Хан :mrgreen: Трябва да са в 6 часа сутринта на летището в Хан. Този вариант съм го пробвала от Щутгарт до Хан с нощното ICE. Много е забавно.......
Пристигаш 12 ч наобяд в София, ако успееш до 13 ч да се придвижиш до Централна Автогара хващаш автобуса за Варна, ако не в 14 ч. Пристигаш в 22 ч във Варна и си супер щастлив.... ! Получава ти се едно пътуване от 24 часа Германия-България. (със самолет!:-)
Колкото е от Европа до Австралия.
Ako искаш да хванеш самолета до Варна вместо автобуса, седиш до 19 ч на летището и пак си по същото време горе-долу вечерта във Варна...
Мани това, че си гроги, ами ако имаш само 3-4 дни свободни.... Да идеш, да си постоиш и да се върнеш.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 12:27:29

Благодаря, Люба !
Аз мога да ти дам директен Хановер-Варна два дни по-късно за 307 евро, ако те устройва повече.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот estira » 13 Февруари 2013, 12:40:58

Стига сте си ги мерили! Кажете кой кога иска да лети и за колко, а не три страници тинтири!

Примерно Хамбург - Варна, 11.05-25.05 - 267,-

Винаги, преди да купите чартър, погледнете дали е ваканция! През ваканциите няма да си намерите евтин полет! Горната дата не се пада във ваканция - изчакайте, цените ще паднат.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 12:45:49

Люба, ето това имах предвид :

its.de

Цените за май започват от 140 евро от Хановер за една посока.

Засега са толкова. По-късно във времето ще паднат. Април или май например.

Т.е., не се знае нищо :-) Или ще паднат цените или няма да има места :mrgreen:

Затова ви казавм да изчакате до края на март "спестовните" германци (Geiz ist geil ! :-) да си накупуват почивките с намаление и да се види след това какво е положението :-)
Последна промяна olga на 13 Февруари 2013, 12:50:34, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ljuba » 13 Февруари 2013, 12:49:51

Олга,естествено,че ме устройва!Дай направо линка да не търся!Супер и благодаря!
Естирка,мен ме устройва от към 15-20 май нататък дори до началото на юни да пратя товя малък приятел за последно по-дълго на море,че от лятото тръгва на училище и се свърши вече с това по два три месеца стоене при баба и дядо.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 12:53:32

Написах го горе линка , ама нещо не излезе както трябва. Още веднъж :

www. its.de

Ама не знам как ще стане това с "дългото море" на малкия , щото най-дългият чартър е 4 седмици....

Ти ми даде оня пример с Хамбург с две седмици престой... :-k
Последна промяна olga на 13 Февруари 2013, 13:06:18, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ljuba » 13 Февруари 2013, 12:56:45

Олга,видях ги!Благодаря още веднъж!Смяташ ли,че ако изчакам до април примерно ще има места или да купувам още сега?Не ми се иска да ги изпускам!
Понеже пишем едновременно и се покривам с въпросите си с твоите отговори.Ще изчакам до средата на март и после купувам.Благодаря още веднъж.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Мнениеот estira » 13 Февруари 2013, 13:04:49

Hannover - Varna/Burgas, 21 Tage

Hannover - Varna/Burgas, 14 Tage

Можеш да си промениш настройките, както те устройват. Цените ще паднат, края на ваканцията е.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 13:22:44

Хехе, Люба, въпрос на личен избор... :-) Който го е страх, купува :-))
Който е смел, изчаква :-) (шегичка :-)

Във Варна ITS продават на твърда цена от 100 евро 2 седмици преди полета (без да се интересуват от колегите си в Германия, въпреки че са им подчинени). Тел. 355-490 (на Златните) Засега непроверено актуален. (актуален до доказване на противното през април :mrgreen: )
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване