• Advertisement

Летни чартъри

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Летни чартъри

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 13:40:22

Аз мисля, че за май можеш да рискуваш спокойно ( Vor-Saison).
Но оттам нататъка забрави !

Какъв край на ваканцията имаше предвид , estira, през май , че не разбрах ?

А има и нещо друго, Люба, за което сега се сетих.
В началото на сезона авиокомпаниите (BAC , Air Via) комбинират полетите от северните градове с тези от средна ДЕ (което никъде не е обявено, или пък някъде с мноо дребен шрифт). Пример, Хамбург, Бремен, Хановер с Дюселдорф. Мен така ме изненадаха една година като ни изсипаха всички в Дюселдорф (да седим към един час на летището) , после ни казаха да се качим на същия самолет , ама прибраха и някакви хорица от Дюселдорф... :-) Т.е., за тея от Ддорф си беше директен полет, ама за нас хич.... Имаше и много други изненадани. Мен не че много ме бърка (предвид катастрофалното положение с полетите до Варна по принцип) , ама за твоя дребосък..... Разбира се, всички тръгват като едно стадо овце в една посока и той няма да се загуби..., после се седи в транзитна зона един час, после пак същата процедура със стадото до самолета обратно.. Спомням си няколко доста възрастни жени, които не разбираха немски (явно са били на гости на децата в ДЕ), и доста се лутаха.. (съобщиха я тая работа малко преди кацане на немски по уредбата в самолета)
Последна промяна olga на 13 Февруари 2013, 14:34:22, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот estira » 13 Февруари 2013, 14:17:18

olga написа:Какъв край на ваканцията имаше предвид , estira, през май , че не разбрах ?

Много жалко, че през цялото време се опитваш да ни убедиш, колко опит и вътрешна информация имаш в сферата на туризма, а не знаеш основни правила в образуването на самолетните цени. 10.05-21.05 са Himmelfahrt und Pfingsten в Niedersachsen (Brückentage). В Хамбург по това време дори е свършила ваканцията, следователно цените падат. Vorsaison е много относително понятие, евтини билети можеш да намериш и юни, и юли.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 14:41:14

Благодаря, естира, точно това попитах коя ваканция имаш предвид. Много добре знам кога са химелфарт и пфингстен в Германия - на 21.05 имам рожден ден :-)

Ама да ти кажа, че през май никакви семейства с деца (Schulkinder) не ходят на почивка в България (на море) !!!!

Друга е таргет-групата. Бабички и дядовци, пенсионери, използващи не чак толкова горещото време във Варна през май , (в някои години даже доста хладничко), които по принцип не ходят на плаж , а се шматкат по панталон дълъг крачол и пролетно яке и пуловер отдолу из курорта !! :-)

Поздравявам те за твърдението, че през лятната ваканция в ДЕ (в зависимост от отделните бундеслендер) могат да се намерят евтини билети за Варна и Бургас !!! :-)))))
Последна промяна olga на 13 Февруари 2013, 15:01:18, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот estira » 13 Февруари 2013, 14:59:35

olga написа:Ама да ти кажа, че през май никакви семейства с деца (Schulkinder) не ходят на почивка в България !!!! Друга е таргет-групата.

Мммм...въобще не съм съгласна! Забравяш всички, прибиращи се за Hационалните Абитуриентски Балове. Забравяш семействата с малки деца, които предпочитат спокойствието и 25° пред олелията и 40° през август. За мен разговорът приключи.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 15:15:18

И за мен също!

Какви са тия ученици , учещи в Германия (германчета по рожение) , дето се прибират за Националните Абитуриентски Балове ???!!!

Явно никога не си живяла във Варна и не познаваш климата, че да ми говориш , че някакви германчета дечица и по-големи такива , заедно с майките си и татковците си идват на море през май във Варна !!! Температура на водата бърррр (15 градуса) , температура на въздуха зависи от годината. Имаше една година първият полет от Хамбург до Варна беше на 06.05. и поканих един мой познат (на средна възраст) на МОРЕ на Златните. 3 седмици. До 28. май. Още ми е сърдит !!! :mrgreen: Купи си по тоя повод хубаво яке с подплата от битака във Варна :-) И на мен подари същото :-)

По-вероятно е да срещнеш тези, които ти спомена (бягащи от олелията) сред средата на септември. Поради физичните закони, че морската вода бавно се награява, но и бавно изстива ! Ако питаш мен, най-суперското време за ходене на почивка във Варна (Св. Константин, Златни пясъци, Албена). Няма я олелията, температура на въздуха 25 градуса, морска вода като чай !! :-)) (и тя 25)
Последна промяна olga на 13 Февруари 2013, 15:47:50, променена общо 1 път
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот estira » 13 Февруари 2013, 15:40:09

olga написа:Явно никога не си живяла във Варна и не познаваш климата

olga написа:Дотук ми стана ясно от мненията на estira, makeno и TCH, че всички живеете в Щутгарт :-)

8-[

Да ме извинят скъпите читатели за спама, но не мога да се стърпя:

Не знам, обаче като ви забият да учите на Почивка и съвсем се забравяте! :mrgreen:
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 15:50:01

Споко, естира, знам, че си от Варна и че живееш в Мюнхен :-)

Точно затова не се връзва... :-)

П.С. Преместиха гимназията от Почивка на друго място отдавна, и децата взеха, че поумняха ! :-)

Ta пак не можах да ти схвана идеята за края на ваканцията , дето свършвала на 10.05 , а първият полет е на 11.05 ?!

Та как щели да дойдат дечицата на почивка във Варна за ваканцията за Пфингстен от 02.05 до 10.05 , след като няма полети ?

И как този факт влияе в/у ценообразуването на полетите ?

Отговорът е ясен - но пак ще ти го кажа. Децата не са таргет-група за Пфингстен за България. За по-топли страни като Доминиканската република и Малдивите със сигурност.

Ако бяха, повярвай ми, туроператорите не са тъпи, щяха да им осигурят полети ( респективно почивки ) през ваканцията за Пфингстен. Защо да си изтърват клиенти.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот londonman » 13 Февруари 2013, 17:14:58

olga написа:
popwill написа:Ако беше от Варна нямаше да пътуваш всеки месец за 2 дни особено от Дортмунд:) А тоя от Мюнхен са най-прецакани до София. има и друг вариант, до София с нискотарифна и после с Бг Аир. Тук има обаче 2 проблема- първите летят до 1, а Бг Аир от 2 и ако не пасват полетите или няма да стане или ще е с чакане. Не знам дали такситата са навити за 2 км да си губят клиентите. Цена- към 70евро 2 уей и отиваме пак на 180-200

Teя от Мюнхен могат да ходят с нощния влак до Франкфурт Хан :mrgreen: Трябва да са в 6 часа сутринта на летището в Хан. Този вариант съм го пробвала от Щутгарт до Хан с нощното ICE. Много е забавно.......
Пристигаш 12 ч наобяд в София, ако успееш до 13 ч да се придвижиш до Централна Автогара хващаш автобуса за Варна, ако не в 14 ч. Пристигаш в 22 ч във Варна и си супер щастлив.... ! Получава ти се едно пътуване от 24 часа Германия-България. (със самолет!:-)

Ама верно тая Варна е проблема :mrgreen: Кара хората да им е трудно!
Аз и от София не съм - ама пак летя.
Обаче това с Мюнхен през Франкфурт не виждам защо - има Луфтханза под 2 часа Мюнхен-София с цени на билети двупосочно под 130Е при купуване 2 месеца напред...
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 17:30:52

Щото popwill каза, че тея от Мюнхен били най-прецакани :-)

Нали виждаш, че съм сложила зелено озъбено човече след предложението ми... :-)

Ох, естира, естира...ще ме умориш.. :-)))) Немските туристи идвали за абитуриентските балове във Варна...

Трябва да проверя - може вече да ги рекламират в Германия като атракция през май във Варна..... :-)

А че са си атракция, атракция са (предвид тенденциите от последните години..:-)
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот londonman » 13 Февруари 2013, 21:39:39

Е Луфтханза ако не са лесен превоз - кой е?
Най-кратко е дори с тях :cheers:
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 13 Февруари 2013, 23:56:52

Естирка, последно :-) "Vorsaison не е много относително понятие" , а термин в туризма с точно фиксирани дати. Я си преминал границата от Vorsaison в Hauptsaison , я си отишъл в друга ценова категория :-)

Vorsaison , Hauptsaison, Nachsaison. Vorsaison за нашите "ширини" е до 14. юни.

Ако ти се случи почивката ти да е и в двата сезона , напр. от 13. юни до 20 юни , първите дни си ги плащаш по едната ценова категория, а вторите по другата.

Oбаче Естирка как си променя старите мнения когат й падне и както и оттърва , без да се регистрира от системата , че са променени.... :-))

Хахаха , не е истина просто !!!! :-))))

Ей, боже, туй да си модератор на днешно време.... :-)))))
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот londonman » 14 Февруари 2013, 00:26:34

popwill написа:
londonman написа:Е Луфтханза ако не са лесен превоз - кой е?
Най-кратко е дори с тях :cheers:

За Мюнхен ли? А колко е билета, 200тачка до София или 100 ако е на прИмоция 2 месеца по-рано купен с ония малките сапунерки на еуролайнс и си стоял и си ги дебнал...Но темата е за Варна и Бургас...

Изобщо не ме вълнуват и Варна, и Бургас.
Купувах си билети директно онлайн на сайта на Луфтханза 2 месеца напред по цени 124-129Е двупосочно Мюнхен София.
Не ти знам сапунерките и еуролайнсите...нито пък проблемите :mrgreen:
londonman
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 14 Февруари 2013, 00:36:33

Естирка, айде ся изтрий и това, че си казала, че Vorsaison е много относително понятие, че да ти е мирна главата... !! :-))

Няма се занимавам повече с вас .

Смешници !!
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот TCH » 14 Февруари 2013, 00:55:22

Точно там е работата, че си си купуВАЛ ;)
Ако искаш пробвай сега да си купиш за 120 евро..всъщност може, ама в едната посока :mrgreen:
И мисля, че всички тук сме големи хора и няма смисъл да се караме или да се правим на сърдити, всеки си има някакво мнение подкрепено я с доводи, я с опит, я подочуто от някъде и т.н.
За това е форумът да споделяме, а не да се впрягаме, защото видиш ли другия не бил прав.
Той другият може да каже, че предпочита да се прибира с колело, ама на дали всеки ще тръгне да се прибира така, нали ?
Така че всеки да си преценява каква част от информацията му върши работа :) :-"

Потребители благодарили на автора TCH за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

TCH
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 15 пъти

Мнениеот londonman » 14 Февруари 2013, 01:09:45

ТСН40, миналото време е на възраст 3 месеца драги :mrgreen:
Ако имам път натам - пак ще купя. Аз летях и продължавам да летя на нормални цени и редовно.
А ти може да последваш съвета си.
londonman
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Пътуване