• Advertisement

Въпрос отностно непълнолетно дете в самолет

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Въпрос отностно непълнолетно дете в самолет

Мнениеот olahalo » 28 Юли 2013, 18:04:36

Здравейте, това е първата ми тема и се извинявам, ако съм объркала раздела. Моля само без обиди и подигравки, въпросът е следния: На 14 години съм и искам да пътувам извън ЕС сама, родителите ми са съгласни, какви документи са нужни ? А може ли направо със стюардеса, която да ме придружи до определеното място. Примерно баща ми да отиде и да говори лично със стюардесата или пак ще иска пълномощни и други неща ?
olahalo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Въпрос отностно непълнолетно дете в самолет

Мнениеот bknf » 29 Юли 2013, 12:26:51

Здравей, ами най-добре е да се пита в съответната авиокомпания, с която смяташ да летиш.
Там непременно знаят повече.. едно телефонно обаждане сигурно ще изясни въпроса.
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Re: Въпрос отностно непълнолетно дете в самолет

Мнениеот Franken » 29 Юли 2013, 16:37:06

Минаха май повече от 10 години, когато пуснахме синът да лети сам до Щатите (и той беше тогава на 14-15), та много не ми е останало в главата. Но първото и най-важното е да имаш важащ пътнически паспорт (Reiseрass). И след това bknf е абсолютно прав/а, като това нещо трябва да се направи още при купуването на билета. На чекирането ще те вземат (от така наречената "земна стюардеса") и ще те заведат до входа на самолета. Това на място не става! След кацането отново ще те вземат и ще те заведат до изхода, където би трябвало да те чака посрещач. Същото важи и за обратния полет. Да не се забравя дали не е нужна виза - зависи от държавата. Лек път!
Franken
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 49 пъти
Благодарено: 106 пъти

Назад към Пътуване