• Advertisement

Моля за информация- двойна платформа?

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Моля за информация- двойна платформа?

Мнениеот alexpetrof » 13 Март 2014, 09:40:10

Здравейте, бих искал да попитам колегите, които пътуват в Германия, има ли проблем да закача двойна платформа 8 метрова ? Платформата е с брезент и ще я ползвам като товарно ремарке, ще я дърпам с бус до 3.5 т (спринтер 311)... та може ли някой да ми каже какви точно са изискванията ?
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Моля за информация

Мнениеот minilog » 13 Март 2014, 10:49:55

триабва ти тахограф в германиа закона е над 2,8тона с тахограф патните книшки не ги признават ако нима тахограф глобите са солени
minilog
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Моля за информация

Мнениеот alexpetrof » 13 Март 2014, 18:03:25

Благодаря за отговора колега, а знаете ли дали, когато имам тахограф ми трябва и пътен лист и от къде мога да си го купя ?

Иначе за Германия вече чувам всякакви неща, като например, че не мога да дърпам двойна платформа с бус единчна гума, други пък ми казват, че само ми трябва тахограф и т.н. искам да знам нещо, което е сигурно....
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Re: Моля за информация- двойна платформа?

Мнениеот minilog » 13 Март 2014, 18:52:27

тахограф задалжително патен лист не ти триабва а за едини4на гума нима проблем стига в талона големиа да пише с ремарке 7000кг или пове4е кг
minilog
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот alexpetrof » 14 Март 2014, 10:15:50

Благодаря
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AxL » 14 Март 2014, 21:34:52

С товарен или пътнически ще я дърпаш? Какво ще транспортираш?
Коя година е този 311?
Колко е общото тегло по документи на ремаркето?
В Австрия след ОЕД има техническа проверка, понякога откачат като нямат работа и спират всичко над 2,5т.
В обратна посока е след Мегенхофен.
AxL
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот alexpetrof » 15 Март 2014, 13:12:55

AxL написа:С товарен или пътнически ще я дърпаш? Какво ще транспортираш?

Мерцедеса е товарен, имам и пътнически Транзит, но мисля с товарния да ходя. В Щудгард имам приятел, който познава района морги и т.н и ще товарим всякакви неща.

AxL написа:Коя година е този 311?

2004

AxL написа:Колко е общото тегло по документи на ремаркето?

3500

AxL написа:В Австрия след ОЕД има техническа проверка, понякога откачат като нямат работа и спират всичко над 2,5т.
В обратна посока е след Мегенхофен.

А знаеш ли откъде да ги заобиколя и ако знаеш къде другаде правят такива проверки и изобщо каквато и друга информация, която би ми била полезна ще съм ти много благодарен.
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AxL » 15 Март 2014, 15:03:25

Този Спринтер по всякакви немски каталози тегли до 2000 кг. С това ремарке е много вероятно да те спрат и пътуването да приключи освен, ако не си празен и да направят компромис. Не знам какво ще товариш, но това празно тежи поне 1300-1600 кг с брезент. Остави как го дават по документи, качи го на везна.
Ще ти трябва тахограф на 100%. Ако не са твои нещата лиценз и всичко останало по 561/2006. Щутгарт е далеч от границата. Т.е. много БАГ и Полицеи ще подминеш...
Може да тръгнеш и на късмет, но с това голямо ремарке си много рисков.
Ако си технически в отлично състояние с добри зимни гуми нямаш проблем в Австрия.
От опит мога да кажа, че някои не ги спират никога никъде. Други са ги спрели и глобили. Аз лично съм редовен от всякъде.
Без тахограф глобата е около 1500евро или каквото се разберете на място с полицаите, подкуп не си помисляй в Германия или Австрия. В Австрия вероятно няма да те тормозят за тахо. Унгария каквото решат.
Лично мой съвет е да караш соло или с по-малко ремарке, с него пак си нередовен без тахо, но може и да ти се размине. Не товари акумулатори, при проверка и количество вероятно ще ти конфискуват всичко. За гумите задължително документи - пак ще кажа, че доста джигити карат на риск. Товар гуми.
Изборът е твой.
В неделя и официални почивни от 08 до 22 часа по повечето аутобани в Германия е забранено да се движат товарни МПС над 7,5 т и всякакви товарни с ремаркета, включително и баничарки. Глобите зависят от заплатата ти примерно, но пак ще е четири цифри.

Потребители благодарили на автора AxL за мнението:
alexpetrof
Рейтинг: 4%

AxL
Тукашен
Тукашен

Мнениеот alexpetrof » 15 Март 2014, 15:25:34

Тахографа не ми е проблем, аз така или иначе искам всичко да ми е изрядно, но щом казваш, че 311 му дават да дърпа до 2 тона ясно е, че с него няма да стане. Малко ремарке не ми върши работа. Дай ми съвет с какъв бус ще мога да дърпам тая двойната платформа ?
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AxL » 15 Март 2014, 19:48:00

Не мога да ти кажа със сигурност, но обърнете внимание на следните неща:
- в големия талон каква маса е отбелязана за състав от МПС - в твоя случай търси поне 6500-7000 кг, почти всяко Ивеко го има това като спецификация. Също и някои Фордове с двойна гума. Еднаквите Ситроен, Пежо и Фиат са до 2500 кг на теглича, 316 са до 2800 кг, 416 само не съм сигурен колко беше. Първо гледай големия талон, може някой някъде да го е модифицирал. Повечето власти с подходяща евротабела на теглича ще признаят данните.
- В някои държави, не мога да кажа кои, дали всички или определени, теглещото трябва да бъде с равно или по-голямо тегло от ремаркето, в Англия са глобявали за това. Т.е. да се има предвид при самото товарене. Да не те стряскам излишно трябва да се провери това. Нещо като примерно джип тежащ 2200 кг не може да го постигне с ремарке 3500 кг, но така казват. Не гарантирам за това.
- Обърни внимание и на зелената зона на Щутгарт, твоя човек трябва да знае къде е тя. До сега за глобен още не съм чувал, но трябва зелен стикер, Евро 4 и т.н. Купуваш го от всеки ТЮВ по пътя ти, 5-6 евро, в България струва 30-36 лв. Он-лайн някакви диви 30-40 евро. Спринтер 311 2004 е за жълт, ако има DPF си за зелен, но трябва да го пише в талона. Това да не плаши много. Все още доста хора карат с 312-ки.
- Иначе двойните платформи с 312-ки, 316-ки и т.н. товарят в Австрия.

Някой, който скоро е пътувал с платформа и товарен бус да каже каква винетка искат в Унгария. Преди две години беше нормална, но от тогава не съм теглил нищо. Сега казват, че плащали по около 70 евро на посока. В Румъния е ясно еднодневна за бус до 7,5 т. Австрия се гледа само теглещото.

Потребители благодарили на автора AxL за мнението (общо 2):
alexpetrofdaisymm
Рейтинг: 8%

AxL
Тукашен
Тукашен

Мнениеот alexpetrof » 15 Март 2014, 23:32:32

Колега искрено ти благодаря за много изчерпателната информация, която ми даде.

Явно ще трябва да се поинтересувам за тия ивекота дали им дават в състав 7 т. и без туй едно ивеко макси база ще ми свърши идеална работа в сравнение с малкото спринтерче. Аз забравих да питам, проблем ли е ако буса е десен волан ?
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот AxL » 16 Март 2014, 09:38:19

За десен волан ти трябват фарове от ляв или едни лепенки, които се лепят на стъклата им.
AxL
Тукашен
Тукашен

Мнениеот minilog » 16 Март 2014, 18:41:50

смени си форинти винетката е 13 евро ас евро ако платиш 16евро на надлак на полисаиа задалжително 5 евро ако не по4ва ровене и загуба на време да ивекотата са оригинално 6900кг с ремарке но не ти проблем да си направиш копе на големиа талон кадето да напишеш желаните килограми в графата и го показваи в кран слу4аи аз така карах две години един транзит дубал кабина в малкиа килограми не пише кат ме питат каде е аз им обесниавам в кашти като вашиа бриф е но имам копие и им го давам както на мен ми отарва штот в него е написано квот ми отарва като кг

Потребители благодарили на автора minilog за мнението:
alexpetrof
Рейтинг: 4%

minilog
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот alexpetrof » 16 Март 2014, 21:52:31

Колеги много ви благодаря за ценните съвети, човек да не повярва, че ние българите можем и да си помагаме, освен да се спъваме един друг, ако повечето хора в тази държава бяха като вас нямаше държавата да е на това дередже...

minilog написа:да ивекотата са оригинално 6900кг

Дано да си прав колега, 6900 кг ме устройва... вече се бях отчаял и си мислех за бус над 3500 кг, но тогава всичко става по-скъпо....
alexpetrof
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Пътуване