• Advertisement

Пренос на алкохол в ЕС

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Пренос на алкохол в ЕС

Мнениеот ceno83 » 13 Март 2014, 10:33:18

Здравейте , предстои ми преместване от БГ към ДЕ. Имам си тук един "сух" бар с алкохол. Някъде около 10-15 бутилки уиски , джин в, водка и т.н. Мисълта ми е да го зарязвам ли тук или мога да взема "известно" количество в колата и ако мога какво е това количество. Четох че за германия 10 литра не са проблем, но незнам за другите държави как е положението ? Търсих във форума но не намерих подобна тема.
ceno83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Пренос на алкохол в ЕС

Мнениеот Patchev » 13 Март 2014, 14:13:55

Имаш право до 10 литра твърд алкохол в цялото ЕС.
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 27 пъти

Мнениеот daisymm » 13 Март 2014, 14:40:41

ceno83 написа:Здравейте , предстои ми преместване от БГ към ДЕ. Имам си тук един "сух" бар с алкохол. Някъде около 10-15 бутилки уиски , джин в, водка и т.н. Мисълта ми е да го зарязвам ли тук или мога да взема "известно" количество в колата и ако мога какво е това количество. Четох че за германия 10 литра не са проблем, но незнам за другите държави как е положението ? Търсих във форума но не намерих подобна тема.

Има значение какъв точно маршрут ще бъде избран и трябва да се прави разлика, между трите вида придвижване:
  • в рамките на Шенгенското пространство
  • в рамките на ЕС
  • в между ЕС и трети страни

Ето някои материали за получаване на предварителна информация:
Какво можете да вземете със себе си, когато пътувате от една държава от ЕС в друга държава от ЕС?

Забрани и ограничения за лица, пресичащи границата на Република България

Понеже сме извън Шенгенското пространство, моето мнение е:
  • дестилирани и спортни напитки с обемно алкохолно съдържание над 22 % етилов алкохол с обем алкохолно съдържание 80 % и повече ---> 1 литър за всяко лице над 17 г.
  • дестилирани и спиртни напитки и аперитиви на винена или алкохолна основа с обемно алкохолно съдържание не по-високо от 22 % ---> 2 литра за всяко лице над 17 г.

До скоро ...
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)

Потребители благодарили на автора daisymm за мнението:
velingrad
Рейтинг: 4%

Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот velingrad » 13 Март 2014, 18:32:34

@******,
първият link не е актуализиран (от когото и да било). ;-)
Позволените алкохол, цигари и т.н.т. са порочени на страницата на ZOLL-а. От 01.01.2014 позволените цигари са само 300 къса, а не 800 както бе преди тази дата- (да се прочете Hinweis).
Няма значение, дали сме в Шенген или не- позволените спиртни напитки са 10 литра- (да се прочете Hinweis).

Rückreise aus einem anderen EU-Mitgliedstaat

При домашна ракия има особенни "особенности", които все още не съм намерил "черно на бяло". Въпреки това се е случвало на познати: при съмнение от страна на ZOLL-а, слагат спиртомер и за всичко над 40% vol се плащат данъци.

Дано съм помогнал :-k
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот Patchev » 13 Март 2014, 22:01:21

Ако се пътува със самолет определено човек може до 10 литра да вземе, лично съм взимал повече от един литър концентрати в големия куфар за багажното. Ако пътуването е по земя и през Сърбия се съмнявам пак да правят проблеми, все пак крайната ти дестинация е Германия.
Patchev
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 27 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 13 Март 2014, 23:12:30

Patchev написа:Ако се пътува със самолет определено човек може до 10 литра да вземе, лично съм взимал повече от един литър концентрати в големия куфар за багажното. Ако пътуването е по земя и през Сърбия се съмнявам пак да правят проблеми, все пак крайната ти дестинация е Германия.

Самолет може, с кола - не просто защото никой не може да е сигурен дали няма да излезеш без въпросните количества алкохол или цигари - съобразяваш се с условията на държавата, през която минаваш. През Сърбия и през Унгария имаш право на три кутии (НЕ стекове) и 1 литър на човек твърд алкохол. На късмет могат да не те проверят, но това си е чиста проба късмет.
Мога да искам,зная да искам,ама съм инат и не искам ...
You've got a heart as loud as lions
So why let your voice be tamed?
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот ceno83 » 29 Март 2014, 15:29:41

Стигаме ли до извода, че със самолет можем да носим 10 литра а по земя 1 литър на глава ?
ceno83
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Пътуване