• Advertisement

Откъде минавате с автомобил към Родината

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Откъде минавате с автомобил към Родината

Мнениеот Митака ФУ » 15 Януари 2018, 10:47:02

Не знам ти от кога не си минавал от там, но има участъци, където е нездравословно да се препуска бързо и през денят даже...?!
Пък и съм трезвомислещ човек и глава на семейство- заради едното чалгамислене и манталитет, да си провалям живота( пък и на други невинни) , не си заслужава. Унгарците там, също са пердета и карат доста необмислено и неколегиално, по тази отсечка.
Аз има и проблем с очите на тъмно, и за това си ми е най-добре по светло... С 90 км/h си е доста добре, без много стрес :mrgreen:
Опасните ситуации, в сравнение с алтернативата по главната магистралата М5( където се вихрят тия с малките пишлета и 150 km/h, турски и български тираджии, и всякаква друга нагла и проста напаст в мощни коли) , са ми били в последните 3 пъти доста по-малко... Нито един път не видях катастрофа по тази отсечка!!!

Всеки решава сам за себе си!

п.п. И най-хубавото на този маршрут е , че човек може да слезе и купи или разгледа нещо по пътя, особенно лятото и пролетта :-" \:D/
Последна промяна Митака ФУ на 15 Януари 2018, 12:39:52, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението:
марияна
Рейтинг: 4%

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Re: Откъде минавате с автомобил към Родината

Мнениеот Stojan » 15 Януари 2018, 11:19:27

Най-хубавите неща на този път са повече от едно.
1. Нощем практически от Комаром до Томпа караш сам на шосето. Карал съм го в сняг, в дъжд, в пороен дъжд - това в комбинация с нощем - няма проблем с минаването. Всичко е почистено, не съм видял наводнения.
2. Избягваш задръствания по автобана - седял съм в задръстване 4 часа веднъж заради именно наводнение - повече от половин метър вода и няколко пъти по други поводи.
3. Не се заспива лесно като на автобана. Има разнообразие.
4. Минаваш покрай няколко супермаркета Теско в близост с границата със Сърбия - в самия Кишкуналаш и след него има още един. Там може да спре човек, да се освежи, дето се вика и "душ" да вземе - умивалните са свободни, няма хора. Паркингът е с камери, може човек и да поспи. Повечето супери Теско работят 24/7.
Може да се пие кафе, да се накупят някои неща за първите дни в България - унгарски бял хляб (препоръчвам), унгарско мляко в кутии (в България повечето млека не се пият, в Унгария се пият всичките), унгарски яйца от boldog czirkék, унгарски салам от Herz и много други неща. По пътя, ако е през деня, пък, може човек да си купи връзка люти чушки, плитка чесън, унгарски домашен червен пипер, домашен мед, унгарски домашни колбаси или унгарска домашна сланина. Може да се спре на някоя цукразда или пък пекарна - да се яде сладкиш с кафе или чай. Въобще разнообразие е.
Ако има ден-два, може да отиде да разгледа Балатон.
---
Унгарските шофьори карат доста по-бързо от 90 km/ч, разрешеното по шосетата, но напротив - са много колегиални и карат много добре. Полицията, ако въобще, започва да глобява от 110 км/ч нататък.
Унгария като цяло е интелектуална страна и това ѝ личи във всичко. Само човек трябва да има очи да види.
В Сърбия положението вече е пò друго, а за по-надолу да не говорим.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението (общо 3):
Митака ФУonufriyмарияна
Рейтинг: 13%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Предишна

Назад към Пътуване