• Advertisement

Питане за глоба за превишена скорост в Schwechat

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Питане за глоба за превишена скорост в Schwechat

Мнениеот unamar » 28 Февруари 2015, 13:42:46

Здравейте,

През декември месец миналата година пътувах до Виена с личния си автомобил. През февруари получих Anonymvefügung за превишение на скоростта. Проблемът е, че съм изпуснал 4-седмичния срок за плащането на документа. Прочетох възможностите ми отзад и доколкото разбрах няма смисъл да плащам след като са изтекли тези 4 седмици, защото документът вече е невалиден и трябва да получа нов.
Може ли някой да ми каже какво трябва да направя в тази ситуация? Да чакам нов документ? Или имам все пак някаква възможност да платя, макар и по-късно?
unamar
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Питане за глоба за превишена скорост в Schwechat

Мнениеот Stojan » 28 Февруари 2015, 14:38:00

Anonymverfügung е в случаите, когато идентичността на водача не е установена. Колата е била на твое име - затова на твой адрес. Трябвало е да платиш веднага - вероятно са някъде около 60 евро, ако не си прехвърлил скоростта с много.

На документа, горе, в средата имаш телефон на Bezirkshauptmannschaft-a, както и факс, е-mail и пощенски адрес.
Има две алтернативни политики:
1. Изобщо не се обаждаш и чакаш да видиш какво ще стане. Обаче! Сумата лесно набъбва, защото под последната точка пише:
Zahlen Sie nicht ein; in diesem Fall wird das Strafverfahren gemäß § 34 VstG fortgeführt, d.h. es hat die Ausforschung des Täters zu erfolgen. Може да ги домързи и да не разследват или да сметнат, че разходите по разследването не са оправдани, но може да получиш (и да започнеш да получаваш) съобщение/я с новите срокове и съответно суми, които няма да са вече 60 евро. Тоест в първия случай е лотария. За всеки случай прочети гореназования параграф http://www.jusline.at/34_VStG.html и ще се успокоиш малко.
2. Пишеш писмо/меил/факс или се обаждаш на този телефон и питаш как можеш да си уредиш въпроса с тях.
Аз бих избрал второто. Защото все пак не е минало много време и защото има опасност глобата да стане доста по-голяма.
Какво ще избереш ти - зависи единствено от тебе.

Потребители благодарили на автора Stojan за мнението:
unamar
Рейтинг: 4%

Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот zlateto » 28 Февруари 2015, 15:08:55

Един познат също забрави да плати и получи Lenkererhebung, имаше 2 седмици срок да посочи кой е карал в деня. Направи го и трябваше да плати определена сума. Но и аз бих им писала да видя какви са опциите.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
daisymmunamar
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот unamar » 28 Февруари 2015, 17:24:45

Благодаря за бързите отговори.

Искам да изпратя e-mail. Може ли някой да ми помогне с текста, защото немският ми не е много добър. Искам просто да кажа, че съм получил Anonymverfuegung с номер ... от дата .... Изпуснал съм 4-седмичния срок за плащането. Възможно ли е въпреки това да бъде удължен срокът ми за плащане и след като платя да бъде прекратено производството?
unamar
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 28 Февруари 2015, 19:03:13

Sehr geehrte Frau __________ /geehrter Herr _________ / geehrte Damen und Herren,

vor Kurzem wurde mir die Anonymverfügung mit Identifikationsnummer: ____________, vom ______________ zugestellt. Leider habe ich die vierwöchige Frist verpasst und sie nicht bezahlt.

Was kommt in dieser Situation auf mich zu? Kann ich den Betrag nachträglich einzahlen, um einem Verwaltungsstrafverfahren zu entgehen?

Danke im Voraus!

Mit freundlichen Grüßen: _________________
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
daisymmunamar
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Mony60 » 28 Февруари 2015, 20:05:15

С австрийски власти шега няма! При неплащане на подобна глоба не е изключена алтернативата 2 дни затвор! Живея от много години на границата с Австрия и съм чувала най-невероятни историйки. Веднъж по немската телевизия говорителка на ADAC го потвърди, че там „хлабаво“ няма. Един нашенец преди няколко години също го бяха хванали с превишена скорост и след 1 година!!! му пращат писмо в рамките на 3 дена!!! да си плати глобата от 80 евро или навлизайки на територията на Република Австрия го очакват 2 дена затвор. Той разбира се побърза да им преведе 80-те евро.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот unamar » 17 Март 2015, 13:49:20

Получих с писмо Lenkererhebung. Тъй като колата ми се води на фирма, трябва в двуседмичен срок от получаването на писмото да изпратя информация за това кой е управлявал автомобила.

Потребители благодарили на автора unamar за мнението:
daisymm
Рейтинг: 4%

unamar
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Пътуване