• Advertisement

Пребиране на колата на един познат

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Пребиране на колата на един познат

Мнениеот borislaw.koev » 27 Април 2015, 19:27:04

Здравеите не съм много сигорен дали съм в правелния раздел или трябваше да пиша в раздел България/Норвегия/други ако съм на грешното място извинявам се предварително :)

Та искам да пребера колата на един познат от Норвегия колата е с Българска регистрация но незнам имам ли право аз да му я докарам до България? И трябва ли ми някакъв спецялен документ или палномощтно да карам тази кола? Да не ме спрат в някоя държава и да ми кажат "Ти си откраднал колата с документите" или "нямаш право да караш на друг колата, ся плати тая глоба" :) а иначе планирам да мина от Норвегия през Дания Германия Австрия Сърбия и в България та тези държави ме интересуват.

Благодаря за помоща предварително :)
borislaw.koev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Пребиране на колата на един познат

Мнениеот varna5222 » 27 Април 2015, 21:25:33

Никой никъде не се интересува от пълномощно. Важното е да има валиден технически преглед, застраховка гражданска отговорност (зелена карта не е задължителна), малък или голям талон (може и двата). В случай че се притесняваш за пълномощно, то познатият ти може да набере и разпечата своите данни, данните на автомобила, твоите данни и че те упълномощява да управляваш автомобила. Не ти трябва нотариална заверка, нито заверка от посолство/консулска служба. Внимавай със скоростта в Дания, тъй като толеранса е минимален, а глобите солени.

Потребители благодарили на автора varna5222 за мнението:
borislaw.koev
Рейтинг: 4%

varna5222
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 6 пъти

Мнениеот borislaw.koev » 28 Април 2015, 21:11:27

varna5222 написа:Никой никъде не се интересува от пълномощно. Важното е да има валиден технически преглед, застраховка гражданска отговорност (зелена карта не е задължителна), малък или голям талон (може и двата). В случай че се притесняваш за пълномощно, то познатият ти може да набере и разпечата своите данни, данните на автомобила, твоите данни и че те упълномощява да управляваш автомобила. Не ти трябва нотариална заверка, нито заверка от посолство/консулска служба. Внимавай със скоростта в Дания, тъй като толеранса е минимален, а глобите солени.

Благодаря за информацията. Но бях чул за България че ако карам кола на друго име трябва документ от КАТ или получаваш глоба от 150лв... Това беше закон от 2013 не знам дали са го отменили?
borislaw.koev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот naselo » 1 Май 2015, 20:42:55

В България всички около мен карат без пълномощни. Същото е в други държави, но за последното не давам гаранция.
Лек страничен въпрос - колко време е стояла тази кола в Норвегия?
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Назад към Пътуване