• Advertisement

Обезщетения при анулирани полети

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Обезщетения при анулирани полети

Мнениеот olga » 20 Ноември 2015, 15:38:16

Има ли някой опит в тази област - изискване на обезщетения при анулирани полети от страна на авиокомпанията ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Re: Обезщетения при анулирани полети

Мнениеот bknf » 20 Ноември 2015, 15:57:09

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот daisymm2 » 20 Ноември 2015, 15:57:55

olga написа:Има ли някой опит в тази област - изискване на обезщетения при анулирани полети от страна на авиокомпанията ?

:arrow: viewtopic.php?f=25&t=21101&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82&start=15
Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот bknf » 20 Ноември 2015, 16:29:32

olga написа:Не ми трябват фирми, мога да си ги намеря в гугъл. А личен опит.

Ставаше дума, коя фирма е анулирала полета. Луфтханза, или еър франс.. и т.н.
Всеки случай е различен. Зависи и от причините.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот daisymm2 » 20 Ноември 2015, 16:34:34

olga написа:
daisymm2 написа:
olga написа:Има ли някой опит в тази област - изискване на обезщетения при анулирани полети от страна на авиокомпанията ?

:arrow: viewtopic.php?f=25&t=21101&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82&start=15

Обезщетения за анулирани полети ?!

:study:

daisy написа:Не съвсем по темата, но на разстояния от 1500 км и повече на пътниците се полага обезщетение при закъснение на полета с повече от 2 часа (изключения правят форсмажорните обстоятелства). И няма нужда да се съди никого (още по-малко в Брюксел :mrgreen: ), авиокомпаниите си плащат. Друг е въпросът, че ако човек не е осведомен и не си поиска, няма кой да му даде. Зависи от авиокомпанията, но на мен ми се е случвало да ми отменят полет поради технически причини и никой не обясни на пътниците, че не само хотел и такси им се полагат.
http://de.wikipedia.org/wiki/Fluggastrechte
Аватар
daisymm2
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 145 пъти
Благодарено: 23 пъти

Мнениеот olga » 20 Ноември 2015, 18:16:40

daisymm2 написа:
olga написа:
daisymm2 написа:

Обезщетения за анулирани полети ?!

:study:

daisy написа:Не съвсем по темата, но на разстояния от 1500 км и повече на пътниците се полага обезщетение при закъснение на полета с повече от 2 часа (изключения правят форсмажорните обстоятелства). И няма нужда да се съди никого (още по-малко в Брюксел :mrgreen: ), авиокомпаниите си плащат. Друг е въпросът, че ако човек не е осведомен и не си поиска, няма кой да му даде. Зависи от авиокомпанията, но на мен ми се е случвало да ми отменят полет поради технически причини и никой не обясни на пътниците, че не само хотел и такси им се полагат.
http://de.wikipedia.org/wiki/Fluggastrechte

Има даже голяма нужда да се съдят, защото никак с охота не си плащат авиокомпаниите - в случая България Еър.
daisy ако иска може да сподели личен опит и как се е получил този успех. Два полета са анулирани от България Еър два часа преди полета. Причини няма.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот daisy » 20 Ноември 2015, 23:23:35

Олга, при мен отмененият полет беше от Люксембург до Берлин, което е по въздушна линия към 600 км. Качиха ме на следващия директен полет, който беше на другата сутрин. Платиха ми 250 евро и такси, на някои хора и хотел, но аз имах къде да остана, а те имаха проблем да намерят място за 100 човека. Но трябваше сама да си потърся информация. Ослушаха се, за да видят дали ще мине. Е, не мина. :mrgreen:
Иначе нищо особено не съм правила. Има формуляр в нета. Попълних го. Изпратих го. И след месец-два ми преведоха парите.

С Бг ер сме си имали вземане-даване преди много години. Ужасно са нагли. Сигурно ще трябва да се свържеш с адвокат. На мъжа ми не му се разправяше повече.

Прочети линка от уикипедия! Там има и номерът на директивата на ЕК. Можеш да го цитираш.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот olga » 21 Ноември 2015, 12:59:23

daisy написа:Олга, при мен отмененият полет беше от Люксембург до Берлин, което е по въздушна линия към 600 км. Качиха ме на следващия директен полет, който беше на другата сутрин. Платиха ми 250 евро и такси, на някои хора и хотел, но аз имах къде да остана, а те имаха проблем да намерят място за 100 човека. Но трябваше сама да си потърся информация. Ослушаха се, за да видят дали ще мине. Е, не мина. :mrgreen:
Иначе нищо особено не съм правила. Има формуляр в нета. Попълних го. Изпратих го. И след месец-два ми преведоха парите.

С Бг ер сме си имали вземане-даване преди много години. Ужасно са нагли. Сигурно ще трябва да се свържеш с адвокат. На мъжа ми не му се разправяше повече.

Прочети линка от уикипедия! Там има и номерът на директивата на ЕК. Можеш да го цитираш.

Моите полети са над 1500 км. България Еър ми излизат с номера, че е било лошо времето. А аз имам сканирана полетна информация от летището в София и в Берлин, че всички останали полети са кацнали, респ. излетели по същото време на другите авиокомпании.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот bknf » 21 Ноември 2015, 15:59:38

olga написа: България Еър ми излизат с номера, че е било лошо времето. А аз имам сканирана полетна информация от летището в София и в Берлин, че всички останали полети са кацнали, респ. излетели по същото време на другите авиокомпании

Времето било лошо.. ами тогава да организират автобусни превози..Щото сега идва зимата..
Евентуално да се обадиш там и да питаш. Иначе по-добре да им се забрани да продават билети в Германия.
https://www.air.bg/bg/contacts

Сигурно биха могли да се притиснат с адвокат - но не всеки е добър за целта.
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот olga » 21 Ноември 2015, 17:26:06

bknf написа:
olga написа: България Еър ми излизат с номера, че е било лошо времето. А аз имам сканирана полетна информация от летището в София и в Берлин, че всички останали полети са кацнали, респ. излетели по същото време на другите авиокомпании

Времето било лошо.. ами тогава да организират автобусни превози..Щото сега идва зимата..
Евентуално да се обадиш там и да питаш. Иначе по-добре да им се забрани да продават билети в Германия.
https://www.air.bg/bg/contacts

Сигурно биха могли да се притиснат с адвокат - но не всеки е добър за целта.

Аз не съм си платила за автобус, а за самолет. И не искам да пътувам три дни от Варна до Берлин.

А това съм си го мислила - България Еър не става за авиокомпания и трябва да се забрани.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stojan » 21 Ноември 2015, 18:56:33

Не е по темата, пардон, но нямаше ли полети през Белград? Или Букурещ-Берлин, щом като пътувате от Варна? Букурещ Берлин са повече на брой, а и по-евтини от София-Берлин. Това само като разсъждение въз основа на опит.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот olga » 21 Ноември 2015, 19:24:25

Stojan написа:Не е по темата, пардон, но нямаше ли полети през Белград? Или Букурещ-Берлин, щом като пътувате от Варна? Букурещ Берлин са повече на брой, а и по-евтини от София-Берлин. Това само като разсъждение въз основа на опит.

Пътувам Варна-София-Берлин със самолет.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Назад към Пътуване