• Advertisement

трудно ли е шофирането до Холандия?

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

трудно ли е шофирането до Холандия?

Мнениеот naselo » 3 Ноември 2016, 12:29:43

Ще пътувам до Холандия за десетина дена престой там. Колко е разумно да се отиде с малък ван или кола? Обикновено си летя, сравнително евтино е.
С бус е удобно за придвижване на място, може да си взема и колелото - карам много и с удоволствие там, мога да спя в него в дните, когато пътешествам до море и природно красиви места.
Другия начин е самолет, наемане на кола за седмица или десет дена, хотел и AirBnB и други разни начини за спане по къщите на хората, градски транспорт и колело назаем или под наем (което няма да ми пасва като размер и тип).
Повечето пари за гориво се компенсират от спестено от разходи за транспорт и хотел.

Проблемът е в дългото каране. Идеално би било ако се намерят пътници и помагат в карането - бусът е удобен за возене и за спане на няколко човека едновременно.

Надявам се някой с практически опит да каже какво мисли. Бусът е на газ, с много голяма бутилка. Нисан Серена.
naselo
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 16 пъти
Благодарено: 65 пъти

Re: трудно ли е шофирането до Холандия?

Мнениеот bknf » 3 Ноември 2016, 12:42:32

Ами - никак не е трудно. Със самолета е по-бързо и по-удобно, но с вана и с колелото е по-интересно. Дългото каране не е толкова фатално. Тираджиите карат много повече. Отиваш до Австрия - спиш там, на другия ден си в Германия- спиш там, и на другия ден си вече в Холандия. Проучи как е въпроса с винетките и т.н. Също има на определени места (Сърбия, Румъния и т.н.) - разни "стопаджийки". Аз не бих качил такава - но, ти си знаеш ;-)

Ако съм в България- бих тръгнал с буса (но не съм).
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот naselo » 3 Ноември 2016, 16:27:14

Труден избор. Два пъти по няколко дена каране си е разход на време. Ще мисля> дано да се намери някой да пътуваме заедно, ще пусна обява.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 3 Ноември 2016, 22:05:57

@ naselo - газ през Сърбия ,сръбският аутобан се плаща на бариерите,в динари е по-евтино отколкото в евро, на унгарска граница купуваш винетки и за унгария и за австрия , после влизаш в Германия и си караш спокойно до крайната цел в Холандия. До Германия има гранични контроли на всяка граница , има дори и немски полицаи след Зубен и отбиват за проверка най-вече видимо претоварени коли или такива с пътници,които изглеждат като близкоизточни мигриращи субекти.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот naselo » 4 Ноември 2016, 09:52:22

Ориентирах се. Ако се намерят още двама да караме поред, ще отида с колата. Междувременно си купих билети за стотина лева :-" , нелоша цена, ще ги загубим при нужда.
Доста зимно ще става през следващите няколко седмици, на запад по-скоро, след това и у нас. И това може да повлияе, защото имам краен срок да пристигна и по време на обилен снеговалеж пътуването се забавя с ден-два.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 4 Ноември 2016, 12:36:42

След Сърбия аутобанът е OK, ако ще камъни да падат. Сръбският също е прилично позакърпен. София-Амстердам, нон-стоп е 28-30 часа, ако не те бавят по границите.
Иначе е най-добре да го направиш с едно приспиване във Виена или пък ранен стоп и преспиване в Белград, придружено с добра вечеря , вилямова ракия и печено прасенце, прясно отбито сукалче :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот naselo » 4 Ноември 2016, 13:53:11

То и самолетът ми пътува 20 часа, като се замисля - с разните допътуваници с влак и автобус. Пуснах обява, да видим какво ще стане.
naselo
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 5 Ноември 2016, 08:11:06

naselo написа:То и самолетът ми пътува 20 часа, като се замисля - с разните допътуваници с влак и автобус. Пуснах обява, да видим какво ще стане.

Тук европейците много ги тачат тия допътуваници, като си купят един комбиниран билет да сменят три влака,четири рейса и два трамвая за едно пътуване и после да висят половин ден като паяци по междинните спирки,са най-доволни.

Не е като LIAT от St.L. Само дето яко тресе и бумти вътре в кабината,но сме оцелели все пак,щом тук се намерихме ;-)
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Назад към Пътуване