• Advertisement

Пътуване в самолет с домашно куче със Луфтханза от Мюнхен

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Пътуване в самолет с домашно куче със Луфтханза от Мюнхен

Мнениеот марияна » 17 Август 2017, 07:06:39

Привет!Ще ми се наложи да пътувам до България с куче Голдън Ретриивър на около 1 година със самолет .Някой пътувал ли е и може ли да сподели подробности относно пътуването .Предварително Ви благодаря!
марияна
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 10 пъти

Re: Пътуване в самолет с домашно куче със Луфтханза от Мюнхен

Мнениеот bknf » 17 Август 2017, 08:08:28

Трябва да питаш в Луфтханза, там сигурно знаят - какво и как.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
марияна
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот ysmivka » 17 Август 2017, 08:21:52

Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
марияна

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот zlateto » 17 Август 2017, 08:29:36

Кучета и котки над 8 кг. тегло (заедно с клетката/контейнерa) се превозват в багажното отделение (Frachtraum) при определени условия като свръхбагаж. Необходимо е авиокомпанията да бъде информирана навреме (при резервацията/най-късно 24 часа преди полета). За повече информация :arrow: Lufthansa Service Center

:arrow: Ratgeber: Reisen mit Tieren

1. Размерът на клетката трябва да е такъв, че животното да може да стои изправено, да се обръща, да ляга.

2. Да е непропускливa.

3. Да е от стабилна пластмаса или дърво от безвреден нетоксичен материал. Телени клетки не са разрешени.

4. Вътре не трябва да има остри ъгли, ръбове, пирони.

5. Ако е на колелца трябва да се махнат.

6. Купичките с храна и вода (непълни) трябва да са поставени в или на клетката.

7. От всички четири страни трябва да има отвори за въздух.

8. Каишката няма място вътре - завързана/залепена отгоре или с Bас в ръчния багаж.

9. Сложете одeяло или любима играчка.

10. За да свикне с клетката, го затворете за няколко часа вкъщи.

11. Много животни са неспокойни преди и по време на полета. Въпреки това добре обмислете дали успокоителните са най-добрия вариант, тъй като могат да доведат до проблеми с кръвното налягане.

П.П. Не успяхте ли да намерите място в някой приют/пансион?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението (общо 2):
мариянаMr.Bombastic
Рейтинг: 8%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 18 Август 2017, 09:03:37

Аз съм много против пансионите. Понякога третират животните много лошо и като се върнат у дома не са същите. Случвало ни се е. Така че с едно на ум.

Потребители благодарили на автора Mr.Bombastic за мнението:
марияна

Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 460 пъти
Благодарено: 303 пъти

Мнениеот rikiking » 18 Август 2017, 10:23:49

Mr.Bombastic написа:Аз съм много против пансионите. Понякога третират животните много лошо и като се върнат у дома не са същите. Случвало ни се е. Така че с едно на ум.

Абсолютно съгласен. Държат ги в клетки, поливат ги и ги поят със студена вода с маркуч,храната е разкиснати гранули и Бог знае само какво ги правят още.За нормално некастрирано куче, което е свикнало да тича на свобода и да яде месо е направо смърт.

Бяха побъркали овчарчицата ми за две седмици престой, после три дена се освестява и ходи с паднала опашка, докато се осмели накрая пак да сдави първия срещнат доберман. :mrgreen:

zlateto написа:Кучета и котки над 8 кг. тегло (заедно с клетката/контейнерa) се превозват в багажното отделение (Frachtraum) при определени условия като свръхбагаж. Необходимо е авиокомпанията да бъде информирана навреме (при резервацията/най-късно 24 часа преди полета).

Различните авиокомпании имат различни условия.Някои имат за превоз в кабината максимум пет килограма ,други повече,някои въобще не возят животни при пасажерите. Клетката в багажното е задължителна и трябва да отговаря на размерите и теглото на животното. В зоомагазините продават различни по големина пластмасови клетки за пътуване на кучета - за 20 , 30 , 40 или петдесет килограма и т. н. Авиокомпаниите отказват да качат клетката , ако сте се изтарикатили и се опитате да набутате петдесеткилограмов ротвайлер в по - евтина клетка за тридесеткилограмово куче примерно. [-X

За съжаление , пътуването със самолет е също доста травматизиращо и стресиращо преживяване за кучетата в багажното.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
марияна

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот zlateto » 18 Август 2017, 10:49:10

rikiking написа:Различните авиокомпании имат различни условия.Някои имат максимум пет килограма ...

Питането беше конкретно за Lufthansa. 5 кг. ме съмнява, повечето са до 8-10 в кабината. TUIfly, Condor до 6 кг. .
При Emirates, Thai Airways, British Airways са само в багажното. Eurowings само в кабината до 8 кг. . ;-)

rikiking написа:Държат ги в клетки, поливат ги и ги поят със студена вода с маркуч,храната е разкиснати гранули и Бог знае само какво ги правят още.

Следващия път избери пансион/хотел с видеонаблюдение и семейна обстановка, където всяко куче си има отделно пространство = стая :mrgreen:
Последна промяна zlateto на 18 Август 2017, 11:25:58, променена общо 7 пъти
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
марияна

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Mony60 » 18 Август 2017, 11:10:08

Mr.Bombastic написа:Аз съм много против пансионите. Понякога третират животните много лошо и като се върнат у дома не са същите. Случвало ни се е. Така че с едно на ум.

Чувала съм същото от познати. След 2 седмици си прибират кученцето мръсно, гладно и verwirrt. Животинчето не е в състояние да ти разкаже какво са го правили и как е страдало.
rikiking написа:За съжаление , пътуването със самолет е също доста травматизиращо и стресиращо преживяване за кучетата в багажното.

Без да съм имала домашен любимец и аз така си го представям. Затворено в някакво помещение, силни и необичайни шумове, неизвестно докога ще продължат. Животното е като малко дете, на което не можеш да обясниш за какво става въпрос и колко ще продължи.
Ако не е възможно транспорт на животното в кабината, аз лично бих се лишила от този вид транспорт и бих се придвижила по наземен път към България.

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
марияна

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот rikiking » 18 Август 2017, 11:33:45

zlateto написа:
Следващия път избери пансион/хотел с видеонаблюдение и семейна обстановка, където всяко куче си има отделно пространство :mrgreen:

Бих го направил.Дай линкче. Достатъчно пространство,нормална храна и възможността да гледам какво прави кучинко на смартфона по всяко време е достатъчно.

Семейна обстановка - само в семейството. :)

Амерканските песове са си най-добре.
Dogs will fly in the cabin on Delta planes. Just like all other passengers
The US airline Delta decided that dogs will no longer fly in the cargo hold, but they will be allowed in the cabin with their owners.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
марияна

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот sasho62 » 21 Август 2017, 09:45:09

марияна написа:Привет!Ще ми се наложи да пътувам до България с куче Голдън Ретриивър на около 1 година със самолет .Някой пътувал ли е и може ли да сподели подробности относно пътуването .Предварително Ви благодаря!

Здравейте, мога да транспортирам кучето Ви с бус или кола, от Германия до България. Ако Ви интересува обадете ми се на 00359899992081. Поздрави, Сашо

Потребители благодарили на автора sasho62 за мнението:
марияна

Аватар
sasho62
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 16 пъти

Назад към Пътуване