• Advertisement

Самолетни билети

Обяви за пътуване с автомобил, продажба на самолетни билети и т.н.

Re: Самолетни билети

Мнениеот itzo » 20 Ноември 2018, 22:52:10

Даммм...значи и аз съм окъснял. БТВ, с "Уиз" от София след кацане на Фрапорт миналата седмица ни проверяваха 3(три) пъти документите. Веднъж още на стълбата, втори път на входа на терминала ( и двата пъти чифт полицаи с автомати ) и накрая- граничен контрол. Тъмни балкански субекти, това българите :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот itzo » 21 Ноември 2018, 10:36:26

Може. Между другото, някой да е имал подобен проблем: свалих мобилното приложение на Уиз, ама като стигна до плащане на билета ми изкарва прозорец да съм активирал WebWiew или ако го нямам да си го сваля. Е два часа си играх, свалях-активирах- Хикс, четириъгълен. Взеха да свършват местата за тоя полет и накрая си купих билета от Ескай, с 25 евро нагоре. Щото от компютър като стигна до плащане пък ме убеждават, че не съм си бил синхронизирал телефонния номер в тяхната система...и отново Хикс ](*,) ](*,)
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 21 Ноември 2018, 11:32:08

ivo75 написа:Вчера купих билет за един приятел през wizzair.com. Цялата процедура с конто, парола и т.н. и нямах никакъв проблем...Даже не разбирам, за какво иде реч. Пък и 25€ отгоре????

То и аз нямах преди, ама от година-две не съм купувал билети от Уиз.А 25 евро е таксата, която си събират "Esky" като вземеш през тях.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 21 Ноември 2018, 11:51:54

itzo написа:... 25 евро е таксата, която си събират "Esky" като вземеш през тях.

Хммм ... явно това е въпросната такса обслужване, която ти гарантира следните допълнителни услуги:

:arrow: Персонална обработка на всяка резервация и коректно издаване на самолетни билети
:arrow: Предлагане и организиране на всички съпътстващи туристически услуги
:arrow: Професионална спешна помощ при възникнал проблем с резервация
:arrow: 24/7 възможност за търсене и онлайн резервиране на самолетни билети
:arrow: 7 дни в седмицата обслужване по телефона или на място в офиса
:arrow: Персонално внимание и подход към всеки потребител и клиент на eSky
:arrow: Своевременна информация за евентуални промени или анулиране на полет
:arrow: Посредничество при преговори с авиокомпании, застрахователи и летища
:arrow: Сигурност и професионализъм при организацията на всяко пътуване
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот itzo » 21 Ноември 2018, 12:06:36

Таксата на Ескай ми е ясна, много пъти съм купувал билети през тях. Не ми е ясно що Уиз не искат да ми вземат кинтите, а пък те не са много охотен извор на информация :mrgreen: Това, което не съм опитвал е - любимият трик на много съфорумници тук-да си направя нов акаунт. Ново име и вънкащност сУща :mrgreen:

ivo75 написа:Абсолютна слчайност, но вчера купих за януари и двете посоки бяха без клуб струваха 55€, как ли няма да дам на някой още 25€. Но ти си знаеш. Със сигурност има значение, за къде, но в моя случай разликата с Луфтханза бе точно 25€.

Eми нямах избор. За който ден търсех, ако се бях потуткал още малко със сайта на Уиз и щях да остана без билет.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 23 Ноември 2018, 17:38:35

Че кой на първи ще трезвен, та да го пуснат в самолета? :mrgreen: Между другото, открих къде се крие проблемът с Уиз. Искат да имаш 3Д парола на кредитната карта.

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya- ... htaniya/#/

Please note that Visa Electron and Maestro cards can be accepted only in case they are registered in the relevant 3D Secure program for internet purchases (Verified by Visa or MasterCard SecureCode).
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 30 Ноември 2018, 19:24:57

То и аз не помня, ам на първи януари да пътуваш за Германия си е мазохизъм. БТВ оправих се с Уиз, верно 3Д кодът...Двупосочният билет Фр-Сф в средата на януари ми излезе 35 евро :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ivan_pop » 1 Декември 2018, 21:00:34

itzo написа:Че кой на първи ще трезвен, та да го пуснат в самолета? :mrgreen: Между другото, открих къде се крие проблемът с Уиз. Искат да имаш 3Д парола на кредитната карта.

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya- ... htaniya/#/

Please note that Visa Electron and Maestro cards can be accepted only in case they are registered in the relevant 3D Secure program for internet purchases (Verified by Visa or MasterCard SecureCode).

Май не е 3D-то причината.Аз си купих билет на 11.11,ще летя на 13.12 от Айндховен,че ми е най-удобно.Имам 3D парола.Първия опит направих през Гугъл Хром(на компютъра).Изкара съобщение,че банката е отказала плащането.Втория опит беше през Интернет Експлорър след 10мин.,вече успешен.Ама цената беше с 10€ отгоре.И друг път съм имал проблеми с Хрома а през IE не!
Аватар
ivan_pop
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот itzo » 2 Декември 2018, 07:15:27

При теб може да е било друго, при мен причината беше липсата на 3Д.

П.С. Искам да напиша на Уиз предложение да изискват от пътниците задължителна баня не по-рано от пет часа преди полет. Или по-добре направо да пускат кислородните маски. Събирам подписи :mrgreen:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 3 Март 2019, 12:53:15

Днес научих две нови неща за Уизеър. Първо, онлайн чекингът затваря 3 часа преди полет и после те гърбят 35 евро на летището. И второ, две италианки с по четири пици в ръка нЕмат проблеми със свръхбагаж :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 3 Март 2019, 15:51:33

Еми платих си таксата"чекни се късно, за да получиш безплатно широко място" :mrgreen: . На всичкото отгоре в самолета за Франкфурт се намери пътник за друг полет и тарашиха багажа ъгейн , че такива им били правилата...

П.С. На слизане пък три кордона полицаи/безуспешно /издирваха някаква госпожа Миткова-Иванова. О времена, о нрави...
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 3 Март 2019, 19:52:18

Найн, йок, ич биля. Полицаите чакаха на стълбите, проверяваха всички наред. После зеха да питат по радиоуредбата на автобусите, майна ама ич биля резултат вероятно, та същите полицаи ни чакаха на слизане в терминала и вече избирателно спираха и проверяваха само руси и изрусени невести, явно много им трябваше тая фрау Миткова. А пък как преди това пътник за Айндховен се е качил в самолета за Франкфурт-нямам идея :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Предишна

Назад към Пътуване